Kam vyrazit o víkendu na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Alla Želinská 2019-07-11 18:45:00

Autorské čtení K. Folprechtové, oslavy 730 let obce Očihov, Blažimské Eldorádo, perucký Plutofest, hudba v podloubí, Hudební léto U orloje, Kinematograf bratří Čadíků v Žatci, volejbalový turnaj v Blatně... - máme pro vás plno kulturních tipů!

ŽATECKO

PÁTEK 12. ČERVENCE

Letní kino Žatec: Avengers: Endgame – speciální prodloužená verze filmu. Ve 21.30 hod.

Žatec, nám. Svobody: Busking v podloubí – hudba ulice #4. Stavte se a pozvěte svoje přátele! Pouliční umění je jednou z činností, které přináší oživení do měst, kde se vyskytuje. V Žatci se oficiální premiéra uskuteční už tento pátek. Od 16 hod.

Country club Tulipán Žatec: Hraje DJ Majkl. Od 21 hod.

SOBOTA 13. ČERVENCE

Letní kino Žatec: Bohemian Rhapsody. Ve 21.30 hod.

Liběšice u Žatce: Památka sv. Jindřicha a Kunhuty – mše sv. V 8 hodin.

Žatec, městské koupaliště: 5. Letní víkendový trénink Sakura Karate-do Žatec. Od 13 hod.

Blažim, fotbalové hřiště: Blažimské Eldorádo – soutěžní den. Hlavní soutěže o hodnotné ceny, od 20 hodin k poslechu a tanci bude hrát Sortiment, celý průběh soutěží bude moderovat Vlasta Vébr a DJ Kůča. Od 13 hod.

Žatec, restaurace U Orloje: Hudební léto U Orloje – koncert kapely Yentac. Začátek v 18.30 hod.

Country club Tulipán Žatec: Hraje Black & White. Od 21 hod.

NEDĚLE 14. ČERVENCE

Letní kino Žatec: Uzly a pomeranče. Ve 21.30 hod.

Náměstí Svobody v Žatci: Kinematograf bratří Čadíků - promítání filmu Čertí brko. Vstupné dobrovolné. Od 22 hodin.

Farní obvod Liběšice: 15. neděle v mezidobí – mše svatá v 10 hodin v Liběšicích, v 15 hodin v Domoušicích, v 17 hodin v Pnětlukách.

LOUNSKO

PÁTEK 12. ČERVENCE

Kino Svět Louny: Spider – Man: Daleko od domova – 3D dabing. Také v sobotu a neděli. V 17.30 hod.

Kořist – horor. Také v sobotu a neděli. Ve 20 hod.

Tajný život mazlíčků 2 – 3D. Také v sobotu. V 15 hod.

Mrtví neumírají – Světová premiéra. Také v sobotu. Ve 22 hod.

Kino Domoušice: Ženy v běhu – romantická komedie. V 19 hod.

Oblastní muzeum Louny: Vernisáž výstavy Panenky ze sbírky Věry Venčigrochové obohacena třemi workshopy. Od 17 hod.

Zahradní restaurace Černý kůň Louny: Zahradní slavnost – Vítkovo kvarteto. Papežové českého rocku popřejí restauraci k 21. narozeninám. Od 20 hod.

SOBOTA 13. ČERVENCE

Kino Svět Louny: Tajný život mazlíčků 2 – 2D. Také v neděli. V 10 hod.

Willy a kouzelná planeta 3D. Také v neděli. Ve 13 hod.

Počedělice: Sýkorovy Počedělice 2019 - Sýkorova Ohře - tematická exkurze podél řeky s několika zastaveními na místech, kde Zdeněk Sýkora maloval. Trasa: Počedělice - Obora - Počedělice (asi 4 km), sraz na návsi v 10 h., návrat nejpozději ve 13 h. Slavnostní odpoledne - od 15 hodin - výstavy Krajinou Zdeňka Sýkory a Počedělice v čase minulém, Počedělice na obrazech a fotografiích (motiv řeky Ohře v Počedělicích). Od 10 hod.

Centrum zdraví Gnoze Louny: Kurz malby na plátno - Stačí jen přijít. Výtvarné potřeby jsou pro vás připraveny, plátno v ceně (550 Kč). Od 10 do 14 hod.

Vernerův mlýn Brloh u Loun: Rozšířené prohlídky technologie mletí žita obohacené o ukázku chodu mlýnských strojů. Od 15 hod.

Park Louny: Jak Uhlíř Skoumal Svěrák aneb Televize Věž uvádí! První autorské dílo Divadla Věž, jehož podstatnou část tvoří písničky od skladatelů Jaroslava Uhlíře, Petra Skoumala a textaře Zdeňka Svěráka. Od 16 hod.

Zámecký park Peruc: 15. ročník hudebního festivalu Plutofest – Gaia Mesiah rock Praha, AC/DC Czech revival, Wishmasters gotick rock, Jamaron pop rock, Hlahol teplický rock, Idio & Idio punk rock, Potěr chomutovský rock. Od 16 hod.

Zámek Nový Hrad Jimlín: Naši furianti - Veselohra o útrapách venkova v nelehké době. Česká divadelní klasika vytuněná dotacemi z EU, prodejními akcemi a největšími furianty našich dějin. POZOR! V průběhu představení jsou použity stroboskopické světelné efekty, které mohou u osob se zvýšenou citlivostí vyvolat zdravotní potíže. Vstupné: 100 Kč, prodej na místě. Od 20 hod.

