Lounské koleje v Ambitu. K vidění byly na výstavě na snímku Ladislava Báby

Mirek Blažek 2019-11-27 13:53:25

Louny, Praha (mpb) Snímek lounského vlakového nádraží mohli spatřit návštěvníci na výstavě fotografií v Praze. V Ambitu kláštera Panny Marie Sněžné v Praze byla součástí výstavy s názvem Komunikace.

Při svých návštěvách pražských fotografických galerií zajde často i do Ambitu kláštera františkánů u Panny Marie Sněžné fotograf a galerista Mirek Blažek z Peruce. Nejinak tomu bylo i koncem října. Pravidelně do prostor klášterních chodeb připravuje výstavy i Svaz českých fotografů. Ta letošní připomínala 100. výročí založení Svazu československých klubů fotografů amatérů, předchůdce Svazu českých fotografů. Její součástí byly výstavy Naši prezidenti (ze sbírky SČF), Ján Šmok (pocta osobnosti) a výsledky soutěží Mistr SČF 2019 a Komunikace 2019. „Když jsem procházel část s fotografiemi z posledně jmenované soutěže, padla mi do oka jedna mezi mnohými. Nejsou to snad koleje na lounském nádraží a bývalé železniční dílny? Pohled na autorský lístek mne dal zapravdu. Autorem jedné ze čtyřiceti vybraných vítězných fotografií je známý lounský fotograf, kronikář, bývalý pracovník lounského archivu a novinář Ladislav Bába,“ řekl M. Blažek a dodal: „Je to velké uznání za jeho dlouholetou práci pro Louny, když byl vybrán mezi nejlepší české fotografy. 


Napsal(a): Mirek Blažek

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Mezi Vroutkem a Podbořany vzniká cyklostezka

Staví ji Ekoinvest Sokolov, cca na 3. kilometru od Vroutku směr Podbořany jsme zastihli při bagrování pracovníka firmy Miroslava Duška.

Přehrát video
Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video