Připojí se ke státnímu smutku

Alla Želinská 2019-10-09 13:36:00

Zrušená zábava, ples a smuteční zvony - v našem regionu se připojí ke státnímu smutku za Karla Gotta.

Také lidé v našem regionu se v sobotu 12. října připojí ke státnímu smutku za zemřelého zpěváka Karla Gotta. Zruší některé naplánované zábavné akce nebo rozezní smuteční zvony.

Pořadatelé posvícenské zábavy v sousedních Kolešovicích, která se měla konat v sobotu, ji zrušili. „Zábava z důvodu státního smutku za Karla Gotta pořadateli zrušena. Moc jsme se na vás těšili, ale toto se dá pochopit. Místo zpěvu a tance zapalte v tento den za Mistra svíčku. My na Karla zavzpomínáme tuto sobotu na soukromé akci celou sérií mistrových písní. Děkujeme za pochopení,“ uvedla 4. října na svých stránkách skupina Atomy z Podbořan a Teplic.

Školní ples, který se měl konat 12. října v KD Zastávka v Lounech, byl také zrušen a přenesen na jaro. Měl to být první ples ZŠ Přemyslovců. „Z důvodu státního smutku bude ples přesunut na 6. března 2020. Vstupenky bude možno nadále zakoupit ve škole,“ oznámila škola.

Naopak hudební koncerty se neruší. „Bylo by to poněkud absurdní – rušit hudební program na památku zpěváka,“ říká např. Jaromír Telenský, pořadatel koncertu skupiny Brutus ve Zkušebně Vroutek. Koncert se tedy odehraje v sobotu od 8 hodin večer. Také v sousedním Chomutově v Jacques Café bude hrát podle plánu 12. října od 19 hodin Copacaband. V restauraci Černý kůň v Lounech v sobotu ve 20 hodin zahájí hudební večer skupina Tonny Blues Band.

Blšanský Spolek sv. Václava, patrona české země se v sobotu rozloučí s Karlem Gottem smutečními zvony. „Rozezníme zvon na kapličce ve Stachově ve 13 hodin a ve 14 hodin na kapli sv. Anny v Čárce,“ řekla předsedkyně spolku R. Fišerová. V úvodu koncertu pěveckého sboru Egeria a umělecké výstavy v kostele v Horním Ročově od 17 hodin se vzpomene na Karla Gotta.

Ke státnímu smutku za Karla Gotta se v sobotu přidá například Národní divadlo v Praze. Zpěvákovu památku uctí minutou ticha před představeními. V tento den se koná umělcův pohřeb, který se uskuteční se státními poctami včetně zádušní mše v katedrále svatého Víta v Praze.

Lidé se budou moci přijít rozloučit s oblíbeným zpěvákem v pátek 11. října na Žofín na Slovanském ostrově, kde bude vystavena rakev s ostatky Karla Gotta, od osmi hodin ráno do desíti večer.


Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video