Zahájení turistické sezóny v Klášterci se vydařilo

Ota Schnepp 2019-05-16 09:25:00

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ (otys) — Zahájení letošní turistické sezony má po 8. květnu za sebou Klášterec nad Ohří. Tradičně se konalo v zámeckém parku, přičemž jeho hlavním protagonistou, rovněž tradičně, bylo Hudební divadlo Hnedle vedle Tomáše Bartáka. Ten ovšem na pódium střídavě zval zajímavé hosty s vlastními programy, takže ve finále vystoupili „Hnedlevedláci” jen dvakrát.

Otevřeno bylo i zámecké čertovské sklepení, kde na děti čekali na pekelné stezce čerti s překvapením. Zájem byl o ně takový, že již v 15. 45 bylo rozebráno všech 250 vstupenek za symbolickou desetikačku. Samozřejmostí byla i celá řada stánků s nejrůznějším občerstvením.

Téměř celá první hodina od zahájení zábavného odpoledne tak patřila koncertu pěvecké třídy Štěpánky Steinové z Karlových Varů, přičemž její sbor se jmenoval, jak také jinak, Karlovarští zpěváčci. Po nich přišlo na řadu již Hudební divadlo Hnedle vedle a hlavně děti se tak mohly vydat „Za písničkou do pohádek“. Další v pořadí byly „Zpívající písničky“ Jany Rychterové, zpěvačky, kytaristky a moderátorky Rádia Junior, doplněné o soutěže pro nejmenší. Následně ji na pódiu vystřídal světoznámý guatemalský kytarista, skladatel a zpěvák Fernando López. „Známe se spolu už dvanáct let a poznal jsem ho díky kamarádovi podobného ražení z Mexika. Když jel jednou za mnou do Čech, tak se mě zeptal, zda mi nebude vadit, když s ním přijede nějaký Fernando z Guatemaly. Samozřejmě mi to nevadilo, a to jsem ještě pořádně nevěděl, jak je v Jižní Americe populární. Od té doby jsme spolu už pár projektů zrealizovali a další připravujeme. Teď má v Česku deset koncertů, a to od Kadaně přes Prahu až po Jindřichův Hradec, klášterecký je rovněž jeden z nich,“ uvedl na adresu svého jihoamerického kamaráda Martin Šíl z Kadaně, multikulturní a cestovatelský matador a koncem minulého století rovněž poměrně známý písničkář. Jak ještě naň prozradil, má rád české pivo a také se mu líbí české ženy, prý jsou všechny krásné. Po hodince španělských textů se o slovo opět se svým Dětským kabaretem přihlásilo Hudební divadlo Hnedle vedle a vše uzavřel VOXEL, čili koncert zpěváka Václava Lebedy s kapelou.

Foto: Bez Hudebního divadla Hnedle vedle Tomáše Bartáka si snad nelze představit žádnou akci v kláštereckém zámeckém parku. Foto: Ota SCHNEPP

Ota Schnepp

Komentáře

Nabídky práce

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

BRIGÁDNÍCI NA ŽNĚ

Přijmeme brigádníky na žně 2019 na pozici: řidič náklaďáku C + E na LIAZ s vlekem a dále řidiče traktoru ZETOR, CASE. Odvoz obilí od kombajnů. Nástup cca 15.7.2019, Podbořansko. Profesní průkaz řidiče NENÍ POTŘEBA. Telefon: 603294756, 733155930.
Tel.: 603294756

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Právník lounské vagónky: Je až děsivé, jak snadno lze zničit fungující firmu

Zdroj: Youtube kanál regionalnitelevize

Přehrát video
Chomutovsko: Zachycení kočky divoké fotopastí

...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu dvougaráž, 30 m2. Budova bývalé veteriny Louny. Tel.: 731 710 911.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízenou garsonku pod Kauflandem v Lounech, 4. poschodí s výtahem, nejlépe starší osobě, podmínka nekuřák. Tel.: 605 233 861, 603 151 832.

Vzpomínky

Jan Antropius

Dne 22. 7. 2019 by se pan Jan ANTROPIUS z Loun dožil 95 let. Vzpomíná manželka a syn s rodinou.

Václav Benda

Měl jsi tak rád život, tolik jsi chtěl žít. Smrt však krutá byla a Tys od nás musel odejít. Dne 21. července 2019 vzpomeneme nedožitých šedesát let pana Václava BENDY ze Žatce. S láskou na něho stále vzpomínají maminka a sestra s rodinou. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Karel Coufal

Dne 17. července by oslavil své 90. narozeniny pan Karel COUFAL z Opočna. S láskou vzpomínají dcery Jana a Hana s rodinami, manželka Jana a ostatní příbuzní.