V meziokresní soutěži se fotbalistům daří

Lucie Steklá 2019-10-15 11:04:00

Fotbalisté ročníků 2009 a 2008 sehráli první kolo meziokresní fotbalové soutěže. Na trávníku v Ervěnicích se zástupci týmů západní skupiny z okresů Louny, Most, Chomutov a Teplice sešli, aby odehráli turnaj systémem každý s každým.

Ročník 2008, kategorie U12, který zastupovali fotbalisté klubů Louny, Dobroměřice, Postoloprty, Krásný Dvůr, Kryry, Černčice a Podbořany v prvním kole skončili na druhém místě. OFS Louny remizoval s ODS Chomutov 4:4, zvítězil nad OFS Most 9:0 a nad OFS Teplice 4:3. Kluci získali sedm bodů se skore 17 vstřelených a sedm obdržených branek. A právě díky skore bylo umístění na druhém místě, neboť zástupci Chomutovského okresu také dvě utkání vyhráli a jedno remizovali (právě s Louny), ale vstřelili o dvě branky více, tím se umístili na první příčce tabulky. Třetí místo patří OF Teplice, čtvrté OFS Most. O rok mladší fotbalisté, ročník 2009, kategorie U11, vybojovala na turnaji v Ervěnicích první místo za jednu remízu a dvě výhry. Mladší fotbalisté okresu Luny (z týmů Loun, Dobroměřice, Žatec, Černčice) remizovali, stejně jako starší, s Chomutovem 1:1, porazili 5:1 OFS Teplice, zvítězili také nad OFS Most 3:0. A stejně jako u kategorie U12, i v této získali fotbalisté okresů Louny a Chomutov stejný počet bodů, za dvě výhry a jednu – vzájemnou – remízu. Díky lepšímu skore, 9:2, první místo obsadili hráči okresu Louny, kteří dali o dvě branky více, než fotbalisté okresu Chomutov. Třetí skončil OFS Teplice, čtvrtý Most. Meziokresní fotbalová soutěž pokračuje dalším kolem v polovině října.

Napsal(a): Lucie Steklá