Na světě je smělý projekt moderní přístavby ZUŠ

Alla Želinská 2019-05-17 08:15:00

Přijďte 20. května podrobně se s ním seznámit a diskutovat.

Podbořany - Nové prostory pro koncerty, taneční představení a další kulturní a společenské akce a hlavně navýšení kapacity školy na cca 500 žáků slibuje záměr města nechat postavit novou budovu pro Základní uměleckou školu. Vedle historické budovy ZUŠ, jejíž přízemí projde rekonstrukcí, má navíc vzniknout moderní stavba multifunkčního sálu – minimalistická bílá věž propojená s budovou ZUŠ spojovací lávkou. V nejvyšším podlaží má být multifunkční sál pro 100 až 120 diváků s kruhovým oknem, které nabídne výhled na panorama města a v případě potřeby se zatemní a promění se třeba v kinosál. Autorem projektu je známý architekt Petr Hájek, který byl vyhlášen architektem roku 2018 a k jeho dílům patří např. rozšíření Centra současného umění DOX v Praze, terasy paláce Lucerna či dům Chameleon. Detailní požadavky na dostavbu ZUŠ pro architekta Hájka vypracoval ředitel školy Martin Říhovský. Podle něj a vedení města, které nechalo zpracovat architektonickou studii a nabízí ji k veřejné diskusi, by nová stavba vyřešila nedostatek prostor ve škole a sloužila moderní výuce žáků ZUŠ a kultuře obecně.  

„Touto stavbou dojde k rozšíření míst v Základní umělecké škole. Předložené technické řešení splňuje na více než 95% zadání požadavků školy pro stavbu. Její realizací se umožní dalším cca 190 žákům docházet do ZUŠ a vzdělávat se v uměleckých oborech bez nutnosti dojíždět do okolních měst. V případě realizace další etapy rekonstrukce historické budovy dojde k navýšení kapacity školy celkem o 80 míst pro žáky umělecké školy. Zájem ze strany rodičů a žáků již je a čeká se na schválení tohoto návrhu,“ říká vedoucí odboru investic Milan Ohanka. V pondělí 20. května v 17 hodin záměr bude veřejně představen ve velké zasedací místnosti Městského úřadu i s účastí architekta Petra Hájka a vedení města a ZUŠ Podbořany.

Projekt moderní přístavby ZUŠ mnohé překvapil, někomu „vyrazil dech“, někoho nadchnul, někomu se „nezamlouvá“. Vyjádřit svůj názor, připomínky k novému projektu můžete právě v pondělí v podvečer na podbořanské radnici.  

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Želeč 2022: Svatojánská pouť a Buty

No tak co, tak co, tak co... Vždycky si přál, až bude popel i s kytarou, hou, vodou ať plavou, jen žádný hotel s křížkem nad hlavou...

Přehrát video
Rodinné zápolení s Hugem v Žatci

Tentokrát v Kapucínské zahradě - v rámci oslav 150 let dobrovolných hasičů v Žatci :-)

Přehrát video