Příprava na adventní čas v Březně

Redakce 2019-11-28 09:16:00

BŘEZNO (PI) — Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí… A s nimi vůně perníčků a drobného cukroví, vůně uklizeného bytu i vůně smrkových větví. Takto se připravuje většina rodin v obci Březno na příchod těch nejkrásnějších svátků v roce. Ke slavnostní atmosféře přispějí vánoční světelné ozdoby, které jsou již nyní umístěné na sloupech veřejného osvětlení a rozzáří se příchodem adventu.

K této obci i k tomuto času již neodmyslitelně patří betlém s více než 20 sochami v životní velikosti, ozdobený vánoční stromek — v našem případě se jedná o pořádný vzrostlý smrk — a hlavně vystoupení dětí z mateřské školy a dětí ze školy základní.

Deset, devět, tři, dva, jedna... to naše děti, jako každý rok, odpočítají vteřiny do chvíle, než se rozsvítí vánoční stromek, a to bude přesně ta chvíle, kdy k obloze vylétnou první světlice ohňostroje.

Svařené víno, opečená klobása, trdelník, dobrá muzika skupiny SILENTIUM24, mnoho soutěží pro děti a čerti v březenském pekle, to je ten důvod, proč lidé zůstanou a společně stráví, jako každý rok, krásný večer na náměstí před radnicí.

Foto: Obec Březno

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


ÚKLID ZAHRADY

Hledám někoho, kdo mně pomůže s úklidem zahrady v Žatci po zimě. Zaplatím. Starší paní.
Tel.: 605929938


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní firma přijme do pracovního poměru zaměstnance se ZPS na pozici pracovníka ostrahy v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Požadujeme čistý trestní rejstřík a slušné vystupování. Výhodné mzdové podmínky + náborový příspěvek. Bližší informace na uvedeném telefonu. Těšíme se na spolupráci.
Tel.: 608 313 199

Poslední videa

Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video
Pasování prvňáčků ZŠ Komenského alej na čtenáře Městské knihovny Žatec

Také děti z Komeňáku si přichystaly vystoupení...

Přehrát video