Poděkování zachráncům holčičky na lounském koupališti

Lucie Steklá 2019-06-24 10:48:00

Plavčíci a profesionální záchranářku, která byla události přítomna, se v úterý dopoledne sešli u ředitele Správy sportovních zařízení Louny Radka Příhody. Důvod byl jediný - ještě jednou jim poděkovat za pomoc dívence, která se při otevření koupaliště topila.

Louny (lus) Krásná slunná sobota, zahájení letošní sezony lounského koupaliště, oslava dětského dne. Začátek skvělého dne, který mohl skončit tragédií. Naštěstí se tak díky pohotovosti a včasnému zásahu plavčíků a přítomné záchranářky nestalo. Topící se pětiletou dívenku zachránili. Dívence poskytly první pomoc, přivolána byla zdravotnická záchranná služba. Vrtulník letecké služby pětiletou holčičku přepravil do ústecké nemocnice.

Třem plavčíkům, Liboru Charvátovi (na snímku zcela vlevo), Miroslavu Kopeckému (horní řada, vlevo) a Václavu Šedivému (horní řada, vpravo) a Pavlíně Neubertové (uprostřed), ředitel organizace, která koupaliště provozuje, ještě jednou osobně poděkoval. Záchranářce, která se na záchraně dívenky podílela, předal kytičku. K podobné situaci, kdy se na lounském koupališti topilo dítě, došlo poprvé. „Ošetřujeme úrazy, záchrana topícího byla poprvé,“ řekli plavčíci. V civilním životě povoláním záchranářka Pavlína Neubertová byla na koupališti se svými dětmi. Také ona má svůj velký podíl na její záchraně. „Bylo to jiné, než ošetřování v sanitce. A také jsem poprvé zachraňovala dítě. Člověk automaticky jede, ví, co má dělat. Až pak na mě celá situace dolehla. Je skvělé, že vše dobře dopadlo a dívenka je v pořádku,“ řekla P. Neubertová.

K tragédii chybělo jen málo, kdyby si dívky nikdo včas nevšiml. Zabránit tomu mohl také větší dozor rodičů. „Chtěl bych touto cestou vyzvat rodiče, že právě oni nesou hlavní zodpovědnost za své děti. Plavčíci jsou samozřejmě na svých místech a připraveni pomoci, ale ani on neuhlídají vše,“ nabádá rodiče R. Příhoda. Zvláště v horkých dnech, které v posledních týdnech panují, a kdy se počet návštěvníků koupaliště zvyšuje, a to i v dopoledních hodinách, kdy začaly více chodit maminky s malými dětmi. Do deseti let věku musí mít podle provozního řádu dítě na lounském koupališti dozor dospělé osoby. „Velkou roli hraje i neukázněnost dětí. Jsou divoké a mohou si snadno způsobit úraz. Je důležité, aby je rodiče hlídali, ti starší by měli být od rodičů poučeni,“ apelují na rodiče plavčíci.

Jakákoli slova nedokážou vystihnout vděk lidem, kteří svou rozhodností, rychlostí a všímavostí zachránili na lounském koupališti život malé holčičky. „Děkujeme zatím alespoň takto paní Pavlíně Neubertové a pánům plavčíkům. Zároveň se vedení města těší na brzké setkání se všemi zmiňovanými v prostorách radnice,“ uvedl lounský místostarosta Vladimír A. Hons.

Podle ošetřujícího lékaře byla holčička do nemocnice v Ústí nad Labem převezena v dobrém stavu na podrobnější lékařské vy-šetření. Podle vyjádření rodičů k události prostřednictvím sociální sítě byla dívenka Anička H. následující den propuštěna v pořádku z nemocnice domů.

FOTO: Poděkování zachráncům holčičky na lounském koupališti. Plavčíci a profesionální záchranářka, která byla události přítomna, se minulé úterý dopoledne sešli u ředitele Správy sportovních zařízení Louny Radka Příhody (zcela vpravo). Důvod byl jediný - ještě jednou jim poděkovat za pomoc dívence, která se při otevření koupaliště topila. Foto: Lucie Steklá


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Příslušník Policie ČR

Staňte se příslušníkem Policie ČR. Náborový příspěvek 110 000,- Kč, po roce 31 890,- Kč jistý služební příjem. Požadavky: občanství ČR, věk 18 let, SŠ s maturitou, fyzická, zdravotní a osobní způsobilost, bezúhonnost, bez stranické příslušnosti.
Tel.: 974 421 751
E-mail: krpu.nabor@pcr.cz


VEDOUCÍ PROVOZU, KUCHAŘ, POKLADNÍ

Veřejné stravování CZ a.s. nabízí volné pracovní pozice - VEDOUCÍ PROVOZU (PULS Chomutov), KUCHAŘ (Nexen - průmyslová zóna Triangle), POKLADNÍ (KOITO Žatec). Všechny pozice jsou vhodné pro lidi s částečným zdravotním omezením (ZTP). Bližší info a finanční podmínky při osobním jednání.
Tel.: 724 194 195


REDAKTOR/KA

Vydavatelství Ohře Media hledá REDAKTORA/KU pro Žatecké noviny. CO BUDETE DĚLAT: psát o zajímavém dění v Žatci a okolí. CO OD VÁS OČEKÁVÁME: samostatnost, aktivitu, spolehlivost, zájem o dění v regionu, práci s PC, řidičák výhodou. CO NABÍZÍME: spolupráci v rozsahu zhruba půl úvazku, práci z domova. Životopisy a tři ukázky redaktorské práce (článek, blog, apod.) posílejte na uvedenou e-mailovou adresu nebo volejte.
Tel.: 604 288 678
E-mail: jan.rodling@ohremedia.cz


SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY

Firma SSE Explo Česká republika s.r.o. Tuchořice přijme do týmu posilu na pozici SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY. Výkon práce v Žatci. Požadavky: orientace v oblasti ISO 9001, 14001, 45001 je velkou výhodou, výborná znalost MS Office, znalost AJ na komunikativní úrovni, výborné komunikační schopnosti a loajalita, samostatnost, pečlivost, flexibilita, spolehlivost, ŘP - skupina B (aktivní řidič), trestní bezúhonnost. Nabízíme: flexibilní pracovní dobu, občasná práce z domova, odpovídající finanční ohodnocení podle kvality a výsledků odvedené práce, příspěvek na stravné, mobil, notebook, příspěvek na penzijní připojištění, životní pojištění, na očkování proti klíšťové encefalitidě, roční odměny. Základní mzda 25000 - 40000 CZK. Smluvní vztah: HPP. Vhodné pro absolventy SŠ, VŠ - praxe výhodou. Nástup leden 2022.
Kontakt: Jaroslava Urbánková
Tel.: 731 095 668
E-mail: jaroslava.urbankova@sse-cesko.cz


STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video
2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video