NEDĚLE 14. ČERVENCE  

Oblastní muzeum Louny: Výroba nábytku pro panenky – z workshopu si návštěvníci odnesou vlastnoručně vyrobený nábytek pro panenky či jiné mazlíčky. Od 10 do 17 hod.

Park Louny: Lounská křídlovka – festival dechovek, vystoupí Krajanka, Lounská třináctka, hostem lidový vypravěč Franta Uher. Od 15 hod.

Vernerův mlýn Brloh u Loun: Rozšířené prohlídky - technologie mletí pšenice je obohacena o ukázku sekernického veřtatu. Od 15 hod.

Zámek Pátek: Otevřeno – nová výstava. V sobotu a neděli od 10 do 16 hod.

Kostel sv. Markéty v Kroučové: Mše ke cti sv. Markéty. Od 15 hod.

PODBOŘANSKO

PÁTEK 12. ČERVENCE

Obecní knihovna Lubenec: Autorské čtení Kristiny Folprechtové – výtvarnice a spisovatelky, která představí novou knihu pohádek a pověstí z kraje pod Čertovkou Dejmalka. Srdečně zve SOS Lubenec. V 18 hodin.

Letní kino Podbořany: Po čem muži touží. Ve 21.30 hod.

Music club Bílá Růže Podbořany: V červenci jsme tu pro vás pátky a v sobotu jedeme open air na vnitřní zahrádce Magic baru (areál Bílé Růže) – DJ A 75. Od 21 hod.

SOBOTA 13. ČERVENCE

Sportovní hřiště Blatno: Volejbalový turnaj - 7. ročník volejbalového turnaje v Blatně, který organizuje Renata Braunová, po ukončení turnaje taneční zábava pod širým nebem. Od 10 hod.

Fotbalové hřiště Podbořanský Rohozec: Rohozec Cup 2019 - 9. ročník turnaje v minikopané o putovní pohár starosty obce, večer rocková zábava, o občerstvení se postará hospoda Na kopečku. Od 10 hod.

Město Vroutek: Memoriál Zdeňka Kováře ve fotbale – v areálu FK Vroutek. Od 10 hod.

Obec Očihov: Oslavy výročí 730 let obce Očihov – všichni jste srdečně zváni. Bohatý program pro malé i velké. Občerstvení je samozřejmostí. Od 14 hod.

Music club Bílá Růže Podbořany: V sobotu jedeme open air na vnitřní zahrádce Magic baru (areál Bílé Růže) – DJ Kopys. Od 21 hod.

NEDĚLE 14. ČERVENCE

Skytaly, kostel sv. Markéty a u vjezdu do Skytal: Poutní mše a slavnostní svěcení - Tradiční mše sv. ke cti sv. Markéty v kostele a po mši cca v 17 hodin slavnostní svěcení nově opravených božích muk. Od 15 hod.

Libyně u Lubence: Otevřeno – kostel s unikátním vitrážovým muzeem otevřen v sobotu a neděli. Klíče od Vochlické rozhledny se vyzvedávají v kostele. Od 13 do 16 hodin.

Schillerova rozhledna Kryry: Otevřeno každou sobotu a neděli a o svátcích od 12 do 16 hodin.

Kaple u Petrohradu: Kaple Všech svatých otevřena každou sobotu a neděli od 14 do 16 hod.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

KUCHAŘ

Přijmu kuchařku nebo šikovnou paní do bistra v Chomutově.
Tel.: 777 944 816

BRIGÁDNÍCI NA ŽNĚ

Přijmeme brigádníky na žně 2019 na pozici: řidič náklaďáku C + E na LIAZ s vlekem a dále řidiče traktoru ZETOR, CASE. Odvoz obilí od kombajnů. Nástup cca 15.7.2019, Podbořansko. Profesní průkaz řidiče NENÍ POTŘEBA. Telefon: 603294756, 733155930.
Tel.: 603294756

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Oslavy 730 let obce Očihov a Blues Gin

Kapela Pavla a Věry Uhlíkových a spol. ze Žatce hrála v sobotu 13. července v Očihově na oslavách 730. výročí obce... a roztančila i Roztančená kolečka...

Přehrát video
Autorské čtení Kristiny Folprechtové v knihovně v Lubenci

V pátek 12. července večer se v lubenecké knihovně četlo z nové knížky pohádek a pověstí z kraje pod Čertovkou Dejmalka. Autorka Kristina Folprechtová a Medová bludička...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu dvougaráž, 30 m2. Budova bývalé veteriny Louny. Tel.: 731 710 911.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízenou garsonku pod Kauflandem v Lounech, 4. poschodí s výtahem, nejlépe starší osobě, podmínka nekuřák. Tel.: 605 233 861, 603 151 832.

Vzpomínky

Jan Antropius

Dne 22. 7. 2019 by se pan Jan ANTROPIUS z Loun dožil 95 let. Vzpomíná manželka a syn s rodinou.

Václav Benda

Měl jsi tak rád život, tolik jsi chtěl žít. Smrt však krutá byla a Tys od nás musel odejít. Dne 21. července 2019 vzpomeneme nedožitých šedesát let pana Václava BENDY ze Žatce. S láskou na něho stále vzpomínají maminka a sestra s rodinou. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Karel Coufal

Dne 17. července by oslavil své 90. narozeniny pan Karel COUFAL z Opočna. S láskou vzpomínají dcery Jana a Hana s rodinami, manželka Jana a ostatní příbuzní.