Kam vyrazit o víkendu na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Alla Želinská 2019-07-18 17:00:00

Beach cup, Noc světel, Kinematograf bratří Čadíků, letní kino, motosraz Bahno, rockový festival, sochání, pouť, letní turnaje - i tento pátek, sobotu a neděli si máte z čeho vybrat!

ŽATECKO

PÁTEK 19. ČERVENCE

Letní kino Žatec: Godzilla II Král monster. Ve 21.30 hod.

Country club Tulipán Žatec: Hraje Black & White. Od 21 hod.

SOBOTA 20. ČERVENCE

Letní kino Žatec: Lví král. Ve 21.30 hod.

Válečné muzeum Libočany: Navštivte nové zajímavé muzeum – uniformy, zbraně, válečná technika, podzemní bunkr z 2. světové války atd. Od 11 do 17 hod.

Koupaliště Žatec: Beach cup 2019 – 4. ročník beachvolejbalového turnaje mixů, hodnotné ceny pro první 4 páry. Od 9 hod.

Zámek Stekník: Otevřen nový prohlídkový okruh s názvem Reprezentační a soukromé prostory. Také v neděli. Od 10 do 16.30 hod.

Libědice: Libědická neckyáda aneb Hry bez hranic – tradiční přebory v netradičních letních sportech. Moderuje Jirka Formánek, od 18 hod. Neckopárty na hřišti – hraje Kabát revival Plzeň, kapela Oli, možnost stanování. Od 10 hod.

Křížova vila Žatec: Žatecké sochání IV. - již čtvrtý ročník výtvarné dílny pod širým nebem na zahradě vily. Vstupné: dospělí 50 / děti 25 Kč. Od 13 hod.

Chaloupka Žatec: Pedagog - Sraz kamarádů a přátel přátel hudebního seskupení Pedagog, u řeky Ohře v Žatci, po roce, v restauraci Chaloupka! Od 19 hod.

Country club Tulipán Žatec: Hraje Ametyst. Od 21 hod.

NEDĚLE 21. ČERVENCE

Letní kino Žatec: Kořist. Ve 21.30 hod.

LOUNSKO

PÁTEK 19. ČERVENCE

Kino Svět Louny: Spider – Man: Daleko od domova – 3D dabing. Také v sobotu a neděli. Ve 20 hod.

Annabelle 3 – horor. Také v sobotu. Ve 22.30 hod.

Zámek Nový Hrad Jimlín: Kinematograf bratří Čadíků – film Po čem muži touží. Od 21.30 hod.

SOBOTA 20. ČERVENCE

Kino Svět Louny: Willy a kouzelná planeta – 2D. Také v neděli. V 10 hod.

Tajný život mazlíčků 2 – 3D. Také v neděli. Ve 13 hod.

Kino Peruc: Jak vycvičit draka – Animované, dobrodružné fantasy. V 15.30 hod.

Zámek Nový Hrad Jimlín: Kinematograf bratří Čadíků – film Chata na prodej. Od 21.30 hod.

Mírové náměstí Louny: Farmářské trhy - Sezonní nabídka od lokálních prodejců a výrobců. Od 8 do 12 hod.

Louny - Beroun: Za kněžnou Ludmilou a Tetínskou růží - výlet s KČT Louny do Berouna a dále do Tetína (kostely + zřícenina hradu Tetín). Odjezd z Loun: 7.38 - hl. vlak. Nádraží, 7.40 – střed, 7.42 – město.

Archeologický skanzen Březno u Loun: Workshop výroby bososandálů - pouze pro předem přihlášené, kapacita kurzu je omezená. Od 9 do 17 hod.

Střelnice Chlum Louny: Brokové souboje – IV. ročník soubojů z brokovnice – Open. Od 9 hod.

Louny, Stromovka: Motosraz Bahno 2019 - Spanilá jízda do Dolního Ročova (ke klášteru), zahrají: Uriah Heep (KV), Whitesnake revival. Ozzy Ozbourne revival (PHA), Coda (KV), dále: tombola o hodnotné ceny, ohnivá show, soutěže, v ceně: příjezdová a odjezdová polévka. Možnost přespání venku ve stanu nebo na sále. Od 11 hod.

Zámek Pátek: Výstava Jany Kučerové Toulky za krásami a památkami Česka, obrazy a knižní ilustrace Kateřiny Brabcové Srdeční záležitost ad. Otevřeno v sobotu a neděli od 10 do 16 hodin.

Zámecká zahrada Postoloprty: Rockový festival Raskwerfest - vystoupí: Rammstein Tribute Band, Alocation, E.O.S., Halo of the Sun, Joe Purple, Kiks, Najust, Prostatix. Vstupné 80 Kč. Od 14 hod.

Vernerův mlýn Brloh: Vernisáž výstavy a přednáška „Ak. arch. Josef Dvorský a jeho vztah k Lounům“ - Ak. arch. Josef Dvorský byl v minulosti 10 let hlavním architektem výstavy "Člověk v přírodě". V 15 hod.

Zbrašín, přírodní sportovní areál: Zbrašínská pouť 2019 – pořádá TJ Sokol Zbrašín - Hořany, OÚ Zbrašín - dechová hudba Oharka Jaromíra Laksy, stánky, kolotoč, houpačky, střelnice (po oba dny), bohaté občerstvení zajištěno, v sobotu pouťová zábava - hraje "100 % live" - vstupné 100 Kč. Od 20 hod.

