Kam vyrazit o víkendu na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Alla Želinská 2019-05-16 16:58:00

Slavnosti stepí, květů, rodiny, Muzejní noc, Novohradská a Svatojánská pouť, Staročeské máje. Modelářský den - to vše a mnohem víc od pátku do neděle.

ŽATECKO

PÁTEK 17. KVĚTNA

Kino Žatec: After: Polibek – Nechte se svést. V 17.30 hod.

John Wick 3 – Akční film. Ve 20 hod.

Městská knihovna Žatec: Muzejní noc v knihovně - sleva registračního poplatku 50 %, pro nově registrované čtenáře. Od 9 do 17 hod.

Nocování s knihovnou: Program pro čtenáře od 6 do 14 let. Od 18 hodin do soboty 9 hodin.

Regionální muzeum K. A. Polánka Žatec: 13. Muzejní noc – vernisáž, divadelní představení Lucerna, fireshow. Od 17 hod.

Farní obvod Liběšice u Žatce: Mše sv. v 8 a v 17 hodin v Liběšicích, od 16 h Poutníčkův klub pro děti, v 18 hodin pěší pouť na Líčkov – modlitba u sochy sv. Jana na návsi.

DDM Žatec: Májové spinkání - s Dančou a Péťou, zábava, soutěže, tvoření. Od 18 hodin do soboty 10 hod.

Kapucínský klášter Žatec: Jarní sborový koncert ZUŠ Žatec. V 18 hodin.

Country club Tulipán Žatec: Hraje DJ Majkl. Od 21 hod.

SOBOTA 18. KVĚTNA

Digitální kino Žatec: V oblacích – animovaný dobrodružný film. V 15 hod.

Pokémon: Detektiv Pikachu 3D. V 17.30 hod.

Ženy v běhu – komedie ČR. Ve 20 hod.

Žatec, workout cvičiště u Slavoje: 3. Garden Battle Žatec - Na této akci si zasoutěží opravdu každý. Soutěžit se bude v počtech kliků, shybů, dipů na bradlech a dřepech s přidaným závažím o stejné váze jako je vaše tělo. Soutěžící budou rozděleni do kategorie: muži a ženy. Od 12 hod.

Želeč: Svatojánská pouť v Želči – výroční setkání rodáků a přátel Želče. Mše sv. v kostele sv. Mikuláše, poté průvod k soše sv. Jana Nepomuckého na návsi, od 13 h Lounská třináctka, Postoloprtské mažoretky, Loutkové divadlo Jitřenka Žatec, The Smallpeople Rakovník, Divadlo Basta Fidli, Brouci Band – The Beatles Revival, Tabasker, Blues Gin, ve 22 h ohňostroj, ohňová show. Od 11 hodin.

Žatec, čajoklub Budík: Tabasker na 3. narozkách Budíku – vystoupí plzeňští Tabasker. Vstupné tradičně dobrovolné a budete jím moct akci podpořit buď do kolující sklenice, nebo jako součást své útraty na baru. S podporou města Žatec a Petra Šmída ze spolku ŽOK. Od 20 hod.

Zlatý Chmel Žatec: Kapely na Chmelu - Tradiční koncert domácí kapely Najust a jejich hosté, tentokrát alternativní borci z Jirkova Barbucha, cover band Rock Kafe Čili Pampers a večer zakončí rockový set v podání DJ Ray G. Od 20 hod.

Country club Tulipán Žatec: Hraje Black. Od 21 hod.

NEDĚLE 19. KVĚTNA

Digitální kino Žatec: UglyDolls – animovaná rodinná komedie. V 15 hod.

Avengers: Endgame – 3D. V 17.30 hod.

John Wick 3 – Akční film. Ve 20 hod.

Náves Lhota pod Džbánem: Odhalení pamětní desky městského zvěrolékaře v Lounech, spoluzakladatele Vysoké školy zvěrolékařské v Brně a Komory čsl. zvěrolékařů. Ve 14 hod.

Liběšice kostel: Mše svatá s krátkou májovou pobožností. V 10 hod.

LOUNSKO

PÁTEK 17. KVĚTNA

Kino Svět Louny: Avengers: Endgame – 3D. Také v sobotu a neděli. V 17.30 hod.

Pokémon: Detektiv Pikachu 3D. Tajé v sobotu a neděli. V 15 hod.

