1. A třída: právo setrvat v ní si zajistil Vroutek

Redakce 2019-08-04 23:22:00

Letošní ročník 1. A třídy, skupiny B nabídl fotbalovým fanouškům z Podbořanska nevídané hody. Po dlouhé době a zřejmě na delší dobu naposled přinesl hned několik derby, neboť do soutěže zasáhl hned trojlistek našich týmů - SK Havran Kryry, FK Vroutek a Tatran Podbořany.

O derby zápasy tedy nebyla nouze. Soutěž získala získala zajímavý náboj hned od začátku také tím, že po letošní sezóně prochází krajské fotbalové soutěže velkou reorganizací. Ze dvou A tříd rozdělených geograficky na skupinu A a B by mělo sestoupit minimálně 15 družstev, tak aby od sezóny 2019/2020 zůstala již jen jedna skupina. Znamenalo to tedy, že ve skupině, kam nastoupil i náš trojlístek, se udrží jen 6, popřípadě 7 družstev a zbytek bez milosti sestoupí o patro níž do B třídy.

Od počátku soutěže se vyprofilovala silná skupina týmů, která se střídala na čele tabulky - Domoušice, Bílina, Spořice, Ervěnice a Vroutek. K nim se později připojila ještě Viktorie Ledvice. Tady začínalo být jasno, že pokud družstva nepostihne nějaký kolaps, tak setrvání v soutěži zachrání. Poté byla skupina družstev, která prakticky od počátku sezóny tušila, že zachránit soutěž bude velmi těžké, ale proč se o to nepokusit. Do skupiny těchto týmů patřil také Tatran Podbořany. A pak byla skupina družstev, kterým bylo jasné, že účast v soutěži neuhájí a po sezóně jí opustí. Tady bylo brzy jasno především v Postoloprtech a Kryrech (první výhru za 3 body si připsaly čtyři zápasy před koncem proti předposledním Postoloprtům, ve 26 zápasech inkasovali 160 branek).

O postup do krajského přeboru se do poslední chvíle přetahovali fotbalisté Sokola Domoušice a FK Bílina, mezi kterými nakonec po skončení soutěže zůstal titěrný dvoubodový náskok ve prospěch Domoušic. Ty si tedy příští rok vyzkouší nejvyšší krajskou soutěž. Právo setrvání v A třídě si kromě FK Bílina zajistila také mužstva ze Spořic, Ledvic, Ervěnic, Vroutku a Klášterce nad Ohří, který na sedmém místě získal více bodů než Střekov ve skupině A.

Do B třídy by měly sestoupit celky z Údlic, Března u Chomutova, Obrnic, Podbořan, Kopist, Postoloprt a Kryry. O účasti některých družstev v B třídě však není zcela jasno. Zákulisím běží informace, že se přihlásí ještě o patro níž, tedy do okresního přeboru. O definitivním složení krajských soutěží (krajský přebor, A třída, B třída) bude dle vyjádření Ústeckého krajského fotbalového svazu jasno nejpozději 26. června.

Nejlepšími střelci soutěže se stali František Tůma (FK Bílina) a domoušický Pavel Exner. Oba vstřelili 37 branek. Třetí pozici obsadil výkonem 26 branek podbořanský Zdeněk Poborský.

Zlým mužem soutěže se stal s 15 žlutými brankami obrnický Ondřej Mentlík. Následovaný údlickým Štefanem Micákem, který viděl kromě 13 žlutých karet také jednu červenou. I zde na třetí pozici najdeme hráče z Podbořan. Konkrétně Michaela Janouška s 12 žlutými kartami a jednou červenou.

Štefan Micák, kromě toho že byl pilným sběračem karetních napomenutí, také sbíral ve velkém odehrané minuty a stal se železným mužem soutěže. Nastoupil k celkem 2387 minutám.


Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Ing. Simona Šilarová
Tel.: 727 838 954
E-mail: simona.silarova@radicigroup.com

TECHNIK

Společnost H-REKULTIVACE a.s. (Černovice 226) hledá zaměstnance na pozici TECHNIK. Požadujeme středoškolské vzdělání - lesnického nebo zahradnického směru výhodou, schopnost vést kolektiv zaměstnanců, ŘP sk. B. Nástup možný ihned. Nabízíme: nástupní plat 30000,- Kč + měsíční a roční bonus. K dispozici osobní SUV automobil, mobil, IT technika. Trvalý pracovní poměr. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: lj@h-rekultivace.cz

ŘEDITEL/KA MŠ a ZŠ

Pracovní příležitost! Obec Bitozeves vypisuje konkurzní řízení na obsazení pozice ŘEDITELE/ŘEDITELKY ZŠ a MŠ Bitozeves. Přihlášky zasílejte v zalepené obálce do 25. září 15 hodin (rozhodující je datum doručení) na adresu: Obec Bitozeves, Bitozeves 50, PSČ 440 01 nebo osobně na podatelnu Obce Bitozeves. Obálku označte slovy: ,,KONKURZ ZŠ BITOZEVES - NEOTVÍRAT". Požadavky: Odborná kvalifikace pro přímou pedagogickou činnost pro výkon funkce ředitele podle zákona č.563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, v platném znění, bezúhonnost, zdravotní způsobilost, znalost problematiky řízení ve školství a školských předpisů, organizační a řídící schopnosti, 4 roky praxe v přímé pedagogické činnosti. K přihlášce doložte (originály nebo úředně ověřené kopie): doklady o získání odborné kvalifikace, doklad o průběhu všech zaměstnání potvrzený posledním zaměstnavatelem, podrobný životopis, koncepci rozvoje školy (max rozsah 3 stran strojopisu), lékařské potvrzení o způsobilosti k vykonávání funkce (ne starší 2 měsíců), výpis z rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců). Ředitel/ka bude jemnován/a na dobu určitou na období 6-ti let. Předpokládaný nástup 1.2. 2020.

STRÁŽNÍK

Rádi byste se stali součástí Městské policie Podbořany? Máte šanci! Město Podbořany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa STRÁŽNÍK Městské policie Podbořany na dobu neurčitou. Bližší informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 777 214 193
E-mail: gutzer@podborany.net

HLÍDÁNÍ - BRIGÁDA/VÝPOMOC

V Žatci hledáme osobu(y), která by navštěvovala pratetu s pohybovým omezením (denně 30 min, Písecká ul.) a zkontrolovala, že teta v den jedla a pila (jídlo zaváží pečovatelky). Finance dohodou. Krátkodobě, cca 2 měsíce. Mohou se střídat 2 osoby. Tel./SMS: 602 660 664 nebo 602 743 664.
Tel.: 602 660 664

Poslední videa

Cvrnkaní kuliček na Dni her v muzejní zahradě v Žatci

Ve čtvrtek 15. srpna zahrada regionálního muzea K. A. Polánka přilákala - i v nepříliš příznivém počasí - desítky malých a velkých návštěvníků. Do hry (svého dětství) se s radostí pustili i dospělí:)

Přehrát video
Smolnice: Hry mikroregionu Perucko

Děti ráje ...

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 1+2 v N. Ervěnicích. Čistý vchod, nájem 7,7 tis. + 1 kauce nutná. Tel. 606 294 302.

NEMOVITOSTI - KOUPĚ

Koupím zahrádku v Chomutově. Tel. 728 512 011.

Vzpomínky

Jarmila Kluchová

Dne 24. 8. 2019 uplyne 1 rok, od úmrtí paní Jarmily KLUCHOVÉ. Stále vzpomínají dcera Jarmila s manželem, vnoučata, pravnoučata a prapravnoučata.

Emil Přibyl

Jen těžko k uvěření, že tak dlouho už tu s námi není. Kdo Tě znal, ten v dobrém vzpomene, kdo měl rád, nikdy nezapomene. Dne 24. 8. 2019 uplyne 10 let, co nás navždy opustil manžel, tatínek, dědeček a pradědeček, pan Emil PŘIBYL. Vzpomínají manželka, děti s rodinou, vnoučata a pravnoučata.

Miroslava Hermanová

Láska smrtí nekončí, stále v srdci zůstává... Dne 20. srpna uplynulo 21 let od úmrtí paní Miroslavy Hermanové z Kaštic. Stále vzpomínají dcera Pavlína a syn Pavel s rodinami.