Poznejte nejstaršího pivaře! Muzeum Homolupulů bude mít o Dočesné otevřeno

Iveta Drlíková 2019-09-05 09:31:00

K Dočesné patří každoročně i řada doprovodných akcí. Návštěvníci slavností chmele tak mohou po oba dny zavítat například i do Muzea Homolupulů. To najdou v bývalé středověké hradební baště, vchod do muzea je z Dvořákovy ulice. Muzeum provozuje spolek Chmelobrana Žatec a právě jeho členové budou zájemcům zasvěcenými průvodci, a to v pátek 6. září od 19 do 22 hodin a v sobotu 7. září od 12 do 22 hodin. Komentované prohlídky začínají každou celou hodinu.

Na dvorku před vchodem do muzea bude navíc v tyto dny probíhat výstava fotografií z několika ročníků Chmelfestu a dobových snímků hradební bašty nejen z roku 1964, kdy se zřítila, ale rovněž z její rekonstrukce. K vidění bude i fotografická prezentace sochy „chmelového koně“, o které se uvažovalo, že by mohla zdobit opravené Nerudovo náměstí. „Na schůzi Chmelobrany, jsme si říkali, že by byla škoda takovou sochu v Žatci nemít, třeba i na jiném místě. Nesouhlasím s názorem, že by se nelíbila všem lidem. Proto jí chceme touto formou veřejnosti během Dočesné blíže představit. A další naší snahou bude sehnat na sochu sponzory,“ říká jeden ze členů tohoto spolku Jiří Vaníček.

Žatecké Muzeum Homolupulů, zařízené s velkou dávkou humoru a recese, se může chlubit nevšedními archeologickými nálezy a dalšími exponáty, které přibližují historický význam dávného chmelového národa Homolupulů, který prý před mnoha a mnoha lety obýval zdejší chmelařský region. K vidění jsou zde i jejich vynálezy. Mezi zdejší exkluzivní exponáty patří například i rekonstruovaný hrob nejstaršího pivaře Lojzy Lupulína, po němž je pojmenovaný i známý memoriál, který je nedílnou součástí květnového Chmelfestu, dále třeba obraz Pavla Pivassa nebo nejstarší pivní infůze. 

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video