Řbitov zvířátek – horor. Také v sobotu. Ve 22 hod.

Kino Domoušice: Asterix a tajemství kouzelného lektvaru. V 19 hod.

Kostel. sv. Petra Louny: Třídní koncert - Představí se žáci z klavírní třídy Evy Maťátko a houslové třídy Kristýny Kleinové. Zazpívá i pěvecký sbor Sboreček pod vedením Evy Maťátko ze ZUŠ Louny. V 16.30 hod.

Muzeum Louny: 9. Lounská muzejní noc – komentovaná prohlídka, beseda, koncert, promítání atd. Muzeum, sklep U bílého jednorožce, Žatecké předměstí Široká, Galerie Benedikta Rejta, muzeum Zkamenělý les, knihovna. Od 16.30 do 23 hodin.

Park Louny: Přeskopec - Pražská kapela hrající veselé písně o smutných věcech, původní repertoár s českými texty, navazující na mišíkovsko-hlasovskou tradici. Jedním ze členů je architekt Ondřej Tuček, autor návrhy rekonstrukce pavilonu A. Vstupné 100 Kč. V 19 hod.

SOBOTA 18. KVĚTNA

Kino Svět Louny: UglyDolls – Světová premiéra. Také v neděli. Ve 13 hod.

Hledá se Yetti – 2D animovaná komedie. Také v neděli. V 10 hod.

Raná u Loun: Slavnosti stepí - Přírodovědný program, exkurze, prezentace leteckých modelů, stříhání ovcí, ukázky ovládání ovcí psy, dětské atrakce. Od 10 do 17 hod.

Nový Hrad Jimlín: Novohradská pouť - v sobotu i neděli se můžete těšit na historický šerm Equites, kejklíře Vojtu Vrtka, katovské řemeslo, středověkou kapelu BraAgas, loutkové divadlo i soutěže pro děti. V neděli v 11 hodin a ve 13.30 hodin vystoupí folková skupina Klíč, tešte se také na nedělní slavnostní příjezd Gustava Adolfa z Varrensbachu na jeho panství. Vstupné do zámku za sníženou cenu. Od 10 do 17 hod.

Galerie U Plazíka Peruc: (Moje) barevné světy - výstava fotografií Pavly Sirůčkové. V sobotu a neděli. Od 10 do 17 hod.

Archeologický skanzen Březno: Metalurgia – festival muzejních nocí ve skanzenu. Experimentální tavba železné rudy v replice pravěké pece. Výroba kovových šperků a šípů, lukostřelba, rozdělávání ohně ocílkami, tvořivý program pro nejmenší s klubem Kořínek. Hudba a občerstvení. Vstupné dobrovolné. Od 15 do 22 hod. 

Modelářské hřiště Dobroměřice: RC modelářský den – RC modelářské ukázky, odpolední soutěže pro děti (od 14 h), ukázka SDH Dobromeřice od 16 h, ukázka výcviku koní a poníků, možnost svezení od 14 h; cukrová vata, malování na obličej, občerstvení zajištěno, všechny děti obdrží drobné ceny. Od 13 hod.

NEDĚLE 19. KVĚTNA

Kulturní dům Pnětluky: Přes přísný zákaz dotýká se sněhu - Komedii Antonína Procházky zahrají koštičtí divadelníci. Vstupné dobrovolné. V 18 hod.

Galerie U Kozorožce Peruc: Vernisáž výstavy obrazů skupiny amatérských umělců vedených Danou Stříbrskou. V 16 hodin.

Domoušice, Hřivice, kostel: Mše svatá s krátkou májovou pobožností. V 15 a v 17 hod.

PODBOŘANSKO

PÁTEK 17. KVĚTNA

Kino Blšany: Po čem muži touží - ČR, 2018. V 18.30 hod.

Podbořany, Meditační zahrada: Oslava Dne rodiny – soutěže pro děti a drobné odměny, táborák s opékáním buřtů. Zve poradna pro náhradní rodiny a klub Rebeka v Podbořanech. Od 16 hod.

Městské muzeum Podbořany: Beseda s Miloslavou Žákovou - Regionální organizace SČVP Podbořany zve na besedu s pedagožkou a autorkou několika knih – přijďte si do Podbořan popovídat s rodačkou z Volyně! V 18 hod.

