Jako technicky nejzdatnější se v soutěži ukázali deváťáci z Podbořan

Hedvika Mašková 2019-11-29 14:00:00

Nedostatek technických absolventů a odborníků je problém, který se v dnešní době týká většiny průmyslových podniků. Za účelem přípravy žáků na studium oborů s technickým zaměřením byla na Obchodní akademii a Střední odborné škole zemědělské a ekologické v Žatci uspořádána minulé pondělí soutěž oboru Elektromechanik s názvem Podpora technických oborů.

,,Na přírodovědnou soutěž pozval žáky osmých a devátých tříd obor Elektromechanik, a to v rámci krajského projektu Podpora technické vzdělávání. Pro žáky jsou připravené tři stanoviště s čtyřmi pracovišti, na nichž plní úkoly elektrotechnického zaměření,“ vysvětlil v den konání soutěže třídní učitel 2. EM Aleš Zima.

Na prvním stanovišti poznávali žáci rozdělení do tříčlenných skupin jednotlivé elektrické přístroje a zařízení. Druhé stanoviště se nacházelo v elektrodílně, kde měli žáci možnost shlédnout také ukázku a pohovořit si se studenty a vyučujícími. Poznávali přístroje a nářadí pro elektrodílenskou činnost. Na třetím stanovišti – v zámečnické dílně – probíhala současně i výuka. Soutěž tak nebyla pouze o testování znalostí žáků, ale také o edukaci.

Do soutěže se přihlásilo pět základních škol z Lounska, Žatecka i Podbořanska. Celkově se zúčastnilo devět družstev.

Na třetím místě se umístil tým ze Základní školy 28. října v Lounech, jmenovitě Danilo Rotko, Petr Hrnčiřík a Marek Hrabačka. Za třetí místo každý z družstva obdržel rýsovací a psací potřeby a samozřejmě diplom. Jako druzí se umístili žáci 3. Základní školy Kpt. Otakara Jaroše z Loun Zbyněk Červený, Lukáš Sucháň a Tomáš Tejml. I na ty čekaly věcné ceny. Každý z družstva obdržel elektrikářskou zkoušečku a diplom. Ceny za první místo pak brali deváťáci ze Základní školy Husova v Podbořanech Petr Král, Tomáš Sloup a Tomáš Syrovátka. Každý z nich obdržel vědeckou kalkulačku a diplom.


Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video