Příprava na adventní čas v Březně

Redakce 2019-11-28 09:16:00

BŘEZNO (PI) — Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí… A s nimi vůně perníčků a drobného cukroví, vůně uklizeného bytu i vůně smrkových větví. Takto se připravuje většina rodin v obci Březno na příchod těch nejkrásnějších svátků v roce. Ke slavnostní atmosféře přispějí vánoční světelné ozdoby, které jsou již nyní umístěné na sloupech veřejného osvětlení a rozzáří se příchodem adventu.

K této obci i k tomuto času již neodmyslitelně patří betlém s více než 20 sochami v životní velikosti, ozdobený vánoční stromek — v našem případě se jedná o pořádný vzrostlý smrk — a hlavně vystoupení dětí z mateřské školy a dětí ze školy základní.

Deset, devět, tři, dva, jedna... to naše děti, jako každý rok, odpočítají vteřiny do chvíle, než se rozsvítí vánoční stromek, a to bude přesně ta chvíle, kdy k obloze vylétnou první světlice ohňostroje.

Svařené víno, opečená klobása, trdelník, dobrá muzika skupiny SILENTIUM24, mnoho soutěží pro děti a čerti v březenském pekle, to je ten důvod, proč lidé zůstanou a společně stráví, jako každý rok, krásný večer na náměstí před radnicí.

Foto: Obec Březno

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Rodinné zápolení s Hugem v Žatci

Tentokrát v Kapucínské zahradě - v rámci oslav 150 let dobrovolných hasičů v Žatci :-)

Přehrát video
13. Školní ples ZŠ Husova v Národním domě v Podbořanech

...a Macarena :-)

Přehrát video