DNES: Dárci krve v Kryrech darovali cennou tekutinu

Alla Želinská 2019-10-08 11:41:00

Třikrát do roka zabezpečuje pražská Všeobecná fakultní nemocnice odběry krve v Kryrech a Vroutku. V úterý 8. října sestřičky spolu s paní doktorkou přijely do Kryr za bezpříspěvkovými dárci letos naposledy.

V čekárně na zdravotním středisku se od časného rána do 11 hodin vystřídalo přes dvě desítky mužů a žen, kteří darují svoji krev. Někdo usedal do dárcovského křesla poprvé, někdo potřicáté a někdo podevadesáté. 

"Bývaly časy, kdy jsme ve Vroutků a v Kryrech prováděly za dopoledne i osmdesát odběrů. Teď se to pohybuje pokaždé kolem třiceti, někdy více, někdy méně," říkají zdravotní sestry. Většina přítomných se tu již zná a nechybí legrace a humor při samotném úkonu. 

"Pohodlně se usaďte....", "Užil jste si to?", "Pravá ruka dobrá!", "Jste schopna..." "...všeho!", "Nějak pomalu se to houpá..." "když chcete rychleji, musíte k řezníkovi"  a tak dále a tak dále. 

Někdo po prvotním odběru z prstu a kontrole paní doktorky se do odběrového křesla neusedl a zkusí to příště. I to se stává. Čtěte v příštím v Regionu.   

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video