Pavilon A je v nominaci architektonické soutěže

Lucie Steklá 2019-09-04 11:31:00

Louny (lus) Pavilon A na lounském výstavišti bude bojovat v architektonické soutěži.

Čtvrtý ročník České ceny za architekturu vyhlásila Česká komora. Architekti do ní přihlásili 186 realizací. Sedmičlenná mezinárodní odborná porota do užšího výběru nominovala 34 děl, ze kterých letos v listopadu vzejdou finalisté a držitel historicky čtvrté České ceny za architekturu. Ústecký kraj v soutěži reprezentuje právě rekonstrukce hlavního pavilonu výstaviště v Lounech od architekta Ondřeje Tučka.

„Rekonstrukce pavilonu A v Lounech je vzorným příkladem zacházení s hodnotnými stavbami, jíž tato téměř devadesát let stará budova od Oldřicha Poláka a Karla Skorkovského bezesporu je. Projekt se navíc obešel bez výstředností a je nadčasový i po své rekonstrukci. Není tak divu, že byl nominován na Českou cenu za architekturu za rok 2019,“ řekl Ondřej Krynek, obdivovatel moderní architektury.

Rekonstrukce funkcionalistické stavby z roku 1931, která probíhala v letech 2017 až 2018, si vyžádala náklady více než čtrnáct milionů korun. Objektu, který se stal kulturním a společenským centrem, vrátila podobu z třicátých let. „Jedná se o dobře dochovaný příklad moderní architektury mladého sebevědomého státu a zároveň ukázka stavitelského umění za použití subtilní monolitické konstrukce až antických proporcí.

Principem návrhu bylo zejména posílení a obnovení původních kvalit budovy, proto byly odstraněny všechny nepůvodní do-stavby a konstrukce. Namísto nich bylo obnoveno původní panoramatické okno do kavárny, nově umožňující přístup na terasu nad vstupní arkádou s nově instalovaným zábradlím, instalován nový výtah a kompletně přebudována dispozice zázemí návštěvníků v přízemí a kavárny v patře,“ řekl architekt Ondřej Tuček, který na projektu spolupracoval s Janou Kusbachovou.

Kavárna v patře je nově srdcem domu, s terasou, nabízející výhled do celého parku. Pro případy kulturních a společenských akcí je ale vybaven i hlavní sál, pro který byly vyrobeny na míru mobilní prvky mobiliáře jako šatní a cateringové pulty a také pojízdné paravány pro příležitostné členění prostoru a zároveň pro instalaci výstav. „Velký důraz jsme v návrhu kladli na nový systém umělého osvětlení. Sál je proto vybaven systémem kulových svítidel dvou velikostí, rozdělených do pěti samostatně ovládaných okruhů včetně stmívání,“ dodává s tím, že venkovní terasy jsou vybaveny svítidly pro dotvoření atmosféry,“ dodal Tuček.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚČETNÍ

Hledáme ÚČETNÍ na HPP. Firma dřevovýroby v Radonicích. Nástup možný dle dohody.
Tel.: 602 286 791


KUCHAŘ/KA

Kamarád - LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na občasnou výpomoc. Jedna se o zařízení s celoročním provozem. Vhodné pro důchodce. Spěchá.
Tel.: 725 530 819


ZÁKAZNICKÁ PODPORA VE FIRMĚ NA TVORBU WEBŮ

Společnost Galileo Corporation s.r.o., která se již 18 let, specializuje na tvorbu webů obcí, měst a příspěvkových organizací hledá nohého kolegu pro rozšíření zákaznické podpory v Chomutově. Požadujeme základní znalost HTML, CSS, schopnost analyzovat požadavky a najít optimální řešení. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Tel.: 603 591 244
E-mail: job@igalileo.cz


ÚČETNÍ, LABORANTKA

LABORATOŘ POSTOLOPRTY s.r.o. hledá ÚČETNÍ s praxí na HPP. Dále LABORANTKU/TA a manuálně zručnou POMOCNOU PRACOVNICI do laboratoře, min. SŠ vzdělání.
Tel.: 775 225 064

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video