Personální situace na „osmičce” je vyřešena, chybí jen jeden učitel

Lucie Steklá 2019-07-02 15:11:00

Louny (lus) Personální situace na Základní škole Školní v Lounech je z větší části vyřešena. Vedení školy chybí sehnat již jen učitele českého jazyka pro druhý stupeň. Situaci ve škole i přesto prověří Česká školní inspekce a také inspektorát práce. Výpověď ke konci školního roku podalo sem pedagogů.

V současné době je situace taková, že škole chybí pro příští školní rok učitel českého jazyka na druhém stupni, v současné době má ředitelka dva zájemce s aprobací matematika-fyzika. Učitelé pro první stupeň jsou již zajištěni.

Na vysoký počet výpovědí učitelů „osmičky“ v Lounech upozornili radnici rodiče žáků, kteří sepsali petici. Tu se 147 podpisy doručili na radnici. „Dnes dopoledne jsme požádali ředitelku školy o sdělení aktuálního stavu. Bylo nám řečeno, že za odcházející pedagogy je plná náhrad a první stupeň je personálně obsazen. Během následujících týdnů musí ředitelka zajistit učitele českého jazyka,“ uvedl na jednání zastupitelstva minulé pondělí starosta Pavel Janda. V mezidobí, kdy se o situaci vedení města dozvědělo, což bylo koncem května, a zasedáním zastupitelstva, se dvakrát sešla školská rada.

Vedení města Loun, coby zřizovatel zařízení, obdrželo petici zástupců žáků ZŠ Školní Louny se žádostí o „prověření činnosti školy, případně odvolání vedení školy“, dále informaci o stavu ve škole od ředitelky Věry Benešové a zápis schůze školské rady. „Na základě výsledku jednání odbor školství, kultury a sportu podal podnět České školní inspekci k provedení kontrolní inspekce a také se obrátil na Oblastní inspektorát práce pro Ústecký kraj s žádostí o provedení kontroly v oblasti pracovněprávních vztahů ve jmenované základní škole,“ řekl starosta Loun.

Vše je odrazem a reakcí na petici, výpovědi učitelů i poptávku na řešení situace ve škole ze strany rodičů.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

KUCHAŘ

Přijmu kuchařku nebo šikovnou paní do bistra v Chomutově.
Tel.: 777 944 816

BRIGÁDNÍCI NA ŽNĚ

Přijmeme brigádníky na žně 2019 na pozici: řidič náklaďáku C + E na LIAZ s vlekem a dále řidiče traktoru ZETOR, CASE. Odvoz obilí od kombajnů. Nástup cca 15.7.2019, Podbořansko. Profesní průkaz řidiče NENÍ POTŘEBA. Telefon: 603294756, 733155930.
Tel.: 603294756

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Oslavy 730 let obce Očihov a Blues Gin

Kapela Pavla a Věry Uhlíkových a spol. ze Žatce hrála v sobotu 13. července v Očihově na oslavách 730. výročí obce... a roztančila i Roztančená kolečka...

Přehrát video
Autorské čtení Kristiny Folprechtové v knihovně v Lubenci

V pátek 12. července večer se v lubenecké knihovně četlo z nové knížky pohádek a pověstí z kraje pod Čertovkou Dejmalka. Autorka Kristina Folprechtová a Medová bludička...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu dvougaráž, 30 m2. Budova bývalé veteriny Louny. Tel.: 731 710 911.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízenou garsonku pod Kauflandem v Lounech, 4. poschodí s výtahem, nejlépe starší osobě, podmínka nekuřák. Tel.: 605 233 861, 603 151 832.

Vzpomínky

Jan Antropius

Dne 22. 7. 2019 by se pan Jan ANTROPIUS z Loun dožil 95 let. Vzpomíná manželka a syn s rodinou.

Václav Benda

Měl jsi tak rád život, tolik jsi chtěl žít. Smrt však krutá byla a Tys od nás musel odejít. Dne 21. července 2019 vzpomeneme nedožitých šedesát let pana Václava BENDY ze Žatce. S láskou na něho stále vzpomínají maminka a sestra s rodinou. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Karel Coufal

Dne 17. července by oslavil své 90. narozeniny pan Karel COUFAL z Opočna. S láskou vzpomínají dcery Jana a Hana s rodinami, manželka Jana a ostatní příbuzní.