Fotbal: kdo padá, kdo postupuje?

Lucie Steklá 2019-07-10 22:17:29

Okres Louny (lus) Letošní fotbalová sezona skončila. Kvůli, nebo díky, reorganizaci soutěží pro další fotbalový ročník, se týmy hlavně v krajských soutěžích musely hodně snažit, aby si udržely stejnou soutěž pro další sezonu. Ne každému se to podařilo, neboť například A třídu skupiny B opustily týmy od osmého místa, B třídy už od sedmého místa. Do posledních kol se tak bojovalo nejen o postupové příčky, ale také o udržitelnost soutěže.

„Reorganizace byla nutná,“ shrnul stručně předseda Sportovně technické komise Ústeckého krajského fotbalového svazu Jan Novotný před zahájením sezony. Podle jeho slov se na konci minulé sezony nedohrály v jednotlivých okresech i tři zápasy v jednom kole okresních soutěží, výjimkou nebylo nedostavení se hráčů k utkáním v krajských soutěžích. Právě to, stejně jako zkvalitnění soutěží, jsou podle fotbalového svazu hlavní důvody reorganizace. 

Jak tedy týmy okresu Louny dopadly? Začněme krajským přeborem (KP), kde v sezoně 2018/19 nastupovaly tři týmy: Louny, Žatec a nováček Dobroměřice. Suverénním vítězem se staly Louny, které se po roce vracejí do divize skupiny B, žatečtí fotbalisté si osmou příčkou zajistili soutěž i pro další fotbalový rok, naopak Dobroměřice padají zpět do A třídy.

Pět týmů letos hrálo v A třídě sk. B, bohužel z nich od podzimu nebude pokračovat v téže soutěži žádný. Domoušice si v posledním kole zajistily postup do KP, Kryry z posledního místa a Postoloprty z předposledního byly jasnými padajícími týmy. Oba týmy pro další sezonu přihlásily ale pouze okresní přebor. Z desátého místa padají o soutěž níž Podbořany. V soutěži nebude pokračovat ani Vroutek, ač se v ní udržel, ale pro nadcházející ročník přihlásil jen B třídu. Jediným zástupcem A třídy pro ročník 2019/2020 budou Dobroměřice.

V B třídě sk. C okres Louny reprezentovalo šest fotbalových týmů, a většině z nich se dařilo a v soutěži zůstávají. V konečné tabulce se týmy umístily totiž na předních příčkách, Lenešice druhé, Nové sedlo třetí, Blažim čtvrtá, Krásný Dvůr na pátém místě a Chlumčany a místě šestém. Všem těmto týmům vybojované body nakonec na záchranu soutěže do dalších fotbalových bojů stačily. B třídu opouští tedy jen Tuchořice. Ze skupiny B padají Černčice, kterým k záchraně chyběly tři vítězná utkání.

Okresní přebor (OP) celou sezonu suverénně vedla rezerva Dobroměřic, do vyšší soutěže ale nepostupuje (s ohledem na návrat áčka do A třídy). Kvůli sestupu A týmu Černčic zpět do nejvyšší okresní soutěže musí OP pro ročník 2019/2020 opustit je-ho rezerva. Do nižší soutěže padají také Panenský Týnec a Slavětín, kterým se letošní fotbalová sezona nepovedla.

Třetí třídu opouštějí čtyři týmy. Buškovice díky osmnácti výhrám z dvaadvaceti utkání míří do okresního přeboru, Chožov, Koštice a Líšťany, kterým se naopak moc nedařilo, míří do nejnižší okresní soutěže.

Až v nadstavbě se rozhodlo, kdo ze 4. třídy postoupí výše. Postupujícím týmem se stala rezerva Lenešic. Ostatní týmy v soutěži zůstávají a doplní je sestupující z 3. třídy.

Pro fotbalový ročník 2019/2020 se změnil počet účastníků v jednotlivých soutěžích, stejně jako se snížil počet krajských soutěží. Krajský přebor bude jeden (účast šestnácti týmů), stejně jako A. třída (nově 16 týmů). Dvě budou B třídy (v každé 16 týmů). Okresní přebor bude mít o dva týmy více (14), ve třetí třídě zůstane týmů dvanáct, ve třídě čtvrté bude o dva týmy víc (10).


