Nad městem létali dravci

Hedvika Mašková 2019-05-25 14:00:00

Krásu letu dravých ptáků předvedla v dopoledním programu místním žákům společnost Zayferus. V areálu střední zemědělské školy žáci základních škol, od nejmenších až po největší, měli možnost shlédnout jedinečnou show a dozvědět se mnoho zajímavých informací o více než dvou desítkách dovezených dravců i sov, od malého výrečka vážícího 7 dkg až po osmikilového orla.

Žáci si během environmentální ukázky prohlédli a dostali výklad o tom, čím jsou jednotliví dravci zajímaví. Měli rovněž šanci se do ukázek zapojit. Pokládali zvídavé otázky a účastnili se soutěží o pexesa, leporela, magnety i kalendáře s dravci. Další možností bylo i vypouštění a zavolání dravce na ruku. Viděli střemhlavý let sokola rychlostí téměř 300 kilometrů za hodinu, třímetrové rozpětí křídel supa a také chůzi karanča, která připomíná dinosaury.

Akce společnosti Zayferus zaměřená na ekologii, ochranu i poznání přírody je ve svém rozsahu jediná svého druhu v České republice. Od roku 2016 je české sokolnictví zapsáno organizací UNESCO na seznamu Mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva.

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Vystoupení při předávání certifikátů Cambridge english

Vystoupily děti ze 4.A s p. uč. Jitkou Pletichovou.

Přehrát video