Zakleté pírko na zámku v Krásném Dvoře

Alla Želinská 2019-06-07 14:11:00

O víkendu 1. a 2. června natáčel Zdeněk Troška v zámeckém parku svou novou pohádku Zakleté pírko.

Zakleté pírko. Tak se jmenuje nová pohádka režiséra Zdeňka Trošky. Napsal ji společně s Markem Kališem. Je o chudé dívce, která žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami. První klapka padla v závěru května a natáčení je v plném proudu.

Filmový štáb a herci se kvůli tomu zabydleli první červnový víkend v prostředí krásnodvorského zámku, kam se přesunuli z veltruského zámku na Mělnicku, kde vznikaly první scény. V krásnodvorském zámeckém parku se natáčelo v Glorietu, na louce za Velkým rybníkem pod Glorietem a na louce u Pamětní desky. Počasí bylo jako na objednávku, oba dva dny svítilo sluníčko, louky jsou krásně rozkvetlé. 

„Natáčení pohádky v zámeckém parku bylo velmi příjemné. Všichni ze štábu byli moc milí, velmi ukáznění a v parku se pohybovali přesně podle pokynů. Herci byli ochotni se fotografovat, bylo to moc fajn, příjemná atmosféra. Samozřejmě pan režisér Troška byl skvělý, stále se usmíval. Moc se mu zalíbil náš park, tak třeba ještě někdy...“ popsala víkendové natáčení Andrea Minaříková, správkyně depozitáře Státního zámku Krásný Dvůr.  

V komparzu si zahrála mj. místní průvodkyně, studentka Adriana Michalová, a mladí muži z okolí, mezi nimi např. Ondřej Kozlík z Vroutku.  „Za sebe můžu říct, že to byla krásná zkušenost, velký zážitek,“ dodala Andrea. 

A o čem je Zakleté pírko? Jedním z hlavních hrdinů příběhu chudé dívky, která se rozhodne vysvobodit zakletého prince, je vodník. Ztvárňuje ho herec a komik Lukáš Pavlásek. Pohádka vypráví o Anince, která žije na statku se dvěma zlými sestrami, jimž musí sloužit. Jednoho dne najde Aninka kouzelné pírko, jehož pomocí přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když sestry odhalí, že se Aninka přátelí s krásným mladíkem, pírko jí odcizí, zničí a Vítek kvůli tomu zmizí. Aninka se proto s pomocí přítele vodníka vydá do světa svého milého hledat. 

Roli půvabné Aninky hraje osmnáctiletá herečka Anastasie Chocholatá. Zlou princeznu ztvární Sara Sandeva. V dalších rolích se ve filmu objeví Petr Urban, Šárka Vaculíková, Lucie Polišenská, Marek Lambora, Dana Syslová nebo Jitka Smutná. Pochopitelně ani v tomto snímku nescházejí epizodní role. Jedné z nich se zhostí jako loupežník například Václav Duchek ze Slaného.

V předpremiérách pohádku Kouzelné pírko diváci v kinech uvidí již v předvánočním čase letošního roku, do široké distribuce pak vstoupí 2. ledna 2020.

Filmaři se do Krásného Dvoru vrátili po 10 letech. V roce 2008 zde natáčel režisér Juraj Herz záběry pro svůj horor TMA. Tenkrát se natáčelo v zámku a na zámeckém nádvoří. Teď byli filmaři pouze v parku.

Zahraniční i tuzemské produkce na Krásný Dvůr rády jezdí, točí se romantické filmy, pohádky, ale také komedie. A právě jedna taková, a navíc veleúspěšná, Jak básníkům chutná život, přivedla v 80. letech minulého století na zámek režiséra Dušana Kleina. Na zámku v Krásném Dvoře se objevily i další hvězdy českého filmu. Oskarový režisér Jiří Menzel tam například přivezl Josefa Abrháma, Mariána Labudu, Jaromíra Hanzlíka nebo Josefa Somra. Všichni se sešli v roce 1989 při natáčení snímku Konec starých časů. Televizní film tady natáčel také autor Jiří Strach. Zvolil drama a do příběhu o mladé vychovatelce, která přichází do zchudlé šlechtické rodiny, obsadil Kláru Issovou, Chantal Poullain – Polívkovou, ale opět také Pavla Kříže nebo Josefa Somra. Další český snímek, který se na zámku natáčel, má na svědomí Milan Cieslar. Příběh To horké léto v Marienbadu byl netradičním pohledem na osudové setkání Johanna Wolfganga Goetha a mladičké dívky.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

KLEMPÍŘ, POKRÝVAČ, IZOLATÉR

Přijmeme KLEMPÍŘE, POKRÝVAČE, IZOLATÉRA. Dobré platové podmínky včetně bonusů. Práce po celý rok. Nezaučené zaškolíme.
Tel.: 605 118 954

ŘIDIČ MKD

Přijmeme ŘIDIČE MKD pravidelná linka CZE-DE, práce i v noci. Požadujeme: ŘP C+E, profesní způsobilost, psychotesty, kartu do tachografu, čistý trestní rejstřík, bydliště Chomutov a okolí. Čistý příjem cca 35 tisíc včetně stravného.
Tel.: 777 100 646

PROJEKTANT/KA POZEMNÍCH STAVEB

Projekční kancelář CZECHOTEC Engineering spol. s r. o. se sídlem v Chomutově přijme PROJEKTANTA/KU POZEMNÍCH STAVEB. Vhodné i pro čerstvé absolventy SPŠ st.
Kontakt: Ing. Ondřej Petřík
Tel.: 607 802 734
E-mail: petrik@czechotec.cz

UKLÍZEČKA

Hledám spolehlivou pracovnici na úklid. Kadaň. Tel.: 605 885 121.

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Podbořanské letní slavnosti - páteční začátek

Krátce po 16. hodině se Masarykovo náměstí stále zaplňovalo lidmi - na hlavním pódiu hrála kapela Full Time, stánky s občerstvením a pivem, atrakce s malými i velkými návštěvníky se rozjížděly...

Přehrát video
Cítoliby: Spanilá jízda veteránů

Veteráni se vydali na spanilou jízdu okolím.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím chalupu nebo chatu poblíž Loun s dobrým výhledem na České středohoří. Tel.: 606 668 715.

PRONÁJEM

Pronajmu vybavenou chatku pro 6 osob na Nechranické přehradě, týdenní pobyt za 5.600 Kč. Tel.: 777 127 517.

Vzpomínky

Antonín Karafiát

Dne 13. 6. by oslavil 81. narozeniny a dne 19. 6. tomu bude 20 let, co nás navždy opustil náš milovaný manžel, otec, dědeček, pan Antonín KARAFIÁT. Stále vzpomínají manželka Markéta, dcera Iveta s rodinou a syn Miroslav.

Vlasta Hauenschildová

Jsou slzy, které neuschnou, je bolest, která nikdy nezmizí. Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává. Dne 11. června 2019 by oslavila 90. výročí narození moje milá maminka a naše babička paní Vlasta HAUENSCHILDOVÁ z Loun, rodačka z Cítolib. S láskou stále vzpomíná dcera Jarmila s manželem a vnoučata Michalka a Jirka. Kdo jste ji znali, vzpomeňte s námi.

Alois Zlatohlávek

Dne 5. června uplynulo 23 let, co nás navždy opustil pan Alois ZLATOHLÁVEK z Ročova. Stále vzpomínají manželka, synové s rodinami a sestra s rodinou.