Při blokovém čištění překážely čtyři stovky aut

Lucie Steklá 2019-11-27 13:24:00

Včasné informování umístěním značek a mobilní aplikace. Ani to nezabírá, aby počet odtahů během čištění ulic v Lounech klesl

Louny (lus) Dvaadvacet týdnů od konce března do konce října probíhá v Lounech blokové čištění. I přesto, že jsou obyvatelé o chystaném čištění parkovišť a ulic informováni týden předem a mohou využít službu aplikace „čistění ulic“, musela Technická správa města Loun letos odtáhnout čtyři stovky vozidel. Nepozornost či zapomnětlivost se tak občanům, kteří nepřeparkovali, mohla pěkně prodražit.

Letos blokové čištění začalo poslední březnový týden. A pokud si myslíte, že se lidé ponaučili a pohlídají si, kdy jejich ulici přijede oranžový vůz technické správy čistit, jste na omylu. Během sed-mi měsíců muselo být odtaženo 410 vozidel. „Oproti loňskému roku je to nárůst o osm automobilů. Cena za odtah je stejná jako v posledních letech. Každého majitele vozu vyjde na patnáct set korun,“ řekl Ladislav Čížek, jednatel Technické správy města Loun. Už v květnu se počet odtažených aut vyhoupl na rovnou stovku. „Sté auto bylo odtaženo z Husovy ulice. Nejedná se pouze odtahy z parkovišť, ale i z ulic, kde se čištění provádí. Ke stejnému datu minulého roku bylo letos (k 3. květnu) odtaženo jen o sedm vozidel méně. Podle toho aplikace upozorňující na čištění ulic moc nepomohla. Asi o ní moc lidí neví,“ dodal L. Čížek. A počet odtahů se do konce roku ve srovnání s minulým nesnížil.

Blokové čištění je v Lounech rozděleno na šestnáct bloků. Některé exponované ulice se čistí čtyřikrát do roka, některé třikrát. „Je to podle smlouvy, kterou si u nás objednává Město Louny. V roce 2019 se provedlo blokové čištění celkem dvaapadesátkrát. Většinou v úterý (22krát) a ve čtvrtek (20krát), ojediněle i ve středu (sedmkrát) nebo v sobotu (třikrát).

Majitelé vozidel si teď mohou na několik měsíců oddechnout a auta před domem parkovat bez toho, že by se blížil den čistění a oni stáli tam, kde nemají. Blokové čištění skončilo s posledním říjnovým dnem. Od této doby se provádí čištění komunikací pouze mimořádně, na objednávku lounské radnice. „Jedná se o znečištění vozovek nebo chodníků, převážně ale úklid spadaného listí a podobně. Úklid je iniciován buď městským úřadem, v některých případech i občany města, kteří to sami na radnici nahlásí. Většinou ale potřebný úklid hlásíme my a po odsouhlasení se provede úklid. Pravidelně tak bývá několikrát po sobě uklizeno například Mírové náměstí, Husova a Fügnerova ulice, S. K. Neumanna a další ulice, kde je hodně stromů a spad listí probíhá v delší době,“ uzavřel L. Čížek.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Rodinné zápolení s Hugem v Žatci

Tentokrát v Kapucínské zahradě - v rámci oslav 150 let dobrovolných hasičů v Žatci :-)

Přehrát video
13. Školní ples ZŠ Husova v Národním domě v Podbořanech

...a Macarena :-)

Přehrát video