1. A třída: právo setrvat v ní si zajistil Vroutek

Redakce 2019-08-04 23:22:00

Letošní ročník 1. A třídy, skupiny B nabídl fotbalovým fanouškům z Podbořanska nevídané hody. Po dlouhé době a zřejmě na delší dobu naposled přinesl hned několik derby, neboť do soutěže zasáhl hned trojlistek našich týmů - SK Havran Kryry, FK Vroutek a Tatran Podbořany.

O derby zápasy tedy nebyla nouze. Soutěž získala získala zajímavý náboj hned od začátku také tím, že po letošní sezóně prochází krajské fotbalové soutěže velkou reorganizací. Ze dvou A tříd rozdělených geograficky na skupinu A a B by mělo sestoupit minimálně 15 družstev, tak aby od sezóny 2019/2020 zůstala již jen jedna skupina. Znamenalo to tedy, že ve skupině, kam nastoupil i náš trojlístek, se udrží jen 6, popřípadě 7 družstev a zbytek bez milosti sestoupí o patro níž do B třídy.

Od počátku soutěže se vyprofilovala silná skupina týmů, která se střídala na čele tabulky - Domoušice, Bílina, Spořice, Ervěnice a Vroutek. K nim se později připojila ještě Viktorie Ledvice. Tady začínalo být jasno, že pokud družstva nepostihne nějaký kolaps, tak setrvání v soutěži zachrání. Poté byla skupina družstev, která prakticky od počátku sezóny tušila, že zachránit soutěž bude velmi těžké, ale proč se o to nepokusit. Do skupiny těchto týmů patřil také Tatran Podbořany. A pak byla skupina družstev, kterým bylo jasné, že účast v soutěži neuhájí a po sezóně jí opustí. Tady bylo brzy jasno především v Postoloprtech a Kryrech (první výhru za 3 body si připsaly čtyři zápasy před koncem proti předposledním Postoloprtům, ve 26 zápasech inkasovali 160 branek).

O postup do krajského přeboru se do poslední chvíle přetahovali fotbalisté Sokola Domoušice a FK Bílina, mezi kterými nakonec po skončení soutěže zůstal titěrný dvoubodový náskok ve prospěch Domoušic. Ty si tedy příští rok vyzkouší nejvyšší krajskou soutěž. Právo setrvání v A třídě si kromě FK Bílina zajistila také mužstva ze Spořic, Ledvic, Ervěnic, Vroutku a Klášterce nad Ohří, který na sedmém místě získal více bodů než Střekov ve skupině A.

Do B třídy by měly sestoupit celky z Údlic, Března u Chomutova, Obrnic, Podbořan, Kopist, Postoloprt a Kryry. O účasti některých družstev v B třídě však není zcela jasno. Zákulisím běží informace, že se přihlásí ještě o patro níž, tedy do okresního přeboru. O definitivním složení krajských soutěží (krajský přebor, A třída, B třída) bude dle vyjádření Ústeckého krajského fotbalového svazu jasno nejpozději 26. června.

Nejlepšími střelci soutěže se stali František Tůma (FK Bílina) a domoušický Pavel Exner. Oba vstřelili 37 branek. Třetí pozici obsadil výkonem 26 branek podbořanský Zdeněk Poborský.

Zlým mužem soutěže se stal s 15 žlutými brankami obrnický Ondřej Mentlík. Následovaný údlickým Štefanem Micákem, který viděl kromě 13 žlutých karet také jednu červenou. I zde na třetí pozici najdeme hráče z Podbořan. Konkrétně Michaela Janouška s 12 žlutými kartami a jednou červenou.

Štefan Micák, kromě toho že byl pilným sběračem karetních napomenutí, také sbíral ve velkém odehrané minuty a stal se železným mužem soutěže. Nastoupil k celkem 2387 minutám.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video