Podbořany oslaví 30 let svobody, první přednáška již v pondělí

Alla Želinská 2019-11-09 08:55:00

V rámci pestrého listopadového programu u příležitosti 30 let od pádu komunismu je jako první přichystaná přednáška předního historika na soudobé dějiny Prof. Jana Rychlíka.

Prof. Jan Rychlík z Karlovy univerzity bude přednášet v sálku podbořanského muzea na téma: Pád železné opony a Sametová revoluce. Jste srdečně zváni - v pondělí 11. 11. 2019 od 18 hodin v Muzeu Podbořany.  

V úterý 12. listopadu je připraveno promítání dokumentárního filmu Něžná revoluce s úvodním slovem – od 17 hodin taktéž v muzeu.

Ve čtvrtek 14. listopadu bude přednášet historik Dr. Michal Pehr, téma zní: 17. listopad 1939. I tato přednáška se uskuteční v Muzeu Podbořany od 18 hodin.

ZUŠ Podbořany se postará o zlatý hřeb celého programu. Tím je Slavnostní koncert v Kulturním domě přímo v neděli 17. listopadu od 17 hodin. Koncert je věnován k 70. výročí založení umělecké školy a 30. výročí sametové revoluce. Ten den bude také od 9 hodin sloužena mše v kostele sv. Petra a Pavla za oběti komunismu a totalitních režimů.

Závěrem nás čeká přednáška Stanislava Přibyla s názvem „Stojíme na straně národa“ o účasti římskokatolické církve v revoluci. Přednáška se uskuteční 28. listopadu od 18 hodin opět v muzeu.

„Nebude chybět ani pietní místo, kde bude věnec a kam lidé budou moci nosit svíčky. Pieta bude zahájena v pátek 15. listopadu kladením věnce a její umístění je u platanu před Kulturním domem,” říkají organizátoři programu. Ti vzešli z nově založené Kulturní komise města Podbořan, která od konce léta dává celý program listopadových oslav dohromady. Mezi spoluorganizátory patří také ZUŠ Podbořany a Farnost Podbořany.

Více čtěte v tištěném Regionu č. 45, který vychází 13. listopadu.


Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video