Smolnice, statek čp. 4: Letní odpoledne na statku - Setkání s Václavem Cílkem, I. Tausinger – klavír. Od 16 hod.

Roubenka, výstaviště Louny: Aliance rock – vstupné 50 Kč. 0D 19 hod.

NEDĚLE 21. ČERVENCE

Galerie města Loun: Výstava Vuk Zörner – Krajina kostel figura. Poslední den výstavy. Od 14 do 18 hod.

Zámek Nový Hrad Jimlín: Kinematograf bratří Čadíků – film Čertí brko. Od 21.30 hod.

Zbrašín, přírodní sportovní areál: Zbrašínská pouť 2019 - kolotoče, houpačky i střelnice v provozu od rána, dechová hudba Oharka Jaromíra Laksy od 14 hod., stánky, bohaté občerstvení zajištěno. Od 14 hod.

PODBOŘANSKO

PÁTEK 19. ČERVENCE

Letní kino Podbořany (koupaliště): Ženy v běhu. Ve 21.30 hod.

Music club Bílá Růže Podbořany: Červenec na Růži – páteční taneční mejdan, hraje DJ Karel Beran. Od 21 hod.

SOBOTA 20. ČERVENCE

Schillerova rozhledna Kryry: Otevřeno každou sobotu a neděli a o svátcích od 12 do 16 hodin.

Kaple Všech svatých u Petrohradu: Kaple otevřena každou sobotu a neděli od 14 do 16 hod.

Fotbalové hřiště Petrohrad: Fotbalový turnaj – zve spolek VEEV, pojďte strávit skvělý den při fotbalovém turnaji - v rámci tohoto dne bude předán šek Lynettce, která vás překvapí, jaký pokrok za rok udělala! Od 10 hod.

Siřem, hřiště u kostela: Volejbal – tradiční letní turnaj šestičlenných smíšených družstev bez věkových či jiných omezení, občerstvení zajištěno. Od 10 hodin. 

Malá Černoc: Tour de Bier - tradiční závody na kole, soukromý pořadatel. Start od 12.30 hod. 

Soběchleby, před bývalou školou: Tradiční taneční zábava - k tanci a poslechu zahraje Martin Mizerák, bohatá tombola, točené pivo, grilované klobásy atd. Od 19 hod. 

Zámek Krásný Dvůr: Večerní komentovaná procházka zámeckým parkem – přijďte si užít kouzlo jednoho z nejstarších krajinářských parků po setmění včetně návštěvy osvětleného Novogotického templu. Délka procházky zhruba 2 hodiny. Doporučujeme vzít si s sebou vhodnou obuv a svítilnu. Vstupné 120 Kč, snížené 80 Kč. Cca od 21 hod.

Libyně, kostel sv. Jiljí: Noc světel – tradiční koncert při svíčkách v kostele sv. Jiljí. Vystoupí podbořanský pěvecký sbor Egeria a hosté. Zve spolek Za záchranu kostela sv. Jiljí. Ve 21 hodin.

Music club Bílá Růže Podbořany: DJ Kopys - OPEN AIR na zahrádce Magic Baru. Od 21 hod.

Koupaliště Krásný Dvůr: Letní kino - promítání filmu Po čem muži touží, vstup zdarma. Od 21.30 hod.

NEDĚLE 21. ČERVENCE

Libyně u Lubence: Otevřeno – kostel s unikátním vitrážovým muzeem otevřen v sobotu a neděli. Klíče od Vochlické rozhledny se vyzvedávají v kostele. Od 13 do 16 hodin.

Schillerova rozhledna Kryry: Otevřeno každou sobotu a neděli a o svátcích od 12 do 16 hodin.

Kaple u Petrohradu: Kaple Všech svatých otevřena každou sobotu a neděli od 14 do 16 hod.

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

ŘEDITEL/KA MŠ a ZŠ

Pracovní příležitost! Obec Bitozeves vypisuje konkurzní řízení na obsazení pozice ŘEDITELE/ŘEDITELKY ZŠ a MŠ Bitozeves. Přihlášky zasílejte v zalepené obálce do 25. září 15 hodin (rozhodující je datum doručení) na adresu: Obec Bitozeves, Bitozeves 50, PSČ 440 01 nebo osobně na podatelnu Obce Bitozeves. Obálku označte slovy: ,,KONKURZ ZŠ BITOZEVES - NEOTVÍRAT". Požadavky: Odborná kvalifikace pro přímou pedagogickou činnost pro výkon funkce ředitele podle zákona č.563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, v platném znění, bezúhonnost, zdravotní způsobilost, znalost problematiky řízení ve školství a školských předpisů, organizační a řídící schopnosti, 4 roky praxe v přímé pedagogické činnosti. K přihlášce doložte (originály nebo úředně ověřené kopie): doklady o získání odborné kvalifikace, doklad o průběhu všech zaměstnání potvrzený posledním zaměstnavatelem, podrobný životopis, koncepci rozvoje školy (max rozsah 3 stran strojopisu), lékařské potvrzení o způsobilosti k vykonávání funkce (ne starší 2 měsíců), výpis z rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců). Ředitel/ka bude jemnován/a na dobu určitou na období 6-ti let. Předpokládaný nástup 1.2. 2020.

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.