Na zámku v Krásném Dvoře už vymýšlí novou sezónu

Jan Vnouček 2012-02-06 00:00:00

Krásný Dvůr – Sotva opadla novoroční atmosféra, začali na zámku v Krásné Dvoře plánovat program na následujících dvanáct měsíců.  Během léta na nádvoří budou opět hrát ochotnická divadla a na podzim proběhnou ve velkém sále koncerty klasické hudby. Stěžejní kulturní akcí, tak jako loni, by ale mělo být Letní romantické ladění. V kalendáři je mu předběžně vyhrazen 21. červenec. V loňském roce sklidilo u publika velký úspěch v režii manželů Parohových po názvem Koňská show. Letošní scénář je teprve v jednání. 

„S Parohovými a paní kastelánkou jsme se bavili o několika variantách, podle počasí a podle získaných financí. My jako obec jsem loni dali 5 tisíc, letos je v návrhu příspěvek 10 tisíc. Uvidíme, kolik dá kraj  a podaří se sehnat z dotací a od sponzorů,“ seznamuje se situací František Kuna, starosta Krásného Dvora.
Významnou akcí bude také 2. září Hradozámecká noc s oživenými prohlídkami zámku a ukázkou katovského řemesla ve sklepení. „Zatím jsme se vždy v tomto termínu kryli s žateckou Dočesnou, tak uvidíme, jak to bude letos,“ krčí rameny kastelánka Andrea Minaříková. Uvažuje též, že by využila celostátně vyhlášenou Noc kostelů, která je v rozpisu začátkem června. „Máme tu pěknou zámeckou, nedávno nově vysvěcenou kapli, v které by se dalo něco vymyslet,“ hledá další možnosti, jak přilákat návštěvníky. Již zavedenou akcí je naopak předvánoční Adventní jarmark.  Začátek turistické sezóny vypukne 31. března. „Ten den proběhnou speciální prohlídky zámku a jako poděkování za podporu našeho zámku bych chtěla pozvat i paní hejtmanku,“ uvedla Minaříková.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video