Německý víkend doplnilo vinobraní i lidský stolní fotbal

Lucie Steklá 2019-11-06 14:28:00

Louny (lus) Krásné počasí, dobré vínko a výborná atmosféra. To bylo další, v pořadí již posedmé, víkendové setkání s partnerským městem, které se konalo v polovině října.

 Tentokrát byla řada na německém Zschopau. Sobotní dopoledne tak lounské náměstí zaplnily nejen stánky farmářských trhů, ale také několik stánků s víny od regionálních výrobců z blízkého okolí. Návštěvníci mohli jednotlivá vína ochutnat i zakoupit. Na snímku k ochutnávce zájemcům nalévá Markvarecké jablíčko Svatopluk Křivánek. Ten víno z jablek vyrábí ze sklizně svého sadu v Markvarci. Další stánky nabízely potravinové dobroty a druhý různé suvenýry německých přátel, hlavně pro děti. Pro ně byl připraven i velký skákací hrad a obrovský stolní fotbal, který byl poháněn lidskou silou. V prostorách Infocentra němečtí občané ukázali, jak jim jde paličkování a řezbářství, a byly to nádherné výtvory! K sobotní pohodě na Mírovém náměstí zahrála kapela Golf.                         

Součástí akce Německý víkend byl také stolní fotbal s lidským pohonem, který si mohli zájemci vyzkoušet. Mezi prvními odvážlivci byli dva fotbalisté Fotbalového klubu Louny Matyáš Suchan (druhý zleva) a Lukáš Laurich (druhý zprava), kteří nastoupili proti hráčům německého klubu stolního tenisu, jejichž trenéři zaujali místo každý v jedné brance. Zábavné utkání vzali všichni svědomitě a za povzbuzování přihlížejících domácí tým porazil hosty ze Zschopau 4:3. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video