V Jirkově chystají přísnější tresty pro řidiče

Redakce 2019-09-22 06:30:00

JIRKOV (r) — Přísnější postihy řidičů, kteří svá auta zaparkují tam, kde budou bránit v průjezdu například hasičským či sanitním vozů, zavádějí v Jirkově. Městští strážníci začnou ve spolupráci s hasiči kontrolovat kritická místa a špatně parkující auta budou odtahovat.

„V Jirkově moc dobře víme, jak dokáží hořet výškové obytné domy. V minulosti jsme se s tím několikrát setkali a v některých místech i opakovaně.  V takové chvíli je třeba, aby se hasiči se svou technikou dostali bez problémů co nejblíž k požáru. Bohužel, někteří řidiči si toto neuvědomují nebo si to nechtějí uvědomit. Proto už brzy začnou společné akce hasičů a strážníků spočívající v kontrole vytipovaných komunikací. Zde zaparkovaná vozidla budou odtahována a jejich majitelé budou za odtah platit. Provozovatelé těchto vozidel budou nahlášeni příslušnému správnímu orgánu chomutovského magistrátu. Účelem naší akce není tahat z kapes řidičů peníze. Smyslem je naučit řidiče, že na některých místech opravdu parkovat nesmějí,“ řekl ředitel městské policie Martin Řehůřek. 

Největší problémy jsou podle radnice v lokalitách s hustou bytovou zástavbou. Jedná se o sídliště Vinařice, ulice U Sauny, U Stadionu, Jezerská, Tkalcovská, místní část Nové Ervěnice a blízké okolí Studentské ulice. Podle statistik ministerstva dopravy je v Jirkově evidováno k 1. červnu 2019 cca 12 500 vozidel a tato čísla stále narůstají. V roce 2013 jich bylo zhruba 10 500. Parkovacích míst je při tom v Jirkově enormní nedostatek a pro vybudování nových parkovišť už není podle radnice ve městě dost vhodných ploch. Bezradní řidiči tak nechávají svá vozidla na všech možných i nemožných místech.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTOR/KA VÝROBY

Personal HOFMANN přijme do Chomutova a Klášterce nad Ohří nové kolegy/kolegyně. Plat 22000 - 28000,- Kč/měsíc +náborový příspěvek 10 000,- Kč, stravenky, prémie, 13. plat, příplatky, 25 dní dovolené, svozová doprava, akce ,,Přiveď kamaráda" s odměnou 3 000,- Kč.
Tel.: 800 101 125


TRUHLÁŘ

PŘIJMEME VYUČENÉHO TRUHLÁŘE s praxí a řidičským průkazem. Hrubá měsíční mzda 38 000,- Kč.
Tel.: 777 289 152


INSTALATÉR-TOPENÁŘ

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO - ABC CHOMUTOV! Přijmeme INSTALATÉRA-TOPENÁŘE vyučeného v oboru. Nástup možný ihned.
Tel.: 608 950 461


SPRÁVCE DOMU

Hledáme manuálně zručného správce domu v CV. Možnost bydlení.
Tel.: 724657421


AUTOLAKÝRNÍK, LAKÝRNÍK, ZÁMEČNÍK

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO - SLANÝ (NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK 20 000,- KČ)! Firma F.X. MEILLER hledá do svého týmu AUTOLAKÝRNÍKA, LAKÝRNÍKA, ZÁMEČNÍKA NA LAKOVNU. Požadavky: vyučení nebo praxe v oboru, spolehlivost, flexibilita, zodpovědnost, ochota pracovat na směny. Nabízíme nadstandardní mzdu, vánoční odměnu a odměnu na dovolenou, pozici ve stabilní mezinárodní firmě, smlouvu na neurčito, volné dny navíc, příspěvek na dopravu a další pracovní benefity.
Tel.: 312 577 785
E-mail: personalni@meiller.com

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video