Německý víkend doplnilo vinobraní i lidský stolní fotbal

Lucie Steklá 2019-11-06 14:28:00

Louny (lus) Krásné počasí, dobré vínko a výborná atmosféra. To bylo další, v pořadí již posedmé, víkendové setkání s partnerským městem, které se konalo v polovině října.

 Tentokrát byla řada na německém Zschopau. Sobotní dopoledne tak lounské náměstí zaplnily nejen stánky farmářských trhů, ale také několik stánků s víny od regionálních výrobců z blízkého okolí. Návštěvníci mohli jednotlivá vína ochutnat i zakoupit. Na snímku k ochutnávce zájemcům nalévá Markvarecké jablíčko Svatopluk Křivánek. Ten víno z jablek vyrábí ze sklizně svého sadu v Markvarci. Další stánky nabízely potravinové dobroty a druhý různé suvenýry německých přátel, hlavně pro děti. Pro ně byl připraven i velký skákací hrad a obrovský stolní fotbal, který byl poháněn lidskou silou. V prostorách Infocentra němečtí občané ukázali, jak jim jde paličkování a řezbářství, a byly to nádherné výtvory! K sobotní pohodě na Mírovém náměstí zahrála kapela Golf.                         

Součástí akce Německý víkend byl také stolní fotbal s lidským pohonem, který si mohli zájemci vyzkoušet. Mezi prvními odvážlivci byli dva fotbalisté Fotbalového klubu Louny Matyáš Suchan (druhý zleva) a Lukáš Laurich (druhý zprava), kteří nastoupili proti hráčům německého klubu stolního tenisu, jejichž trenéři zaujali místo každý v jedné brance. Zábavné utkání vzali všichni svědomitě a za povzbuzování přihlížejících domácí tým porazil hosty ze Zschopau 4:3. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video