Vlaky by se na trať Hřivice – Domoušice měly vrátit začátkem listopadu

Jarka Cibulková 2019-09-25 12:34:52

Lounsko (caj) Zpoždění nyní nabírají vlaky na trati Most – Rakovník, důvodem je rekonstrukce kolejí, ale především objížďky díky opravám na železničních přejezdech. Trať je od 17. května uzavřena mezi zastávkami Hřivice – Domoušice kvůli vykolejení nákladního vlaku. Výluka trati je naplánována do konce října.

Opravné práce provádí od 27. července do prosince letošního roku firma Strabag Rail a náklady vyšplhají na 126 milionů korun. „Hlavním účelem opravných prací je odstranění propadu rychlosti ze současných 50km/h na 70km/h. Práce zahrnují obnovu železničního svršku a spodku, opravu odvodnění, opravu železničních přejezdů a úpravu zabezpečovacího zařízení vyvolané změnou traťové rychlosti,“ řekla nám Nela Friebová, tisková mluvčí Správy železniční dopravní cesty. Na trati v rámci akce proběhne i oprava mostních objektů mezi stanicemi Hřivice – Domoušice, kterou zajišťuje litoměřická firma Chládek a Tintěra.

V rámci opravných prací jsou naplánovány uzavírky železničních přejezdů. První se začal rekonstruovat železniční pře-jezd v Konětopech u vlakového nádraží, toho se objížďka netýká. Do 25. září a po-té od 29. 9. do 14. 10. je uzavřen železniční přejezd v Solopyskách. Tady je do budoucnosti počítáno i s demolicí výpravní budovy a zastávka bude přemístěna blíže k přejezdu na Domoušice. „Přemístění zastávky Solopysky blíže k přejezdu je projekčně připravováno, následně bude zahájen ve spolupráci s Drážním úřadem schvalovací proces na pře-místění zastávky. V letošních stavebních pracích se přesun zastávky již stihnout nedá, předpokládáme ve vhodné výluce v roce 2020,“ doplnila mluvčí. Ve stejnou dobu bude uzavřen i přejezd v lese mezi obcemi Solopysky a Domoušice. Výlukový autobus tedy jede z Konětop do Solopysk, zpět do Konětop a přes Pnětluky do Domoušic. Poslední se uzavře i přejezd přes železniční trať mezi obcemi Domoušice a Pnětluky (26. – 28. září a 15. – 18. října).Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video