Poděkování zachráncům holčičky na lounském koupališti

Lucie Steklá 2019-06-24 10:48:00

Plavčíci a profesionální záchranářku, která byla události přítomna, se v úterý dopoledne sešli u ředitele Správy sportovních zařízení Louny Radka Příhody. Důvod byl jediný - ještě jednou jim poděkovat za pomoc dívence, která se při otevření koupaliště topila.

Louny (lus) Krásná slunná sobota, zahájení letošní sezony lounského koupaliště, oslava dětského dne. Začátek skvělého dne, který mohl skončit tragédií. Naštěstí se tak díky pohotovosti a včasnému zásahu plavčíků a přítomné záchranářky nestalo. Topící se pětiletou dívenku zachránili. Dívence poskytly první pomoc, přivolána byla zdravotnická záchranná služba. Vrtulník letecké služby pětiletou holčičku přepravil do ústecké nemocnice.

Třem plavčíkům, Liboru Charvátovi (na snímku zcela vlevo), Miroslavu Kopeckému (horní řada, vlevo) a Václavu Šedivému (horní řada, vpravo) a Pavlíně Neubertové (uprostřed), ředitel organizace, která koupaliště provozuje, ještě jednou osobně poděkoval. Záchranářce, která se na záchraně dívenky podílela, předal kytičku. K podobné situaci, kdy se na lounském koupališti topilo dítě, došlo poprvé. „Ošetřujeme úrazy, záchrana topícího byla poprvé,“ řekli plavčíci. V civilním životě povoláním záchranářka Pavlína Neubertová byla na koupališti se svými dětmi. Také ona má svůj velký podíl na její záchraně. „Bylo to jiné, než ošetřování v sanitce. A také jsem poprvé zachraňovala dítě. Člověk automaticky jede, ví, co má dělat. Až pak na mě celá situace dolehla. Je skvělé, že vše dobře dopadlo a dívenka je v pořádku,“ řekla P. Neubertová.

K tragédii chybělo jen málo, kdyby si dívky nikdo včas nevšiml. Zabránit tomu mohl také větší dozor rodičů. „Chtěl bych touto cestou vyzvat rodiče, že právě oni nesou hlavní zodpovědnost za své děti. Plavčíci jsou samozřejmě na svých místech a připraveni pomoci, ale ani on neuhlídají vše,“ nabádá rodiče R. Příhoda. Zvláště v horkých dnech, které v posledních týdnech panují, a kdy se počet návštěvníků koupaliště zvyšuje, a to i v dopoledních hodinách, kdy začaly více chodit maminky s malými dětmi. Do deseti let věku musí mít podle provozního řádu dítě na lounském koupališti dozor dospělé osoby. „Velkou roli hraje i neukázněnost dětí. Jsou divoké a mohou si snadno způsobit úraz. Je důležité, aby je rodiče hlídali, ti starší by měli být od rodičů poučeni,“ apelují na rodiče plavčíci.

Jakákoli slova nedokážou vystihnout vděk lidem, kteří svou rozhodností, rychlostí a všímavostí zachránili na lounském koupališti život malé holčičky. „Děkujeme zatím alespoň takto paní Pavlíně Neubertové a pánům plavčíkům. Zároveň se vedení města těší na brzké setkání se všemi zmiňovanými v prostorách radnice,“ uvedl lounský místostarosta Vladimír A. Hons.

Podle ošetřujícího lékaře byla holčička do nemocnice v Ústí nad Labem převezena v dobrém stavu na podrobnější lékařské vy-šetření. Podle vyjádření rodičů k události prostřednictvím sociální sítě byla dívenka Anička H. následující den propuštěna v pořádku z nemocnice domů.

FOTO: Poděkování zachráncům holčičky na lounském koupališti. Plavčíci a profesionální záchranářka, která byla události přítomna, se minulé úterý dopoledne sešli u ředitele Správy sportovních zařízení Louny Radka Příhody (zcela vpravo). Důvod byl jediný - ještě jednou jim poděkovat za pomoc dívence, která se při otevření koupaliště topila. Foto: Lucie Steklá


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

ŘIDIČ

Firma Marius Pedersen, a.s., přijme pro provozovnu Louny ŘIDIČE. Požadujeme oprávnění skupiny C,E, prof. průkaz, karta řidiče. Více informací na uvedeném telefonu.
Kontakt: Ing. Josef Fryč
Tel.: 739 682 517

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.