Jako technicky nejzdatnější se v soutěži ukázali deváťáci z Podbořan

Hedvika Mašková 2019-11-29 14:00:00

Nedostatek technických absolventů a odborníků je problém, který se v dnešní době týká většiny průmyslových podniků. Za účelem přípravy žáků na studium oborů s technickým zaměřením byla na Obchodní akademii a Střední odborné škole zemědělské a ekologické v Žatci uspořádána minulé pondělí soutěž oboru Elektromechanik s názvem Podpora technických oborů.

,,Na přírodovědnou soutěž pozval žáky osmých a devátých tříd obor Elektromechanik, a to v rámci krajského projektu Podpora technické vzdělávání. Pro žáky jsou připravené tři stanoviště s čtyřmi pracovišti, na nichž plní úkoly elektrotechnického zaměření,“ vysvětlil v den konání soutěže třídní učitel 2. EM Aleš Zima.

Na prvním stanovišti poznávali žáci rozdělení do tříčlenných skupin jednotlivé elektrické přístroje a zařízení. Druhé stanoviště se nacházelo v elektrodílně, kde měli žáci možnost shlédnout také ukázku a pohovořit si se studenty a vyučujícími. Poznávali přístroje a nářadí pro elektrodílenskou činnost. Na třetím stanovišti – v zámečnické dílně – probíhala současně i výuka. Soutěž tak nebyla pouze o testování znalostí žáků, ale také o edukaci.

Do soutěže se přihlásilo pět základních škol z Lounska, Žatecka i Podbořanska. Celkově se zúčastnilo devět družstev.

Na třetím místě se umístil tým ze Základní školy 28. října v Lounech, jmenovitě Danilo Rotko, Petr Hrnčiřík a Marek Hrabačka. Za třetí místo každý z družstva obdržel rýsovací a psací potřeby a samozřejmě diplom. Jako druzí se umístili žáci 3. Základní školy Kpt. Otakara Jaroše z Loun Zbyněk Červený, Lukáš Sucháň a Tomáš Tejml. I na ty čekaly věcné ceny. Každý z družstva obdržel elektrikářskou zkoušečku a diplom. Ceny za první místo pak brali deváťáci ze Základní školy Husova v Podbořanech Petr Král, Tomáš Sloup a Tomáš Syrovátka. Každý z nich obdržel vědeckou kalkulačku a diplom.


Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video