Stavba nabrala zpoždění, most se otevře později

Lucie Steklá 2019-10-09 10:10:18

Louny (lus) Skluz nabrala stavba nového silničního mostu v Říční ulici v Lounech. Ten vede přes dvojici železničních tratí a na-hradil dva původní mosty, které byly v havarijním stavu. Firma nedohnala skluz, který nabrala při zahájení stavby. Lounská radnice tak bude požadovat sankce, které jsou stanovené ve smlouvě. Zhruba sedmdesát tisíc za každý den, za dva týdny zpoždění to bude zhruba milion korun.

Podle smlouvy o dílo měl zhotovitel městu předat stavbu v pondělí 30. září. Termín ale zhotovitel nestihl a požádal radnici o pro-dloužení termínu o dva týdny. Nový termín je stanoven na 14. října. „Pokud bude mít všechny potřebné doklady k dispozici, zahájí silniční správní úřad kolaudační řízení. Věříme, že do konce října bude most v provozu,“ řekla vedoucí odboru správy majetku lounské radnice Blanka Sunkovská.

Bourání dvojice starých mostů a výstavba jednoho velkého začaly letos v únoru s náklady 35 milionů korun. Z velké části je zaplatí dotace Státního fondu dopravní infrastruktury, kterou město získalo.

Rekonstrukce mostů zahrnovala úplnou demolici původní a výstavbu nové, betonové mostní konstrukce. Násyp mezi starými mosty se odtěžil a místo dvou vznikl jeden - širší most. Šířka vozovky na mostě bude se-dm metrů, po straně metr a půl široký chodník.

Zhotovitel požádal o prodloužení termínu předání stavby na 14.října 2019. Související objížďka vedoucí přes Vršovice je stanovena do 30. října. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA ZŠ A MŠ

Městys Cítoliby (okres Louny) hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Základní a Mateřskou školu Cítoliby. Přihlášky do konkursního řízení do 18.12.2019. Předpokládaný nástup do funkce leden 2020, nebo dle dohody. Více informací najdete na webu města nebo uvedeném telefonu.
Tel.: 415 691 134


ŘEDITEL BAZÉNU

Rada města Loun vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/ŘEDITELKY Lounské správy plaveckých areálů, příspěvková organizace pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace na uvedených kontaktech.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


SERVÍRKA

Přijmu servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Děti z MŠ Měcholupy děkuji za dárky k Vánocům

Zástupci věznice Drahonice předali dětem do školky ručně šité loutky, oblečky na panenky, kulisy do pohádek. Vše vyrobily odsouzené ženy. Děti za dárky poděkovaly...

Přehrát video
Zahájení adventu v Krásném Dvoře

Na návsi v Krásném Dvoře letos zahájili advent 1. adventní neděli 1. prosince - jako vždy pohodově a pospolu, malé i velké přišli potěšit Anděl a Čert na chůdách...

Přehrát video