Závody u vody utužovaly svazek

Alla Želinská 2019-08-14 17:41:00

Další společnou teambuildingovou akci mají za sebou zástupci měst a obcí mikroregionu Podbořanska – Svazku obcí Podbořansko (SOP). V sobotu 10. srpna se utkali v rybářských závodech na nádrži u hasičské zbrojnice v Podbořanech. I letos panovala milá doslova rodinná atmosféra s přátelským pošťuchováním, smyslem pro humor a legraci. Ač místy poprchávalo, akce se nakonec vydařila ke všeobecné spokojenosti a bez větší úhony.

Letošních závodů se zúčastnily čtyřčlenné týmy Podbořan, Vroutku, Kryr, Nepomyšle, Lubence a Petrohradu. „V době dovolených se dala očekávat menší účast, ale i tak jsme si to skvěle užili. Všem účastníkům, organizátorům z řad podbořanských hasičů a cateringu Petra Ulkeho děkujeme,“ řekla tajemnice SOP Monika Kuthanová z Vroutku, která tuto funkci zastává od ledna letošního roku. Na rybářské závody dorazila spolu s manželem a dcerou Anetkou, i s dalšími Vrouteckými – starostou Jaromírem Kubelkou a jeho manželkou Šárkou.

Také např. v podbořanském týmu byla rodinná dvojice – otec a syn – Josef a Lukáš Svobodovi; zástupce týmu Kryr starosta Miroslav Brda na závody vzal i svoji manželku a její prozíravě zabalená růžová pláštěnka mu také u vody v náhlém deštíku skvěle posloužila. (A nebýt jí, neodvezl by si pan starosta domů zábavnou cenu za nejlepší rybářský ohoz „růžovku“ – obrovského nafukovacího růžového plameňáka.)

A jak to celé dopadlo podle nachytaných bodů a vyhlášení podbořanským starostou (a jedním z rozhodčích) Radkem Reindlem?   „Byly to velice náročné rybářské závody. Obdivuji každého z vás, protože to, co jsme dneska viděli, to už jsme dlouho neviděli!“ vesele zahájil vyhlašování v altánu pod přístřeškem v areálu koupaliště, kam se všichni po závodech přesunuli. A vyzdvihl zábavná „nej“ sobotního klání: „Například Kubelka z Vroutku chytil akát o délce 21 metrů, vyhlásíme i nejlepší rybářský ohoz zvaný růžovka...“ Pak se už šlo na vyhlášení výsledků závodů.  

Na 6. místě se 7 body jsou Kryry, na 5. místě s 8 body Nepomyšl, bramborové 4. místo si vychytal Vroutek se 45 body, 3. místo vybojoval tým Lubence (75 bodů), 2. místo patří Podbořanům – 163 body a 1. místo bral Petrohrad – 220 bodů. Mezi jednotlivci se na stupně vítězů probojovali: 1. Jitka Dondová, která se na závody vybavila udičkou z čerstvě uříznutého prutu, místo vlasce provázek, olůvko nahradil magnet, háček z vánočních ozdob a krmení želé červíci a „na to všechno“ chytila 5 kaprů a 2 karase, 2. Lukáš Svoboda s úlovkem 2 pořádných kaprů a 3. Ondřej Holý z Lubence, který měl štěstí na 1 kapra a 2 malé karase.

Zatímco chlapi to vzali vážně a zodpovědně, petrohradská starostka od začátku vše pojala v zábavném duchu. Vzhledem k absenci nebo zaneprázdněností kolegů z Petrohradů v době dovolených, prázdninových výletů a žní na tuto akci vyrazila sama, a rozhodla se to soupeřům natřít. „Asi se jim zželelo mého odhodlání a tak mi přidělili dva rybáře Pavla a Honzu. Ti byli přesvědčeni, že musíme vyhrát. Opravdový prut tak přistál v ruce u mě a první ryba na sebe nedala dlouho čekat. Těch ryb jsme vylovili mnoho… a jako bonus pro rozhodčí byly ještě moje plastové rybičky. Museli uznat, že lepší úlovek nikdo neměl,“ komentovala úspěch svůj i svého „vypůjčeného“ týmu Jitka Dondová. Ti ostatní, někteří i opravdoví rybáři, byli podle ní také skvělí. „A určitě vědí, že já je u rybníka ohrozit nemůžu,“ smála se Jitka Dondová.

A kde a o čem budou další svazkové závody? „Určitě budeme plánovat další, ale na tom se musíme domluvit se všemi na radě SOP, která je plánovaná na 10. září,“ předeslala Monika Kuthanová. 

(foto: Radek Reindl, Alla Želinská)

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video