Gymnazistky a "Prokopačky" na republikovém finále přespolního běhu

Lucie Steklá 2019-10-31 06:51:00

Na republikové finále AŠSK ČR v přespolním běhu, kam postoupily z prvého místa krajského kola, zavítaly ve čtvrtek 17. října dívky Gymnázia V. Hlavatého v Lounech a také mladší žákyně Základní školy Prokopa Holého Louny.  Do soutěže se přihlásilo 95 družstev, celkem tedy 570 běžkyň a běžců ze všech krajů ČR.

Louny (ms, lus)  Finálový závod přespolního běhu probíhal v Malšově Lhotě u Hradce Králové, v rekreačním středisku Sříbrný rybník za pěkného slunečného počasí.

"Gymnazistky Zuzana Porubčanová, Natálie Buchcarová, Barbora Parmová, Anna Hvězdová a Tereza Sajdlová prokázaly velkou bojovnost a v konkurenci třinácti dalších škol se neztratily. Přestože nastoupily v oslabení, závodu se nemohla zúčastnit velká posila družstva Petra Helebrantová, získaly moc pěkné 8. místo. V kategorii jednotlivců slavila triumf Zuzka Porubčanová, která doběhla jako 2. nejlepší závodnice a domů se vracela se stříbrnou medailí. Děvčatům náleží za-sloužené poděkování,” shrnula úspěch profesorka Mirka Ságlová.

Mezi republikovou špičkou plnou vrcholových běžců, lyžařů, triatlonistů a spoustou dalších se rozhodně neztratily ani  sportovkyně z lounské sedmičky a obsadily v kategorii mladších žákyň krásné 11. místo ze čtrnácti startujících družstev. Závodníky přivítala olympionička Květa Pecková při úvodním ceremoniálu, těm nejúspěšnějším ceny předával herec Jan Čenský. „Celý den závodníky provázelo pěkné počasí, které sportovní akci jistě zpříjemnilo. Všem závodníkům blahopřejeme k výborným výsledkům a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy!“ řekla učitelka Ladislava Duženková.

Výsledky jednotlivců v kategorii III. (mladší žákyně): 10. místo – Hezinová Daniela, 31. místo – Lošťáková Sára, 62. místo – Slavíková Viktorie, 66. místo – Dundrová Natálie, 67. místo – Petruková Eliška, 73. místo – Belanová Anežka.

Foto: ZŠ Prokopa Holého a Mirka Ságlová

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video