Úvod   /   Sport   /   Hopman triatlon pošesté

Hopman triatlon pošesté

Iveta Drlíková 2019-07-21 17:02:57

Žatec (rd, lus) Tradiční triatlonový závod pro začínající i zkušené triatlonisty již pošesté uspořádal začátkem července Hopman team Žatec. Letos se poprvé závodilo na trati olympijského triatlonu 1,5 km plavání, 40 km cyklistiky a 10 km běhu a kratší trati sprint triatlonu 0,75 km plavání, 20 km na kole a pět kilometrů běhu.

Ve slunečném a větrném letním počasí se do kempu Nechranice sjelo více než dvě stě závodníků z celé republiky i několik zahraničních triatlonistů. Na start se postavila řada zkušených triatlonových závodníků, ale také mnoho naprostých nováčků.

Před startem hlavního závodu proběhl minitriatlon pro nejmenší, který úspěšně zdolalo téměř šedesát dětí.

V bouřlivé divácké atmosféře sportovci předváděli výborné výkony. Celkovým vítězem v kategorii mužů na trati olympijského triatlonu se stali Oto Ottenschlager z Krušnoman teamu Litvínov před Honzou Wainerem z Loun a Barbora Hovorková z USK Akademik Cheb, na trati sprint triatlonu zvítězil Vladislav Zušťák z Prahy a Viktorie Vágnerová z Teplic. Neztratili se ani žatečtí borci. Na stupně vítězů se probojovali ve sprintu druhá Petra Šmeráková a třetí Luboš Krátký. V olympijském triatlonu si pro-hodili pořadí z MČR třetí Kuba Dvořák a čtvrtý Filip Urban. Na startu se opět před-stavila celá řada žateckých plavců, běžců a cyklistů. „Závod byl již týden před ukončením registrace zcela naplněn do maximální možné kapacity depa. Velké poděkování za hladký průběh celého závodu patří všem ochotným dobrovolníkům a partnerům závodu. Právě oni vytváří tu správnou atmosféru a mají největší zásluhu na popularitě akce. Už teď se všichni mohou těšit nejen na Hopman triatlon 2020, ale i další sportovní akce našeho týmu - říjnový Hopman aquatlon a listopadový Adventní běh v Žatci. Po-drobné výsledky a bohatou fotogalerii závodu naleznete na webových stránkách www.hopmantriatlon.cz,“ dodává za pořadatele Miroslav Urban.

Louny měly na trati několik zástupců.

Ve sprint triatlonu v kategorii dorostenců ji v čase 1:44:18,5 zdolal Vojtěch Krátký (ZKO Louny), v kategorii mužů do 40 let to byli Jan Kučera (VKO Louny) v čase 1:30:27,6 a Ondřej Šťastný z Loun (čas 1:57:14,3). V kategorii žen do 40 let jako pátá doběhla Barbora Jandová z Veslařského klubu Ohře Louny v čase 1:30:42,6, na sedmém místě v téže kategorii doběhla lounská Bára Trávníčková (čas 1:31:43,5), v kategorii žen nad čtyřicet let na sedmé příčce do cíle dorazila Jitka Wainerová z Team Louny v čase 2:00:35,9.

Na trati olympijského triatlonu v kategorii mužů do 40 let do cíle na osmnáctém místě dorazil Martin Lacina z Loun (2:35:45,0), v kategorii mužů nad čtyřicet let zvítězil Jan Wainer z Team Loun, který náročnou trať absolvoval za 2:10:22,1. Trať v téže kategorii úspěšně dokončil také Jan Kerner (TJ Lokomotiva Louny) v čase 3:36:14,7. Právě kategorie mužů do 40 let byla nejvíce obsazenou, startovalo v ní třiapadesát mužů, do 40 let startovalo mužů třicet devět.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video