Připojí se ke státnímu smutku

Alla Želinská 2019-10-09 13:36:00

Zrušená zábava, ples a smuteční zvony - v našem regionu se připojí ke státnímu smutku za Karla Gotta.

Také lidé v našem regionu se v sobotu 12. října připojí ke státnímu smutku za zemřelého zpěváka Karla Gotta. Zruší některé naplánované zábavné akce nebo rozezní smuteční zvony.

Pořadatelé posvícenské zábavy v sousedních Kolešovicích, která se měla konat v sobotu, ji zrušili. „Zábava z důvodu státního smutku za Karla Gotta pořadateli zrušena. Moc jsme se na vás těšili, ale toto se dá pochopit. Místo zpěvu a tance zapalte v tento den za Mistra svíčku. My na Karla zavzpomínáme tuto sobotu na soukromé akci celou sérií mistrových písní. Děkujeme za pochopení,“ uvedla 4. října na svých stránkách skupina Atomy z Podbořan a Teplic.

Školní ples, který se měl konat 12. října v KD Zastávka v Lounech, byl také zrušen a přenesen na jaro. Měl to být první ples ZŠ Přemyslovců. „Z důvodu státního smutku bude ples přesunut na 6. března 2020. Vstupenky bude možno nadále zakoupit ve škole,“ oznámila škola.

Naopak hudební koncerty se neruší. „Bylo by to poněkud absurdní – rušit hudební program na památku zpěváka,“ říká např. Jaromír Telenský, pořadatel koncertu skupiny Brutus ve Zkušebně Vroutek. Koncert se tedy odehraje v sobotu od 8 hodin večer. Také v sousedním Chomutově v Jacques Café bude hrát podle plánu 12. října od 19 hodin Copacaband. V restauraci Černý kůň v Lounech v sobotu ve 20 hodin zahájí hudební večer skupina Tonny Blues Band.

Blšanský Spolek sv. Václava, patrona české země se v sobotu rozloučí s Karlem Gottem smutečními zvony. „Rozezníme zvon na kapličce ve Stachově ve 13 hodin a ve 14 hodin na kapli sv. Anny v Čárce,“ řekla předsedkyně spolku R. Fišerová. V úvodu koncertu pěveckého sboru Egeria a umělecké výstavy v kostele v Horním Ročově od 17 hodin se vzpomene na Karla Gotta.

Ke státnímu smutku za Karla Gotta se v sobotu přidá například Národní divadlo v Praze. Zpěvákovu památku uctí minutou ticha před představeními. V tento den se koná umělcův pohřeb, který se uskuteční se státními poctami včetně zádušní mše v katedrále svatého Víta v Praze.

Lidé se budou moci přijít rozloučit s oblíbeným zpěvákem v pátek 11. října na Žofín na Slovanském ostrově, kde bude vystavena rakev s ostatky Karla Gotta, od osmi hodin ráno do desíti večer.


Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

BRIGÁDA - OBSLUHA RESTAURACE A BARU

DOBŘE PLACENÁ BRIGÁDA! RESTAURACE A BOWLING NOVÝ SVĚT (HUSOVA 2642, LOUNY). Přijmeme brigádníky na obsluhu restaurace a baru starší 18 let.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

Válcovny trub Chomutov, a.s. hledají zaměstnance do výroby na pozice: VRCHNÍ MISTR (plat individuálně), PROVOZNÍ TECHNIK ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), MONTÉR ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), JEŘÁBNÍK/JEŘÁBNICE (až 22 400Kč/měsíc), VALCÍŘ (až 26 800/měsíc), OBSLUHA STROJE (až 27 300Kč/měsíc), BRUSIČ - VYBRUŠOVÁNÍ VAD (až 24 300Kč/měsíc), ZÁMEČNÍK (až 32 900Kč/měsíc), OBRÁBĚČ (až 34 500Kč/měsíc). Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, dobrý zdravotní stav, vyučení v oboru pro pozice zámečník, obráběč. Dále nabízíme: bonusy za odpracované směny, dovolená navíc, příspěvek na penzijní připojištění, další benefity dle kolektivní smlouvy.
Tel.: 474 644 044
E-mail: charvatova.pavla@steel-holding.cz

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám pracovnici na úklid. Dlouhodobá brigáda. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Cvičení s Mirkou v tělocvičně 3. ZŠ Žatec ;-)

Pod záštitou Sever Žatec - ASPV probíhá v tělocvičně ZŠ 28. října v žateckém Podměstí cvičení dospělých - žen, dívek, mužů. Přidat se můžete i vy. Každé pondělí a čtvrtek od šesti do sedmi večer.

Přehrát video
Kouzlo světla

Vizualizace Dynamo

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 3+1 v Žatci, ulice Pražská, 3. poschodí s výtahem. Byt je v zatepleném domě, nová plastová okna a dveře. Tel.: 721 538 734.

PRONÁJEM

Dlouhodobě pronajmu byt 3+1 v Chomutově, Cihlářská ul., po rekonstr., nezař., nájem 11,5 tis. vč. Energií. 775356835.

Vzpomínky

Milánek Pihrt

Odešel jsi náhle, nikdo to nečekal, krutý osud nám Tě vzal, smutný domov a cestu na hřbitov zanechal. Dne 13. října tomu bylo 13 let, co nás navždy opustil náš milovaný syn, bratr a vnuk Milánek PIHRT. Stále s láskou vzpomínají rodiče, sestra a bratr s rodinami a babičky.

Renata Štysová

Dne 22. října uplyne 7 let, co nás navždy opustila paní Renata ŠTYSOVÁ ze Žatce. S láskou v srdci stále vzpomínají manžel Helmut, syn Pavel s manželkou a dcera Renata s rodinou.

Anton Kuzma

Dne 17. 10. 2019 uplyne 10 let, co navždy odešel pan Anton KUZMA ze Žatce. Stále vzpomínají synové Miroslav a Antonín s rodinami, dcery Dagmar, Libuše a Jaroslava s rodinami.