Stavba nabrala zpoždění, most se otevře později

Lucie Steklá 2019-10-09 10:10:18

Louny (lus) Skluz nabrala stavba nového silničního mostu v Říční ulici v Lounech. Ten vede přes dvojici železničních tratí a na-hradil dva původní mosty, které byly v havarijním stavu. Firma nedohnala skluz, který nabrala při zahájení stavby. Lounská radnice tak bude požadovat sankce, které jsou stanovené ve smlouvě. Zhruba sedmdesát tisíc za každý den, za dva týdny zpoždění to bude zhruba milion korun.

Podle smlouvy o dílo měl zhotovitel městu předat stavbu v pondělí 30. září. Termín ale zhotovitel nestihl a požádal radnici o pro-dloužení termínu o dva týdny. Nový termín je stanoven na 14. října. „Pokud bude mít všechny potřebné doklady k dispozici, zahájí silniční správní úřad kolaudační řízení. Věříme, že do konce října bude most v provozu,“ řekla vedoucí odboru správy majetku lounské radnice Blanka Sunkovská.

Bourání dvojice starých mostů a výstavba jednoho velkého začaly letos v únoru s náklady 35 milionů korun. Z velké části je zaplatí dotace Státního fondu dopravní infrastruktury, kterou město získalo.

Rekonstrukce mostů zahrnovala úplnou demolici původní a výstavbu nové, betonové mostní konstrukce. Násyp mezi starými mosty se odtěžil a místo dvou vznikl jeden - širší most. Šířka vozovky na mostě bude se-dm metrů, po straně metr a půl široký chodník.

Zhotovitel požádal o prodloužení termínu předání stavby na 14.října 2019. Související objížďka vedoucí přes Vršovice je stanovena do 30. října. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video