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

BRIGÁDA - OBSLUHA RESTAURACE A BARU

DOBŘE PLACENÁ BRIGÁDA! RESTAURACE A BOWLING NOVÝ SVĚT (HUSOVA 2642, LOUNY). Přijmeme brigádníky na obsluhu restaurace a baru starší 18 let.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

Válcovny trub Chomutov, a.s. hledají zaměstnance do výroby na pozice: VRCHNÍ MISTR (plat individuálně), PROVOZNÍ TECHNIK ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), MONTÉR ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), JEŘÁBNÍK/JEŘÁBNICE (až 22 400Kč/měsíc), VALCÍŘ (až 26 800/měsíc), OBSLUHA STROJE (až 27 300Kč/měsíc), BRUSIČ - VYBRUŠOVÁNÍ VAD (až 24 300Kč/měsíc), ZÁMEČNÍK (až 32 900Kč/měsíc), OBRÁBĚČ (až 34 500Kč/měsíc). Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, dobrý zdravotní stav, vyučení v oboru pro pozice zámečník, obráběč. Dále nabízíme: bonusy za odpracované směny, dovolená navíc, příspěvek na penzijní připojištění, další benefity dle kolektivní smlouvy.
Tel.: 474 644 044
E-mail: charvatova.pavla@steel-holding.cz

VEDOUCÍ PRACOVNÍ AGENTURY

Rakouská společnost zabývající se zprostředkováním a náborem řemeslníků, pomocníků a dalšího personálu do Německa, Rakouska, Švýcarska a Lichtenštejnska působící více než 30 let v CV hledá pro novou pobočku v Chomutově VEDOUCÍ/HO. Dobrá němčina, znalost práce na PC a sociálních mediích, komunikativnost podmínkou. Nabízíme zaškolení a atraktivní plat. Kontakt: Trummer Montage a Personal, Kesselgasse 9, 09599 Freiberg, Německo, Tel. 00491742478059 nebo Lydia Marčinová – Tel. 004366480571154.

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

Poslední videa

Opravy na přejezdu Vroutecká v Podbořanech

Od čtvrtka 17. do neděle 20. října je uzavřen pro řidiče, kteří tudy projíždějí, železniční přejezd ve Vroutecké ulici. Opravují tam směry a výšky v koleji. Zachytili jsme práce v sobotu po poledni

Přehrát video
Cvičení s Mirkou v tělocvičně 3. ZŠ Žatec ;-)

Pod záštitou Sever Žatec - ASPV probíhá v tělocvičně ZŠ 28. října v žateckém Podměstí cvičení dospělých - žen, dívek, mužů. Přidat se můžete i vy. Každé pondělí a čtvrtek od šesti do sedmi večer.

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM NEBO KOUPĚ GARÁŽE

Koupím nebo pronajmu garáž na Březenecké u Penny. Cenu respektuji. - Tel. 728 698 377.

NEMOVITOSTI - PRODEJ

Přenechám zrekonstruovaný 1+1 za menší odstupné + přepis. Byt je v centru Chomutova v majetku Chomutovské bytové. - Tel. 724 677 068.

Vzpomínky

Jan Skoumal

Dne 28. října tomu bude šestnáct smutných let, kdy nás navždy opustil milovaný syn, bratr a strýc, pan Jan SKOUMAL. Kdo jste ho znali, vzpomeňte, prosím, společně s námi. Děkují maminka, sestra Petra, a neteře Barbora a Leontýna.

Jan Kolarik

Dne 24. října uplyne první smutný rok, kdy nás navždy opustil pan Jan KOLARIK z Hořence. S láskou a bolestí vzpomínají manželka Jitka, dcera Edita, syn Jan a ostatní příbuzní. Děkujeme všem, kteří vzpomněli s námi.

Marie Bryndová

Kdo byl milován, nebude nikdy zapomenut. - Dne 21. října 2019 uplyne jeden smutný rok, kdy nás navždy opustila milovaná manželka, skvělá maminka a babička, paní Marie BRYNDOVÁ z Března u Chomutova. V našich srdcích budeš stále žít. S láskou a vděčností vzpomínají manžel Jan, dcera Jana s rodinou, dcera Marie s rodinou a ostatní příbuzní. Kdo jste ji znali, věnujte jí, prosím, společně s námi tichou vzpomínku. Děkujeme.