Zakleté pírko na zámku v Krásném Dvoře

Alla Želinská 2019-06-07 14:11:00

O víkendu 1. a 2. června natáčel Zdeněk Troška v zámeckém parku svou novou pohádku Zakleté pírko.

Zakleté pírko. Tak se jmenuje nová pohádka režiséra Zdeňka Trošky. Napsal ji společně s Markem Kališem. Je o chudé dívce, která žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami. První klapka padla v závěru května a natáčení je v plném proudu.

Filmový štáb a herci se kvůli tomu zabydleli první červnový víkend v prostředí krásnodvorského zámku, kam se přesunuli z veltruského zámku na Mělnicku, kde vznikaly první scény. V krásnodvorském zámeckém parku se natáčelo v Glorietu, na louce za Velkým rybníkem pod Glorietem a na louce u Pamětní desky. Počasí bylo jako na objednávku, oba dva dny svítilo sluníčko, louky jsou krásně rozkvetlé. 

„Natáčení pohádky v zámeckém parku bylo velmi příjemné. Všichni ze štábu byli moc milí, velmi ukáznění a v parku se pohybovali přesně podle pokynů. Herci byli ochotni se fotografovat, bylo to moc fajn, příjemná atmosféra. Samozřejmě pan režisér Troška byl skvělý, stále se usmíval. Moc se mu zalíbil náš park, tak třeba ještě někdy...“ popsala víkendové natáčení Andrea Minaříková, správkyně depozitáře Státního zámku Krásný Dvůr.  

V komparzu si zahrála mj. místní průvodkyně, studentka Adriana Michalová, a mladí muži z okolí, mezi nimi např. Ondřej Kozlík z Vroutku.  „Za sebe můžu říct, že to byla krásná zkušenost, velký zážitek,“ dodala Andrea. 

A o čem je Zakleté pírko? Jedním z hlavních hrdinů příběhu chudé dívky, která se rozhodne vysvobodit zakletého prince, je vodník. Ztvárňuje ho herec a komik Lukáš Pavlásek. Pohádka vypráví o Anince, která žije na statku se dvěma zlými sestrami, jimž musí sloužit. Jednoho dne najde Aninka kouzelné pírko, jehož pomocí přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když sestry odhalí, že se Aninka přátelí s krásným mladíkem, pírko jí odcizí, zničí a Vítek kvůli tomu zmizí. Aninka se proto s pomocí přítele vodníka vydá do světa svého milého hledat. 

Roli půvabné Aninky hraje osmnáctiletá herečka Anastasie Chocholatá. Zlou princeznu ztvární Sara Sandeva. V dalších rolích se ve filmu objeví Petr Urban, Šárka Vaculíková, Lucie Polišenská, Marek Lambora, Dana Syslová nebo Jitka Smutná. Pochopitelně ani v tomto snímku nescházejí epizodní role. Jedné z nich se zhostí jako loupežník například Václav Duchek ze Slaného.

V předpremiérách pohádku Kouzelné pírko diváci v kinech uvidí již v předvánočním čase letošního roku, do široké distribuce pak vstoupí 2. ledna 2020.

Filmaři se do Krásného Dvoru vrátili po 10 letech. V roce 2008 zde natáčel režisér Juraj Herz záběry pro svůj horor TMA. Tenkrát se natáčelo v zámku a na zámeckém nádvoří. Teď byli filmaři pouze v parku.

Zahraniční i tuzemské produkce na Krásný Dvůr rády jezdí, točí se romantické filmy, pohádky, ale také komedie. A právě jedna taková, a navíc veleúspěšná, Jak básníkům chutná život, přivedla v 80. letech minulého století na zámek režiséra Dušana Kleina. Na zámku v Krásném Dvoře se objevily i další hvězdy českého filmu. Oskarový režisér Jiří Menzel tam například přivezl Josefa Abrháma, Mariána Labudu, Jaromíra Hanzlíka nebo Josefa Somra. Všichni se sešli v roce 1989 při natáčení snímku Konec starých časů. Televizní film tady natáčel také autor Jiří Strach. Zvolil drama a do příběhu o mladé vychovatelce, která přichází do zchudlé šlechtické rodiny, obsadil Kláru Issovou, Chantal Poullain – Polívkovou, ale opět také Pavla Kříže nebo Josefa Somra. Další český snímek, který se na zámku natáčel, má na svědomí Milan Cieslar. Příběh To horké léto v Marienbadu byl netradičním pohledem na osudové setkání Johanna Wolfganga Goetha a mladičké dívky.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.