Třináct jednotek zasahovalo u požáru lesa u Kocandy

Lucie Steklá 2019-08-08 08:31:00

Lounsko (lus) K požáru lesa mezi obcemi Kocanda a Ročov mířilo minulý pátek v podvečer (26.7.) třináct profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů. Na ploše jednoho a půl hektaru hořel vysokokmenný smíšený les.

  Požár byl nahlášen v půl šesté večer, zpět na základny se jednotky vrátily po půl druhé v noci. Na místě byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Hasiči kvůli rozsahu požáru museli zřídit v Líšťanech čerpací stanoviště hasební vody, kterou kyvadlově dopravovali na místo události. Zasahovaly profesionální jednotky z Loun, Žatce a Bitozevsi, dobrovolné z Cítolib, Černčic (záloha na stanici Louny), Domoušice, Hřivice, Líšťany, Postoloprty, Ročov, Tuchořice, Veltěže a Žatec. Do odpoledních hodin druhé-ho dne hasičské jednotky prováděly v lese požární dohled. Co bylo příčinou požáru, se šetří.  

K požárům v horkých letních dnech dochází častěji, zvláště na polích. Nejčastější příčinou těchto požárů je technická závada zemědělské techniky (kombajny, traktory, automobily) nebo lidská nedbalost (např. nedopalek cigarety nebo se vznítí sláma od rozžhaveného výfuku automobilu). Hasiči se setkávají i s požáry, které způsobí kámen nebo jiný cizí předmět, jenž se dostane do techniky. Vzhledem k nadprůměrným teplotám na Lounsku stále platí zákaz odběru povrchových vod. Platný je do odvolání platí od 12. července na některých tocích Lounska včetně jejich přítoků a z vodních nádrží umístěných na těchto tocích. Důvodem je významné snížení hladiny těchto toků. Zákaz se týká potoků Chožovský, Mělecký, Hasina, Chomutovka, Hůrecký, Smolnický, Débřský, Drahomyšlská stoka, Slavětínský, Hrádecký, Dobroměřický, Dobročka, Žejdlík a Podšibeniční.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK

IZOPOL Dvořák (Vroutecká 989, 441 01 Podbořany) přijme kolegy na pozici SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK. Docházkové a věrnostní bonusy, dodatková dovolená, stravenky za každou odpracovanou směnu, příspěvek na penzijní připojištění a další benefity. Schůzku si domluvte na uvedeném telefonu.
Tel.: 702 049 593.


UKLÍZEČKA

Úklidová firma přijme pracovnici na DPP nebo HPP na pozici uklízečka. Možno i s ID.
Tel.: 775 142 443


PANÍ NA ÚKLID

Hledám paní na úklid domácnosti v Čeradicích. Ostatní dle domluvy.
Tel.: 603 888 898


MECHANIK - ELEKTRONIK

Náborový příspěvek 30 tisíc! ZF Electronics Klášterec přijme MECHANIKA/ČKU - ELEKTRONIKA/ČKU. Atraktivní platové ohodnocení.
Tel.: 704 849 720
E-mail: nikola.strnadova@zf.com

Poslední videa

2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video
Zahájení výstavy v Galerii U Radnice v Žatci

6. 11. 2021 před 16. hodinou... Hudební podkres Otokar Löbl, následovala vernisáž výstavy obrazů Kristiny Folprechtové a vitráží Jitky a Richarda Kantových z Lubence. Výstava potrvá do 15. ledna 2022

Přehrát video