Anglicky s mezinárodním certifikátem

Lucie Steklá 2019-10-09 12:03:00

Louny (lus) Tři desítky žáků Základní školy J. A. Komenského Louny složily v závěru loňského školního roku jazykové zkoušky. Certifikáty za tyto zkoušky jim vedení školy slavnostně předalo před několika dny na lounské radnici.

Lounská ZŠ J. A. Komenského je již devá-tým rokem jedinou školou v Lounech, která má statut Přípravného centra Cambridgské Univerzity. „Díky tomu mohou žáci skládat jazykové zkoušky přímo u nás ve škole,“ vysvětlila Dana Tužilová, ředitelka školy. Podle jejích slov v závěru školního roku složilo úspěšně sedm žáků zkoušku z anglického jazyka KET na úrovni A2, osm žáků zkoušku PET na úrovni B1 podle společného evropského rámce a čtrnáct žáků 5. ročníku zkoušky YLE na úrovních A1 a A2. Pro některé z nich to bylo úplně první setkání se zkouškou takového typu. 

Cerfitikáty žáci za úspěšně složení zkoušky z anglického jazyka převzali ve čtvrtek 19. září ve velké zasedací síni Městského úřadu v Lounech. Předávání se zúčastnil i místo-starosta Vladimír A. Hons, který žákům k získání certifikátů poblahopřál. Slavnostní akci zpestřilo vystoupení školní družiny pod vedením Miluše Šinerové. „Jsme moc pyšní na to, že někteří z nich složili zkoušku dokonce s vyznamenáním,“ dodala ředitelka. Jsou to tito žáci: Adam Pivec, Filip Köhr, Filip Ježdík, Nela Srbecká, Laura Koj (PET – úroveň B1 podle společného evropského rámce), Frédéric Schwamberger, Filip Vo-pink a Natálie Hrušková (KET – úroveň A2 podle společného evropského rámce). „Jsme moc rádi, že si naši žáci a jejich rodiče uvědomují důležitost znalosti cizího jazyka pro jejich budoucí studium, povolání a život v současné Evropě. Všem, kteří získali mezinárodní certifikát, ještě jednou blahopřejeme,“ řekla D. Tužilová s tím, že poděkování patří samozřejmě také učitelkám, které žáky na zkoušky připravovaly: A. Kul-hánkové, Š. Kolouchové a I. Vochomůrkové.


Lucie Steklá

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

BRIGÁDA - OBSLUHA RESTAURACE A BARU

DOBŘE PLACENÁ BRIGÁDA! RESTAURACE A BOWLING NOVÝ SVĚT (HUSOVA 2642, LOUNY). Přijmeme brigádníky na obsluhu restaurace a baru starší 18 let.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

Válcovny trub Chomutov, a.s. hledají zaměstnance do výroby na pozice: VRCHNÍ MISTR (plat individuálně), PROVOZNÍ TECHNIK ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), MONTÉR ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), JEŘÁBNÍK/JEŘÁBNICE (až 22 400Kč/měsíc), VALCÍŘ (až 26 800/měsíc), OBSLUHA STROJE (až 27 300Kč/měsíc), BRUSIČ - VYBRUŠOVÁNÍ VAD (až 24 300Kč/měsíc), ZÁMEČNÍK (až 32 900Kč/měsíc), OBRÁBĚČ (až 34 500Kč/měsíc). Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, dobrý zdravotní stav, vyučení v oboru pro pozice zámečník, obráběč. Dále nabízíme: bonusy za odpracované směny, dovolená navíc, příspěvek na penzijní připojištění, další benefity dle kolektivní smlouvy.
Tel.: 474 644 044
E-mail: charvatova.pavla@steel-holding.cz

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám pracovnici na úklid. Dlouhodobá brigáda. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Cvičení s Mirkou v tělocvičně 3. ZŠ Žatec ;-)

Pod záštitou Sever Žatec - ASPV probíhá v tělocvičně ZŠ 28. října v žateckém Podměstí cvičení dospělých - žen, dívek, mužů. Přidat se můžete i vy. Každé pondělí a čtvrtek od šesti do sedmi večer.

Přehrát video
Kouzlo světla

Vizualizace Dynamo

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 3+1 v Žatci, ulice Pražská, 3. poschodí s výtahem. Byt je v zatepleném domě, nová plastová okna a dveře. Tel.: 721 538 734.

PRONÁJEM

Dlouhodobě pronajmu byt 3+1 v Chomutově, Cihlářská ul., po rekonstr., nezař., nájem 11,5 tis. vč. Energií. 775356835.

Vzpomínky

Milánek Pihrt

Odešel jsi náhle, nikdo to nečekal, krutý osud nám Tě vzal, smutný domov a cestu na hřbitov zanechal. Dne 13. října tomu bylo 13 let, co nás navždy opustil náš milovaný syn, bratr a vnuk Milánek PIHRT. Stále s láskou vzpomínají rodiče, sestra a bratr s rodinami a babičky.

Renata Štysová

Dne 22. října uplyne 7 let, co nás navždy opustila paní Renata ŠTYSOVÁ ze Žatce. S láskou v srdci stále vzpomínají manžel Helmut, syn Pavel s manželkou a dcera Renata s rodinou.

Anton Kuzma

Dne 17. 10. 2019 uplyne 10 let, co navždy odešel pan Anton KUZMA ze Žatce. Stále vzpomínají synové Miroslav a Antonín s rodinami, dcery Dagmar, Libuše a Jaroslava s rodinami.