Technika může ihned vyjet

Redakce 2019-11-13 09:29:25

CHOMUTOV (tz, tos) — Připravenost na zimní údržbu hlásí pracovníci Technických služeb města Chomutova. První listopadový den, kdy oficiálně začíná období zimní údržby, se konala každoroční kontrola stavu techniky, kterou úspěšně prošlo celkem jedenatřicet vozidel. Jak uvedl ředitel TSmCh Zbyněk Koblížek, na kontrolu se auta a nakladače chystají několik týdnů; multifunkční vozy dostávají zimní nástavby, montují na ně radlice a všechny prošly technickou přípravou, aby byly v bezvadném stavu.

Během zimy drží 24hodinovou službu technik, který neustále sleduje předpověď počasí a v případě klimatických podmínek pro vznik námrazy projíždí město. „Pokud zjistí závadu ve sjízdnosti, vyjíždí naše technika nejpozději v pracovní dny do 30 minut a mimo pracovní dny do 60 minut,“ řekl vedoucí provozovny údržby komunikací Vladimír Hurník. Vzhledem k držení pohotovostí zaměstnanci technických služeb je doba prvních výjezdů většinou kratší.

V zimě se technické služby starají o schůdnost 166 kilometrů chodníků a sjízdnost 118 kilometrů vozovek. Pro údržbu chodníků jsou určeny čtyři multikáry s pluhem a sypačem a pět malých traktůrků s radlicemi. O vozovky se postarají čtyři velké sypače a tři traktory.

V případě, že bude potřeba odvážet sníh z města, jsou připraveny tři nakladače a pět nákladních automobilů. Šest aut se bude starat o rozvoz materiálu pro ruční posyp schodišť a pro techniku nedostupných chodníků. Ten mají na starosti pracovníci provozoven údržby komunikací a veřejné zeleně. Nováčky v zimní údržbě je nová multikára a nakladač, které nahradily své předchůdce, kteří již dosloužili.

Podle situace se komunikace ošetřují solí, drtí nebo pískem. Už několik let používají technické služby na posyp schodišť materiál ekogrit. „Jeho výhoda je v tom, že se schodiště neničí a po zimním období se rozmělní, čímž se částečně sníží náklady při jarním blokovém čištění města na úklid posypového materiálu,“ vysvětlil Vladimír Hurník. Zásob posypových materiálů mají technické služby dostatek.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video