Zahájení turistické sezóny v Klášterci se vydařilo

Ota Schnepp 2019-05-16 09:25:00

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ (otys) — Zahájení letošní turistické sezony má po 8. květnu za sebou Klášterec nad Ohří. Tradičně se konalo v zámeckém parku, přičemž jeho hlavním protagonistou, rovněž tradičně, bylo Hudební divadlo Hnedle vedle Tomáše Bartáka. Ten ovšem na pódium střídavě zval zajímavé hosty s vlastními programy, takže ve finále vystoupili „Hnedlevedláci” jen dvakrát.

Otevřeno bylo i zámecké čertovské sklepení, kde na děti čekali na pekelné stezce čerti s překvapením. Zájem byl o ně takový, že již v 15. 45 bylo rozebráno všech 250 vstupenek za symbolickou desetikačku. Samozřejmostí byla i celá řada stánků s nejrůznějším občerstvením.

Téměř celá první hodina od zahájení zábavného odpoledne tak patřila koncertu pěvecké třídy Štěpánky Steinové z Karlových Varů, přičemž její sbor se jmenoval, jak také jinak, Karlovarští zpěváčci. Po nich přišlo na řadu již Hudební divadlo Hnedle vedle a hlavně děti se tak mohly vydat „Za písničkou do pohádek“. Další v pořadí byly „Zpívající písničky“ Jany Rychterové, zpěvačky, kytaristky a moderátorky Rádia Junior, doplněné o soutěže pro nejmenší. Následně ji na pódiu vystřídal světoznámý guatemalský kytarista, skladatel a zpěvák Fernando López. „Známe se spolu už dvanáct let a poznal jsem ho díky kamarádovi podobného ražení z Mexika. Když jel jednou za mnou do Čech, tak se mě zeptal, zda mi nebude vadit, když s ním přijede nějaký Fernando z Guatemaly. Samozřejmě mi to nevadilo, a to jsem ještě pořádně nevěděl, jak je v Jižní Americe populární. Od té doby jsme spolu už pár projektů zrealizovali a další připravujeme. Teď má v Česku deset koncertů, a to od Kadaně přes Prahu až po Jindřichův Hradec, klášterecký je rovněž jeden z nich,“ uvedl na adresu svého jihoamerického kamaráda Martin Šíl z Kadaně, multikulturní a cestovatelský matador a koncem minulého století rovněž poměrně známý písničkář. Jak ještě naň prozradil, má rád české pivo a také se mu líbí české ženy, prý jsou všechny krásné. Po hodince španělských textů se o slovo opět se svým Dětským kabaretem přihlásilo Hudební divadlo Hnedle vedle a vše uzavřel VOXEL, čili koncert zpěváka Václava Lebedy s kapelou.

Foto: Bez Hudebního divadla Hnedle vedle Tomáše Bartáka si snad nelze představit žádnou akci v kláštereckém zámeckém parku. Foto: Ota SCHNEPP

Napsal(a): Ota Schnepp

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video