V Mnichovském Týnci to výstavě slušelo

Lucie Steklá 2019-07-19 11:21:57

Putovní výstava Má vlast cestami proměn je již druhým rokem k vidění v Mnichovském Týnci. Tuto neděli se koná její slavnostní ukončení.

„Rádi uvítáme autory proměn Ústeckého kraje i všechny příznivce a podporovatele u sklenky vína a podělíme se o zážitky i zkušenosti. Přijeďte se podívat, jak vaše proměny vidí v místech, kam výstava v rámci svého putování zavítá,“ uvedla za organizátory výstavy v Mn. Týnci Vlasta Frázová.

Kamenné Srdce kraje, které je symbolem tohoto projektu, do Týnce přiveze Jana Červinková, členka organizačního týmu. „Srdečně vás zveme na neformální setkání u příležitosti ukončení výstavy Má vlast cestami proměn v Mnichovském Týnci. Koná se tuto neděli, 21. července od půl čtvrté odpoledne. Sejdeme se před kaplí sv. Václava v Mnichovském Týnci,“ dodala. Akci společně pořádá obec Chožov a Spolek přátel Mnichovského Týnce.

Sedm panelů je umístěno před kaplí sv. Václava a mezi devatenácti proměnami najdete zrekonstruovaný pomník padlým v Mnichovském Týnci, obecní studnu na obnovené návsi v Hrobčicích, obecní minimuzeum v Lovečkovicích, kapličku u Starého mlýna v Dolánkách a prostor Zanádraží v Ústí nad Labem. Najdete i další proměny z krajů Královéhradeckého, Pardubického, Libereckého a z Prahy.

V neděli 21. července v 15.30 se s výstavou v Mn. Týnci rozloučí. „Srdečně zveme na neformální setkání u sklenky vína a místních sýrů. K vidění bude i symbol projektu, kamenné srdce Ústeckého kraje,“ dodávají organizátoři. Další cesta výstavy vede do Barokního areálu Žíreč u Dvora Králové na Svatoanenské zahradní slavnosti.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video