Anglicky s mezinárodním certifikátem

Lucie Steklá 2019-10-09 12:03:00

Louny (lus) Tři desítky žáků Základní školy J. A. Komenského Louny složily v závěru loňského školního roku jazykové zkoušky. Certifikáty za tyto zkoušky jim vedení školy slavnostně předalo před několika dny na lounské radnici.

Lounská ZŠ J. A. Komenského je již devá-tým rokem jedinou školou v Lounech, která má statut Přípravného centra Cambridgské Univerzity. „Díky tomu mohou žáci skládat jazykové zkoušky přímo u nás ve škole,“ vysvětlila Dana Tužilová, ředitelka školy. Podle jejích slov v závěru školního roku složilo úspěšně sedm žáků zkoušku z anglického jazyka KET na úrovni A2, osm žáků zkoušku PET na úrovni B1 podle společného evropského rámce a čtrnáct žáků 5. ročníku zkoušky YLE na úrovních A1 a A2. Pro některé z nich to bylo úplně první setkání se zkouškou takového typu. 

Cerfitikáty žáci za úspěšně složení zkoušky z anglického jazyka převzali ve čtvrtek 19. září ve velké zasedací síni Městského úřadu v Lounech. Předávání se zúčastnil i místo-starosta Vladimír A. Hons, který žákům k získání certifikátů poblahopřál. Slavnostní akci zpestřilo vystoupení školní družiny pod vedením Miluše Šinerové. „Jsme moc pyšní na to, že někteří z nich složili zkoušku dokonce s vyznamenáním,“ dodala ředitelka. Jsou to tito žáci: Adam Pivec, Filip Köhr, Filip Ježdík, Nela Srbecká, Laura Koj (PET – úroveň B1 podle společného evropského rámce), Frédéric Schwamberger, Filip Vo-pink a Natálie Hrušková (KET – úroveň A2 podle společného evropského rámce). „Jsme moc rádi, že si naši žáci a jejich rodiče uvědomují důležitost znalosti cizího jazyka pro jejich budoucí studium, povolání a život v současné Evropě. Všem, kteří získali mezinárodní certifikát, ještě jednou blahopřejeme,“ řekla D. Tužilová s tím, že poděkování patří samozřejmě také učitelkám, které žáky na zkoušky připravovaly: A. Kul-hánkové, Š. Kolouchové a I. Vochomůrkové.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA VÝROBY

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Plat od 21 tisíc + řada benefitů. Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Lucie Čečrlová
Tel.: 415 237 916
E-mail: lucie.cecrlova@radicigroup.com


ZDRAVOTNÍ SESTRA

Nemocnice Kadaň nabízí náborový příspěvek až 35 000,- Kč pro zdravotní sestry a hledá do svých řad kolegyně/kolegy na pozice VŠEOBECNÁ SESTRA PRO INTENZIVNÍ PÉČI NA ODDĚLENÍ JIP, DĚTSKÁ SESTRA, RADIOLOGICKÁ ASISTENTKA, VŠEOBECNÁ SESTRA v oborech chirurgie, interna, ortopedie, pediatrie, gynekologie a porodnictví, intenzivní medicína, anestezie, rtg. Nástup možný IHNED do HPP nebo na DPČ, DPP!
Tel.: 725 425 180
E-mail: benesova@nemkadan.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Do zavedené restaurace v Žatci přijmeme kuchaře a číšníka.
Tel.: 702 536 412


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video