Bára Nesvadbová v Chomutovské knihovně

Soňa Šímová 2019-09-26 08:12:00

CHOMUTOV (soš) — Uplynulé úterý zavítala do Chomutovské knihovny známá a oblíbená spisovatelka Bára Nesvadbová. Téměř zcela zaplněný sál s převahou dámského osazenstva, potěšila autorským čtením ze svých knih, ale také odpověďmi na zvídavé otázky.

Úvod besedy patřil předčítání dramatických příběhů ze života hrdinek knih, kterých má stálice na českém spisovatelském nebi na kontě už čtrnáct; z toho dvě zfilmované. „Při tomto počtu nemůžu čerpat jen ze svých prožitků. Spíš kradu historky a také čerpám z vlastní fantazie. Autentické zážitky jsou v mých knihách zastoupeny zhruba dvaceti až třiceti procenty,” odpověděla Bára na zvídavý dotaz návštěvnice, která přiznala, že některé knihy přečetla vícekrát a s láskou se k nim vrací.

Spisovatelka se ve svých knihách nejčastěji zabývá závažnými vztahovými problémy. A tak další z dotazů mířil ke střídavé péči o děti. „Domov je jednotné číslo a tak si myslím, že dítě by nemělo přebíhat do dvou domácností. Když už tedy střídavá péče, tak by se měli stěhovat rodiče. Zázemí by měl mít potomek jen jedno. I zahraniční poznatky tomuto názoru nahrávají,” odpověděla Nesvadbová. V současnosti se připravuje filmové zpracování novely Přítelkyně, která Báře vyšla před šesti lety. V diskuzi se tak rozpovídala o svízelých filmového zpracování svých knih: „Momentálně se pracuje už na páté verzi scénáře. Pokud totiž ryze ženský text o domácím násilí dostane na starosti muž, byť výborný scénárista, nemusí se zrovna naladit na stejnou notu a pak toto téma zkrátka nevyzní tak, jak má.” Na závěr besedy si návštěvníci nenechali ujít autogramiádu a společné focení.

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video