Král kutilů v Dobříčanech

Hedvika Mašková 2019-06-02 15:00:00

Již popáté dorazil do Dobříčan oblíbený reportér Láďa Hruška! Tentokrát se k manželům Gurovým přijel podívat na jejich palmovou zahradu, která nabízí celkem devatenáct nejrůznějších druhů. Jeho zájmu neunikly ani banánovníky. V zahradě se ukrývá hned několik rarit a jednou z nich je červený banánovník Ensete ventricosum ,,Maurelii“, kterému se zde neuvěřitelně daří.

Marcela a Ondřej Gurovi se pyšní svou rozlehlou zahradou, na které pěstují několik druhů paprik a to i pálivé chilli, ale také melouny, fíky, banány, mandle a spoustu dalších plodin. Paní Marcela Gurová je pak specialistkou na palmy, do kterých se dle svých slov naprosto zbláznila. Její nejoblíbenější je Butia eriospatha. Každá je však podle ní krásná a má něco do sebe. Jednu z palem má dokonce natrvalo zasazenou v zemi. Je jí Trachycarpus fortunei, která každoročně kvete.

Láďa Hruška se přijel se svým pořadem ,,Vychytávky Ládi Hrušky“ do Dobříčan podívat, jak se palmám daří v našem podnebí. Manželé Gurovi jsou totiž příkladem toho, že palmy se dají pěstovat i u nás a lidé se ani nemusejí bát je mít venku. Divákům oblíbeného pořadu poradí, jakým způsobem je pěstovat, kdy začít sázet, jak přesazovat a jak palmy a banánovníky zazimovávat.

Pořad ,,Vychytávky Ládi Hrušky“ natáčený v Dobříčanech u Žatce se bude vysílat v neděli 16. června ve 12:50 na TV Prima. A možná letos nepůjde o poslední díl, ve kterém bude zahrada manželů Gurových figurovat. Produkční tým se vyslovil, že by se rád vrátil, a to například kvůli zajímavým plodům ostružiníku jahodnatého, připomínajícím vzhledem malinu a jahodu dohromady, nebo odrùdě okrasné tykve Lagenaria siceraria, jejíž originální plody připomínají svým tvarem kobru. Pochází z afrického kontinentu, kde od nepaměti sloužila zejména jako materiál pro výrobu. Manželé Gurovi z Dobříčan z ní například vyřezávají budky pro ptáčky.  


Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video