Jako technicky nejzdatnější se v soutěži ukázali deváťáci z Podbořan

Hedvika Mašková 2019-11-29 14:00:00

Nedostatek technických absolventů a odborníků je problém, který se v dnešní době týká většiny průmyslových podniků. Za účelem přípravy žáků na studium oborů s technickým zaměřením byla na Obchodní akademii a Střední odborné škole zemědělské a ekologické v Žatci uspořádána minulé pondělí soutěž oboru Elektromechanik s názvem Podpora technických oborů.

,,Na přírodovědnou soutěž pozval žáky osmých a devátých tříd obor Elektromechanik, a to v rámci krajského projektu Podpora technické vzdělávání. Pro žáky jsou připravené tři stanoviště s čtyřmi pracovišti, na nichž plní úkoly elektrotechnického zaměření,“ vysvětlil v den konání soutěže třídní učitel 2. EM Aleš Zima.

Na prvním stanovišti poznávali žáci rozdělení do tříčlenných skupin jednotlivé elektrické přístroje a zařízení. Druhé stanoviště se nacházelo v elektrodílně, kde měli žáci možnost shlédnout také ukázku a pohovořit si se studenty a vyučujícími. Poznávali přístroje a nářadí pro elektrodílenskou činnost. Na třetím stanovišti – v zámečnické dílně – probíhala současně i výuka. Soutěž tak nebyla pouze o testování znalostí žáků, ale také o edukaci.

Do soutěže se přihlásilo pět základních škol z Lounska, Žatecka i Podbořanska. Celkově se zúčastnilo devět družstev.

Na třetím místě se umístil tým ze Základní školy 28. října v Lounech, jmenovitě Danilo Rotko, Petr Hrnčiřík a Marek Hrabačka. Za třetí místo každý z družstva obdržel rýsovací a psací potřeby a samozřejmě diplom. Jako druzí se umístili žáci 3. Základní školy Kpt. Otakara Jaroše z Loun Zbyněk Červený, Lukáš Sucháň a Tomáš Tejml. I na ty čekaly věcné ceny. Každý z družstva obdržel elektrikářskou zkoušečku a diplom. Ceny za první místo pak brali deváťáci ze Základní školy Husova v Podbořanech Petr Král, Tomáš Sloup a Tomáš Syrovátka. Každý z nich obdržel vědeckou kalkulačku a diplom.


Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA ZŠ A MŠ

Městys Cítoliby (okres Louny) hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Základní a Mateřskou školu Cítoliby. Přihlášky do konkursního řízení do 18.12.2019. Předpokládaný nástup do funkce leden 2020, nebo dle dohody. Více informací najdete na webu města nebo uvedeném telefonu.
Tel.: 415 691 134


PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK až 30 000,- KČ!! Firma Donaldson (průmyslová zóna Klášterec nad Ohří) hledá nové kolegy na pozice ELEKTROMECHANIK (náborový příspěvek 30 000,- Kč), Technik kvality - proces (náborový příspěvek 10 000,- Kč), Specialista BOZP, PO a EMS (náborový příspěvek 15 000,- Kč), Zákaznický servis, Účetní, Nákupčí.
Tel.: 474 616 614


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Postoloprty: Rozsvícení vánočního stromu

Proslov starosty - rozsvícení stromu

Přehrát video
Postoloprty: Rozsvícení vánočního stromu

vystoupení ZUŠky

Přehrát video