Král kutilů v Dobříčanech

Hedvika Mašková 2019-06-02 15:00:00

Již popáté dorazil do Dobříčan oblíbený reportér Láďa Hruška! Tentokrát se k manželům Gurovým přijel podívat na jejich palmovou zahradu, která nabízí celkem devatenáct nejrůznějších druhů. Jeho zájmu neunikly ani banánovníky. V zahradě se ukrývá hned několik rarit a jednou z nich je červený banánovník Ensete ventricosum ,,Maurelii“, kterému se zde neuvěřitelně daří.

Marcela a Ondřej Gurovi se pyšní svou rozlehlou zahradou, na které pěstují několik druhů paprik a to i pálivé chilli, ale také melouny, fíky, banány, mandle a spoustu dalších plodin. Paní Marcela Gurová je pak specialistkou na palmy, do kterých se dle svých slov naprosto zbláznila. Její nejoblíbenější je Butia eriospatha. Každá je však podle ní krásná a má něco do sebe. Jednu z palem má dokonce natrvalo zasazenou v zemi. Je jí Trachycarpus fortunei, která každoročně kvete.

Láďa Hruška se přijel se svým pořadem ,,Vychytávky Ládi Hrušky“ do Dobříčan podívat, jak se palmám daří v našem podnebí. Manželé Gurovi jsou totiž příkladem toho, že palmy se dají pěstovat i u nás a lidé se ani nemusejí bát je mít venku. Divákům oblíbeného pořadu poradí, jakým způsobem je pěstovat, kdy začít sázet, jak přesazovat a jak palmy a banánovníky zazimovávat.

Pořad ,,Vychytávky Ládi Hrušky“ natáčený v Dobříčanech u Žatce se bude vysílat v neděli 16. června ve 12:50 na TV Prima. A možná letos nepůjde o poslední díl, ve kterém bude zahrada manželů Gurových figurovat. Produkční tým se vyslovil, že by se rád vrátil, a to například kvůli zajímavým plodům ostružiníku jahodnatého, připomínajícím vzhledem malinu a jahodu dohromady, nebo odrùdě okrasné tykve Lagenaria siceraria, jejíž originální plody připomínají svým tvarem kobru. Pochází z afrického kontinentu, kde od nepaměti sloužila zejména jako materiál pro výrobu. Manželé Gurovi z Dobříčan z ní například vyřezávají budky pro ptáčky.  


Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video