DNES: Dárci krve v Kryrech darovali cennou tekutinu

Alla Želinská 2019-10-08 11:41:00

Třikrát do roka zabezpečuje pražská Všeobecná fakultní nemocnice odběry krve v Kryrech a Vroutku. V úterý 8. října sestřičky spolu s paní doktorkou přijely do Kryr za bezpříspěvkovými dárci letos naposledy.

V čekárně na zdravotním středisku se od časného rána do 11 hodin vystřídalo přes dvě desítky mužů a žen, kteří darují svoji krev. Někdo usedal do dárcovského křesla poprvé, někdo potřicáté a někdo podevadesáté. 

"Bývaly časy, kdy jsme ve Vroutků a v Kryrech prováděly za dopoledne i osmdesát odběrů. Teď se to pohybuje pokaždé kolem třiceti, někdy více, někdy méně," říkají zdravotní sestry. Většina přítomných se tu již zná a nechybí legrace a humor při samotném úkonu. 

"Pohodlně se usaďte....", "Užil jste si to?", "Pravá ruka dobrá!", "Jste schopna..." "...všeho!", "Nějak pomalu se to houpá..." "když chcete rychleji, musíte k řezníkovi"  a tak dále a tak dále. 

Někdo po prvotním odběru z prstu a kontrole paní doktorky se do odběrového křesla neusedl a zkusí to příště. I to se stává. Čtěte v příštím v Regionu.   

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA ZŠ A MŠ

Městys Cítoliby (okres Louny) hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Základní a Mateřskou školu Cítoliby. Přihlášky do konkursního řízení do 18.12.2019. Předpokládaný nástup do funkce leden 2020, nebo dle dohody. Více informací najdete na webu města nebo uvedeném telefonu.
Tel.: 415 691 134


ŘEDITEL BAZÉNU

Rada města Loun vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/ŘEDITELKY Lounské správy plaveckých areálů, příspěvková organizace pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


SERVÍRKA

Přijmu servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Děti z MŠ Měcholupy děkuji za dárky k Vánocům

Zástupci věznice Drahonice předali dětem do školky ručně šité loutky, oblečky na panenky, kulisy do pohádek. Vše vyrobily odsouzené ženy. Děti za dárky poděkovaly...

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

Na návsi v Krásném Dvoře letos zahájili advent 1. adventní neděli 1. prosince - jako vždy pohodově a pospolu, malé i velké přišli potěšit Anděl a Čert na chůdách...

Přehrát video