Fotbal: kdo padá, kdo postupuje?

Lucie Steklá 2019-07-10 22:17:29

Okres Louny (lus) Letošní fotbalová sezona skončila. Kvůli, nebo díky, reorganizaci soutěží pro další fotbalový ročník, se týmy hlavně v krajských soutěžích musely hodně snažit, aby si udržely stejnou soutěž pro další sezonu. Ne každému se to podařilo, neboť například A třídu skupiny B opustily týmy od osmého místa, B třídy už od sedmého místa. Do posledních kol se tak bojovalo nejen o postupové příčky, ale také o udržitelnost soutěže.

„Reorganizace byla nutná,“ shrnul stručně předseda Sportovně technické komise Ústeckého krajského fotbalového svazu Jan Novotný před zahájením sezony. Podle jeho slov se na konci minulé sezony nedohrály v jednotlivých okresech i tři zápasy v jednom kole okresních soutěží, výjimkou nebylo nedostavení se hráčů k utkáním v krajských soutěžích. Právě to, stejně jako zkvalitnění soutěží, jsou podle fotbalového svazu hlavní důvody reorganizace. 

Jak tedy týmy okresu Louny dopadly? Začněme krajským přeborem (KP), kde v sezoně 2018/19 nastupovaly tři týmy: Louny, Žatec a nováček Dobroměřice. Suverénním vítězem se staly Louny, které se po roce vracejí do divize skupiny B, žatečtí fotbalisté si osmou příčkou zajistili soutěž i pro další fotbalový rok, naopak Dobroměřice padají zpět do A třídy.

Pět týmů letos hrálo v A třídě sk. B, bohužel z nich od podzimu nebude pokračovat v téže soutěži žádný. Domoušice si v posledním kole zajistily postup do KP, Kryry z posledního místa a Postoloprty z předposledního byly jasnými padajícími týmy. Oba týmy pro další sezonu přihlásily ale pouze okresní přebor. Z desátého místa padají o soutěž níž Podbořany. V soutěži nebude pokračovat ani Vroutek, ač se v ní udržel, ale pro nadcházející ročník přihlásil jen B třídu. Jediným zástupcem A třídy pro ročník 2019/2020 budou Dobroměřice.

V B třídě sk. C okres Louny reprezentovalo šest fotbalových týmů, a většině z nich se dařilo a v soutěži zůstávají. V konečné tabulce se týmy umístily totiž na předních příčkách, Lenešice druhé, Nové sedlo třetí, Blažim čtvrtá, Krásný Dvůr na pátém místě a Chlumčany a místě šestém. Všem těmto týmům vybojované body nakonec na záchranu soutěže do dalších fotbalových bojů stačily. B třídu opouští tedy jen Tuchořice. Ze skupiny B padají Černčice, kterým k záchraně chyběly tři vítězná utkání.

Okresní přebor (OP) celou sezonu suverénně vedla rezerva Dobroměřic, do vyšší soutěže ale nepostupuje (s ohledem na návrat áčka do A třídy). Kvůli sestupu A týmu Černčic zpět do nejvyšší okresní soutěže musí OP pro ročník 2019/2020 opustit je-ho rezerva. Do nižší soutěže padají také Panenský Týnec a Slavětín, kterým se letošní fotbalová sezona nepovedla.

Třetí třídu opouštějí čtyři týmy. Buškovice díky osmnácti výhrám z dvaadvaceti utkání míří do okresního přeboru, Chožov, Koštice a Líšťany, kterým se naopak moc nedařilo, míří do nejnižší okresní soutěže.

Až v nadstavbě se rozhodlo, kdo ze 4. třídy postoupí výše. Postupujícím týmem se stala rezerva Lenešic. Ostatní týmy v soutěži zůstávají a doplní je sestupující z 3. třídy.

Pro fotbalový ročník 2019/2020 se změnil počet účastníků v jednotlivých soutěžích, stejně jako se snížil počet krajských soutěží. Krajský přebor bude jeden (účast šestnácti týmů), stejně jako A. třída (nově 16 týmů). Dvě budou B třídy (v každé 16 týmů). Okresní přebor bude mít o dva týmy více (14), ve třetí třídě zůstane týmů dvanáct, ve třídě čtvrté bude o dva týmy víc (10).


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

OBKLADAČ

Hledám zaměstnance na HPP na práci do Německa, profese obkladač. Platové ohodnocení 2000 Euro. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: +420 737 527 350

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336

KUCHAŘ

Přijmu kuchařku nebo šikovnou paní do bistra v Chomutově.
Tel.: 777 944 816

BRIGÁDNÍCI NA ŽNĚ

Přijmeme brigádníky na žně 2019 na pozici: řidič náklaďáku C + E na LIAZ s vlekem a dále řidiče traktoru ZETOR, CASE. Odvoz obilí od kombajnů. Nástup cca 15.7.2019, Podbořansko. Profesní průkaz řidiče NENÍ POTŘEBA. Telefon: 603294756, 733155930.
Tel.: 603294756

ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme novou posilu do našeho týmu. Jedná se o práci u PC a jednání s klienty. Plat 8000Kč - 15000Kč. Po zaučení víc. Okres Chomutov a Most.
Tel.: 775 577 927

Poslední videa

Oslavy 730 let obce Očihov a Blues Gin

Kapela Pavla a Věry Uhlíkových a spol. ze Žatce hrála v sobotu 13. července v Očihově na oslavách 730. výročí obce... a roztančila i Roztančená kolečka...

Přehrát video
Autorské čtení Kristiny Folprechtové v knihovně v Lubenci

V pátek 12. července večer se v lubenecké knihovně četlo z nové knížky pohádek a pověstí z kraje pod Čertovkou Dejmalka. Autorka Kristina Folprechtová a Medová bludička...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu dvougaráž, 30 m2. Budova bývalé veteriny Louny. Tel.: 731 710 911.

PRONÁJEM

Pronajmu zařízenou garsonku pod Kauflandem v Lounech, 4. poschodí s výtahem, nejlépe starší osobě, podmínka nekuřák. Tel.: 605 233 861, 603 151 832.

Vzpomínky

Jan Antropius

Dne 22. 7. 2019 by se pan Jan ANTROPIUS z Loun dožil 95 let. Vzpomíná manželka a syn s rodinou.

Václav Benda

Měl jsi tak rád život, tolik jsi chtěl žít. Smrt však krutá byla a Tys od nás musel odejít. Dne 21. července 2019 vzpomeneme nedožitých šedesát let pana Václava BENDY ze Žatce. S láskou na něho stále vzpomínají maminka a sestra s rodinou. Kdo jste ho znali, vzpomeňte s námi.

Karel Coufal

Dne 17. července by oslavil své 90. narozeniny pan Karel COUFAL z Opočna. S láskou vzpomínají dcery Jana a Hana s rodinami, manželka Jana a ostatní příbuzní.