Music club Bílá Růže Podbořany: Páteční mejdan s akcí Jameson brýle – DJ Kenny. Od 21 hod.

SOBOTA 18. KVĚTNA  

Valeč, zámecký park: Slavnost květů – vystoupení dětí z MŠ a ZŠ, Hasičanka, kroky Michala Davida, The Best of Country, bubeníci z Buškovic, Doupováci, v zámeckém kostele bohoslužba v 10 hodin, koncert přátel J. Bašty v 15 hodin. Od 12.30 hodin.

Kulturní dům Vroutek: Staročeské Máje a Májová veselice – zahájení na náměstí Míru a májový průvod městem od 9 do 17 hodin, večer od 20 hodin v KD hrají Elements. Vstup 90 Kč. Od 9 a 20 hodin.

Liběšovice Myslivna: Kdo si hraje, nezlobí – šest obcí, šest týmů, šest soutěží. Občerstvení zajištěno. Od 14 hodin.

Nádvoří zámku Krásný Dvůr: Instalace Setkání - Instalace moderního uměleckého díla od Davida Bohma a Jiřího Franty „Setkání” na zámeckém nádvoří – přijďte se podívat na jeho instalaci a slavnostní odhalení. Hudební vystoupení i drobné občerstvení a dílničky pro děti. Samotná instalace díla mezi 16 – 18 hod.

Music club Bílá Růže Podbořany: Sobotní mejdan s akcí Jameson brýle – DJ Mery. Od 21 hod.

NEDĚLE 19. KVĚTNA

Kostel sv. Petra a Pavla Podbořany: Nedělní mše sv. V 9 hod.

Kostel Krásný Dvůr: Nedělní mše sv. V 11 hod. 

Kryry, farní kaple: Nedělní mše sv. Ve 14 hod. 

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘKA DO BISTRA

Přijmu kuchařku do bistra. Chomutov.
Tel.: 777 944 816

ELEKTRIKÁŘ

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky, na jakýkoliv úvazek i brigádně. 
Tel.: 777 167 336

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid. Žatec.
Tel.: 605 885 121

AUTOMECHANIK, AUTOKLEMPÍŘ, AUTOLAKÝRNÍK

Hledáme šikovného a spolehlivého automechanika, autoklempíře, autolakýrníka. Slušné jednání, dobré platové podmínky. Dále hledáme ženu nebo muže na ruční mytí vozidel. Hořešovičky, okres Kladno.
Tel.: 773 023 380

ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Státní hymna na závěr vzpomínkové akce v Podbořanech

Pietní akt završili společným zpěvem státní hymny ČR.

Přehrát video
Položení věnců k pomníku RA v Podbořanech

Během vzpomínkové akce na náměstí zazpívaly i děti ze ZŠ TGM v Podbořanech...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám byt 1+2 ve 4. patře, bez výtahu, v Žatci, Hájkova ulice. Tel: 607 519 241.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Prodám starší rodinný dům 2+1v obci Liběšice část Líčkov. Dům je podsklepený, v přízemí obytné 2 místnosti, kuchyň a koupelna s WC. Možnost přestavby půdy. Dům je napojen na vodovod, elektřinu, odpad řešen septikem, topení na tuhá paliva. Pozemek o celkové ploše 2184 m2 v klidné části obce obsahuje ještě kůlnu a velkou patrovou stodolu s možností parkování. Více informací na tel.: 724 792 814.

Vzpomínky

Radek Sakovič

Jen svíci hořící a hezkou kytici Ti na hrob můžeme dát, chvíli postát a vzpomínat. Dne 21. 5. 2019 uplynou 2 roky, co nás opustil bratr, švagr a strýc Radek SAKOVIČ. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi. Rodina.

Vladimír Hryzbil

Těžko se s Tebou loučilo, těžko je bez Tebe žít. Láska však smrtí nekončí, v srdci Tě navždy budeme mít. Dne 19. 5. uplyne 2 roky, co nás navždy opustil pan Vladimír HRYZBIL ze Žatce. Stále vzpomínají syn Miroslav a snacha Dana s rodinami.

Stanislav Novotný

Dne 19. 5. 2019 by oslavil můj manžel Stanislav NOVOTNÝ ze Žatce 76 let. Stále vzpomíná manželka Jarka, sestra Jiřina z Čeradic s celou rodinou, rodina Bošinova z Jirkova a ostatní příbuzní a známí.