Oslavila své 103. narozeniny

Redakce 2019-06-20 08:23:00

JIRKOV (r) — Těžko uvěřitelných 103 let oslavila minulý týden Františka Votavová z Domova důchodců v Jirkově. Ten pro ni uspořádal malou oslavu, kam přišlo mnoho gratulantů. Vitální babička, o které pečovatelky mluví jako o sluníčku domova, stále aktivně plete a se dvěma kamarádkami využívá tamní kuchyňku, kde si podle chuti usmaží třeba řízky nebo bramborák. Seniorka ráda navštěvuje kulturní akce domova, povídá si u kávy, sleduje zprávy v televizi. Oslavenkyně se narodila 13. června 1916, ještě za Rakouska-Uherska. Za svůj život prožila pět politických režimů. Se svým manželem Františkem (zemřel v roce 2014 jako stoletý), se seznámila v osmnácti letech. Brali se za protektorátu v roce 1939 v Praze. Z Prahy do Jirkova se Votavovi přestěhovali v padesátých letech a oba pracovali v energetickém průmyslu. Paní později jako úřednice. Po boku manžela Františka prožila skoro 80 let.

V České knize rekordů jsou zapsáni jako nejstarší manželský pár. Vychovali spolu dva syny, Petra (72) a Františka (+75). Má tři vnoučata, pět pravnoučat a jedno prapravnouče. Její recept životní motto zní: „Brát život s humorem, jíst zdravě, nepít alkohol a pracovat.“

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video