SVS opraví vodovod a kanalizaci v další části Chomutova

Redakce 2019-09-19 04:41:00

CHOMUTOV (PI) — Rekonstrukce dožilého vodovodu a popraskané kanalizace zahájí koncem tohoto měsíce Severočeská vodárenská společnost (SVS) v chomutovských ulicích Tomáše ze Štítného a Přemyslova. Jde o další plánovanou investiční akci letošního roku a bude při ní zrekonstruován místy téměř 100 let starý vodovod v délce 250 metrů a kanalizace v délce 176,4 metru pro asi 500 napojených obyvatel.

V ulici Tomáše ze Štítného se nacházejí úseky vodovodu z litiny o průměru 150 milimetrů z roku 1960 a 100 milimetrů z roku 1962. V ulici Přemyslova je vodovod tvořen úsekem z ocelového potrubí 100 milimetrů z roku 1920 a úsek z litiny o stejném průměru rovněž z roku 1920. Uvedené řady jsou dožilé, s narůstajícím počtem poruch. Kanalizaci v této ulici tvoří potrubí z kameniny DN 300 z roku 1974.  „Tuto stoku prohlédla kamera, je v dobrém technickém stavu, a rekonstrukci tak nevyžaduje,” uvedl tiskový mluvčí SVS Mario Böhme. V ulici Přemyslova je kanalizace tvořena úsekem z betonu DN 400, DN 500, dále úsekem z PVC v dimenzi DN 500, a úsekem z oceli DN 500. Stoka je celkově v havarijním stavu, popraskaná, tvoří se kaverny. Z uvedených důvodů rozhodla SVS o provedení rekonstrukce. 

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena protokolárním předáním staveniště 31. července. Zhotovitel následně zajišťoval vytyčení inženýrských sítí, výkopové povolení včetně podmínek ke zvláštnímu užívání komunikace pro provádění stavebních prací, zajištění dopravního značení, a zřízení staveniště. Vlastní stavební práce budou zahájeny koncem září (předpoklad je 39. kalendářní týden). Stavba je rozdělena na etapy, podle smlouvy o dílo má být dokončena do 30. června 2020.

„Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Chomutov, kde SVS pro rok 2019 naplánovala celkem 30 staveb k obnově majetku i strategických (vyvolaných legislativou), a to o celkovém objemu investic 134,6 miliónu korun bez DPH,”uvedl Böhme.

Zdroj informací o důležitých uzavírkách: http://mapadopravniinfo.cz. Grafika: SVS

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video