Zahájení turistické sezóny v Klášterci se vydařilo

Ota Schnepp 2019-05-16 09:25:00

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ (otys) — Zahájení letošní turistické sezony má po 8. květnu za sebou Klášterec nad Ohří. Tradičně se konalo v zámeckém parku, přičemž jeho hlavním protagonistou, rovněž tradičně, bylo Hudební divadlo Hnedle vedle Tomáše Bartáka. Ten ovšem na pódium střídavě zval zajímavé hosty s vlastními programy, takže ve finále vystoupili „Hnedlevedláci” jen dvakrát.

Otevřeno bylo i zámecké čertovské sklepení, kde na děti čekali na pekelné stezce čerti s překvapením. Zájem byl o ně takový, že již v 15. 45 bylo rozebráno všech 250 vstupenek za symbolickou desetikačku. Samozřejmostí byla i celá řada stánků s nejrůznějším občerstvením.

Téměř celá první hodina od zahájení zábavného odpoledne tak patřila koncertu pěvecké třídy Štěpánky Steinové z Karlových Varů, přičemž její sbor se jmenoval, jak také jinak, Karlovarští zpěváčci. Po nich přišlo na řadu již Hudební divadlo Hnedle vedle a hlavně děti se tak mohly vydat „Za písničkou do pohádek“. Další v pořadí byly „Zpívající písničky“ Jany Rychterové, zpěvačky, kytaristky a moderátorky Rádia Junior, doplněné o soutěže pro nejmenší. Následně ji na pódiu vystřídal světoznámý guatemalský kytarista, skladatel a zpěvák Fernando López. „Známe se spolu už dvanáct let a poznal jsem ho díky kamarádovi podobného ražení z Mexika. Když jel jednou za mnou do Čech, tak se mě zeptal, zda mi nebude vadit, když s ním přijede nějaký Fernando z Guatemaly. Samozřejmě mi to nevadilo, a to jsem ještě pořádně nevěděl, jak je v Jižní Americe populární. Od té doby jsme spolu už pár projektů zrealizovali a další připravujeme. Teď má v Česku deset koncertů, a to od Kadaně přes Prahu až po Jindřichův Hradec, klášterecký je rovněž jeden z nich,“ uvedl na adresu svého jihoamerického kamaráda Martin Šíl z Kadaně, multikulturní a cestovatelský matador a koncem minulého století rovněž poměrně známý písničkář. Jak ještě naň prozradil, má rád české pivo a také se mu líbí české ženy, prý jsou všechny krásné. Po hodince španělských textů se o slovo opět se svým Dětským kabaretem přihlásilo Hudební divadlo Hnedle vedle a vše uzavřel VOXEL, čili koncert zpěváka Václava Lebedy s kapelou.

Foto: Bez Hudebního divadla Hnedle vedle Tomáše Bartáka si snad nelze představit žádnou akci v kláštereckém zámeckém parku. Foto: Ota SCHNEPP

Napsal(a): Ota Schnepp

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Žatec: Pietní akt k 77. výročí vypálení Českého Malína

V neděli 12. 7. dopoledne se konal pietní akt za oběti Českého Malína - uctít památku tragédie v Českém Malíně do Žatce k pomníku před hřbitovem přišly desítky lidí...

Přehrát video
Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video