Král kutilů v Dobříčanech

Hedvika Fajkusová 2019-06-02 15:00:00

Již popáté dorazil do Dobříčan oblíbený reportér Láďa Hruška! Tentokrát se k manželům Gurovým přijel podívat na jejich palmovou zahradu, která nabízí celkem devatenáct nejrůznějších druhů. Jeho zájmu neunikly ani banánovníky. V zahradě se ukrývá hned několik rarit a jednou z nich je červený banánovník Ensete ventricosum ,,Maurelii“, kterému se zde neuvěřitelně daří.

Marcela a Ondřej Gurovi se pyšní svou rozlehlou zahradou, na které pěstují několik druhů paprik a to i pálivé chilli, ale také melouny, fíky, banány, mandle a spoustu dalších plodin. Paní Marcela Gurová je pak specialistkou na palmy, do kterých se dle svých slov naprosto zbláznila. Její nejoblíbenější je Butia eriospatha. Každá je však podle ní krásná a má něco do sebe. Jednu z palem má dokonce natrvalo zasazenou v zemi. Je jí Trachycarpus fortunei, která každoročně kvete.

Láďa Hruška se přijel se svým pořadem ,,Vychytávky Ládi Hrušky“ do Dobříčan podívat, jak se palmám daří v našem podnebí. Manželé Gurovi jsou totiž příkladem toho, že palmy se dají pěstovat i u nás a lidé se ani nemusejí bát je mít venku. Divákům oblíbeného pořadu poradí, jakým způsobem je pěstovat, kdy začít sázet, jak přesazovat a jak palmy a banánovníky zazimovávat.

Pořad ,,Vychytávky Ládi Hrušky“ natáčený v Dobříčanech u Žatce se bude vysílat v neděli 16. června ve 12:50 na TV Prima. A možná letos nepůjde o poslední díl, ve kterém bude zahrada manželů Gurových figurovat. Produkční tým se vyslovil, že by se rád vrátil, a to například kvůli zajímavým plodům ostružiníku jahodnatého, připomínajícím vzhledem malinu a jahodu dohromady, nebo odrùdě okrasné tykve Lagenaria siceraria, jejíž originální plody připomínají svým tvarem kobru. Pochází z afrického kontinentu, kde od nepaměti sloužila zejména jako materiál pro výrobu. Manželé Gurovi z Dobříčan z ní například vyřezávají budky pro ptáčky.  


Hedvika Fajkusová

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video
Cítoliby: Spanilá jízda veteránů

Veteráni se vydali na spanilou jízdu okolím.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím chalupu nebo chatu poblíž Loun s dobrým výhledem na České středohoří. Tel.: 606 668 715.

PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

Vzpomínky

Antonín Karafiát

Dne 13. 6. by oslavil 81. narozeniny a dne 19. 6. tomu bude 20 let, co nás navždy opustil náš milovaný manžel, otec, dědeček, pan Antonín KARAFIÁT. Stále vzpomínají manželka Markéta, dcera Iveta s rodinou a syn Miroslav.

Vlasta Hauenschildová

Jsou slzy, které neuschnou, je bolest, která nikdy nezmizí. Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává. Dne 11. června 2019 by oslavila 90. výročí narození moje milá maminka a naše babička paní Vlasta HAUENSCHILDOVÁ z Loun, rodačka z Cítolib. S láskou stále vzpomíná dcera Jarmila s manželem a vnoučata Michalka a Jirka. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi.

Alois Zlatohlávek

Dne 5. června uplynulo 23 let, co nás navždy opustil pan Alois ZLATOHLÁVEK z Ročova. Stále vzpomínají manželka, synové s rodinami a sestra s rodinou.