Zahájení turistické sezóny v Klášterci se vydařilo

Ota Schnepp 2019-05-16 09:25:00

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ (otys) — Zahájení letošní turistické sezony má po 8. květnu za sebou Klášterec nad Ohří. Tradičně se konalo v zámeckém parku, přičemž jeho hlavním protagonistou, rovněž tradičně, bylo Hudební divadlo Hnedle vedle Tomáše Bartáka. Ten ovšem na pódium střídavě zval zajímavé hosty s vlastními programy, takže ve finále vystoupili „Hnedlevedláci” jen dvakrát.

Otevřeno bylo i zámecké čertovské sklepení, kde na děti čekali na pekelné stezce čerti s překvapením. Zájem byl o ně takový, že již v 15. 45 bylo rozebráno všech 250 vstupenek za symbolickou desetikačku. Samozřejmostí byla i celá řada stánků s nejrůznějším občerstvením.

Téměř celá první hodina od zahájení zábavného odpoledne tak patřila koncertu pěvecké třídy Štěpánky Steinové z Karlových Varů, přičemž její sbor se jmenoval, jak také jinak, Karlovarští zpěváčci. Po nich přišlo na řadu již Hudební divadlo Hnedle vedle a hlavně děti se tak mohly vydat „Za písničkou do pohádek“. Další v pořadí byly „Zpívající písničky“ Jany Rychterové, zpěvačky, kytaristky a moderátorky Rádia Junior, doplněné o soutěže pro nejmenší. Následně ji na pódiu vystřídal světoznámý guatemalský kytarista, skladatel a zpěvák Fernando López. „Známe se spolu už dvanáct let a poznal jsem ho díky kamarádovi podobného ražení z Mexika. Když jel jednou za mnou do Čech, tak se mě zeptal, zda mi nebude vadit, když s ním přijede nějaký Fernando z Guatemaly. Samozřejmě mi to nevadilo, a to jsem ještě pořádně nevěděl, jak je v Jižní Americe populární. Od té doby jsme spolu už pár projektů zrealizovali a další připravujeme. Teď má v Česku deset koncertů, a to od Kadaně přes Prahu až po Jindřichův Hradec, klášterecký je rovněž jeden z nich,“ uvedl na adresu svého jihoamerického kamaráda Martin Šíl z Kadaně, multikulturní a cestovatelský matador a koncem minulého století rovněž poměrně známý písničkář. Jak ještě naň prozradil, má rád české pivo a také se mu líbí české ženy, prý jsou všechny krásné. Po hodince španělských textů se o slovo opět se svým Dětským kabaretem přihlásilo Hudební divadlo Hnedle vedle a vše uzavřel VOXEL, čili koncert zpěváka Václava Lebedy s kapelou.

Foto: Bez Hudebního divadla Hnedle vedle Tomáše Bartáka si snad nelze představit žádnou akci v kláštereckém zámeckém parku. Foto: Ota SCHNEPP

Ota Schnepp

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám byt 1+2 ve 4. patře, bez výtahu, v Žatci, Hájkova ulice. Tel: 607 519 241.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám starší rodinný dům 2+1v obci Liběšice část Líčkov. Dům je podsklepený, v přízemí obytné 2 místnosti, kuchyň a koupelna s WC. Možnost přestavby půdy. Dům je napojen na vodovod, elektřinu, odpad řešen septikem, topení na tuhá paliva. Pozemek o celkové ploše 2184 m2 v klidné části obce obsahuje ještě kůlnu a velkou patrovou stodolu s možností parkování. Více informací na tel.: 724 792 814.

Vzpomínky

Radek Sakovič

Jen svíci hořící a hezkou kytici Ti na hrob můžeme dát, chvíli postát a vzpomínat. Dne 21. 5. 2019 uplynou 2 roky, co nás opustil bratr, švagr a strýc Radek SAKOVIČ. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi. Rodina.

Vladimír Hryzbil

Těžko se s Tebou loučilo, těžko je bez Tebe žít. Láska však smrtí nekončí, v srdci Tě navždy budeme mít. Dne 19. 5. uplyne 2 roky, co nás navždy opustil pan Vladimír HRYZBIL ze Žatce. Stále vzpomínají syn Miroslav a snacha Dana s rodinami.

Stanislav Novotný

Dne 19. 5. 2019 by oslavil můj manžel Stanislav NOVOTNÝ ze Žatce 76 let. Stále vzpomíná manželka Jarka, sestra Jiřina z Čeradic s celou rodinou, rodina Bošinova z Jirkova a ostatní příbuzní a známí.