Marek Koutník vicemistrem ČR ve squashi

Iveta Drlíková 2019-06-23 09:38:00

Začátkem června vybojoval Marek Koutník stříbrnou medaili na Mistrovství republiky čtyřher ve squashi. Cenný kov získal společně s Ondřejem Jánským v sobotu 8. června. „Z druhého místa máme radost. Zvolili jsme taktiku hrát vše na slabšího hráče, a to se nám vyplatilo. Čtyřher jsme se zúčastnili už loni, kdy jsme obsadili 4. místo, takže jsem rád, že máme konečně ze šampionátu medaili. Loni nás na tomto turnaji zaskočila dopingová kontrola, což ukazuje, že i čtyřhry ve squashi jsou velice prioritním turnajem,“ říká žatecký squashista.

Na šampionát do Sadské, kam se přihlásil se svým kamarádem z Hradce Králové Ondřejem Jánským, vyrazil Koutník ihned po skončení tenisového utkání v Jirkově, kde startoval za TK Žatec. „Čtyřhry se ve squashi moc nehrají, a proto Česká asociace squashe pořádá jednou za rok turnaj, a tím je právě Mistrovství ČR. Ve čtyřhrách je o jeden metr posunutý kurt do strany, aby si na kurtu všichni čtyři hráči nepřekáželi. Výjimkou u čtyřher je i skóre, hraje se na dva vítězné sety do 11 bodů a za stavu 10:10 se hraje pouze o 1 bod,“ vysvětluje Marek pravidla.

Koutník s Jánským v prvním kole porazili juniorský pár Hanzal - Bašta a ve čtvrtfinále bez problémů přešli přes pár Novák - Schuller. V semifinále je čekal velmi těžký souboj proti nasazenému páru číslo jedna Valenta - Jirka, kteří předloni turnaj vyhráli. „Zápas to byl velice vyrovnaný a po třísetové bitvě jsme zvítězili a zajistili si postup do finále proti dalším velkým favoritům, dvojici Nohel – Marek. Ve finále jsme dokázali ve druhém setu otočit mečbol a vynutit si třetí rozhodující set, ale to bylo bohužel vše a po setech 6:11 11:10 a 6:11 jsme prohráli,“ přibližuje Marek Koutník závěr šampionátu, který jim přinesl titul českých vicemistrů ve čtyřhrách. 

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video
Postoloprty: Rozsvícení vánočního stromu

Zuška

Přehrát video