Jako technicky nejzdatnější se v soutěži ukázali deváťáci z Podbořan

Hedvika Mašková 2019-11-29 14:00:00

Nedostatek technických absolventů a odborníků je problém, který se v dnešní době týká většiny průmyslových podniků. Za účelem přípravy žáků na studium oborů s technickým zaměřením byla na Obchodní akademii a Střední odborné škole zemědělské a ekologické v Žatci uspořádána minulé pondělí soutěž oboru Elektromechanik s názvem Podpora technických oborů.

,,Na přírodovědnou soutěž pozval žáky osmých a devátých tříd obor Elektromechanik, a to v rámci krajského projektu Podpora technické vzdělávání. Pro žáky jsou připravené tři stanoviště s čtyřmi pracovišti, na nichž plní úkoly elektrotechnického zaměření,“ vysvětlil v den konání soutěže třídní učitel 2. EM Aleš Zima.

Na prvním stanovišti poznávali žáci rozdělení do tříčlenných skupin jednotlivé elektrické přístroje a zařízení. Druhé stanoviště se nacházelo v elektrodílně, kde měli žáci možnost shlédnout také ukázku a pohovořit si se studenty a vyučujícími. Poznávali přístroje a nářadí pro elektrodílenskou činnost. Na třetím stanovišti – v zámečnické dílně – probíhala současně i výuka. Soutěž tak nebyla pouze o testování znalostí žáků, ale také o edukaci.

Do soutěže se přihlásilo pět základních škol z Lounska, Žatecka i Podbořanska. Celkově se zúčastnilo devět družstev.

Na třetím místě se umístil tým ze Základní školy 28. října v Lounech, jmenovitě Danilo Rotko, Petr Hrnčiřík a Marek Hrabačka. Za třetí místo každý z družstva obdržel rýsovací a psací potřeby a samozřejmě diplom. Jako druzí se umístili žáci 3. Základní školy Kpt. Otakara Jaroše z Loun Zbyněk Červený, Lukáš Sucháň a Tomáš Tejml. I na ty čekaly věcné ceny. Každý z družstva obdržel elektrikářskou zkoušečku a diplom. Ceny za první místo pak brali deváťáci ze Základní školy Husova v Podbořanech Petr Král, Tomáš Sloup a Tomáš Syrovátka. Každý z nich obdržel vědeckou kalkulačku a diplom.


Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Charitativní koncert Škola škole. Jarní píseň

Slova Václav Čtvrtek, hudba Petr Eben - Jarní... Vyšlo slunce nad mraky, čarovalo zázraky! Kulturní dům v Podbořanech, pátek 27. 5. 2022

Přehrát video
Škola škole: ředitel GSOŠ Podbořany a manažerka Nadace Via

V úvodu charitativního koncertu Jiří Marhold spolu s Vendulou Humlovou poděkoval organizátorům a přispěvatelům za neutuchající zájem pomáhat. V tomto případě dětem a uprchlíkům v Koločavě. 27. 5. 22

Přehrát video