Žatecká teplárenská prohrává soud. Náhrada škody může být v řádech milionů

Hedvika Mašková 2019-12-11 14:00:00

Společnost Žatecká teplárenská vede v současnosti tři soudní spory, které mají společného jmenovatele, dodávky štěpky. Dále je také obžalována ,,z poškozováni zájmu EU.“ V prvním ze sporů reálné hrozí, že Teplárna bude muset zaplatit náhradu škody v řádech několika milionů korun.

,,Vše je způsobeno tím, že byla již před několika lety špatně uzavřená smlouva a u soudu nebyly využity veškeré důkazy, které měly sloužit k tomu, aby společnost prokázala, že štěpka, kterou teplárna nepřevzala, nebyla kvalitní, nebyl jí dostatek atd. V tuto chvíli jsme udělali jediné možné, podali dovolání k nejvyššímu soudu,“ vysvětlil předseda představenstva Žatecké teplárenské Jaroslav Hladký.

Tento spor byl ze strany Žatecké teplárenské zanedbán od samého počátku. ,,Ihned po našem  nástupu do představenstva společnosti, kdy došel spor k vrchnímu soudu, jsme změnili právní zastoupení, ale veškeré důkazy byly nashromážděny a u Vrchního soudu je již nebylo možno  doplňovat,“ dodal současný předseda představenstva: ,,Teď nám nezbývá než čekat, jak Nejvyšší soud rozhodne o našem dovolání. V každém případě společnost bude v příštím roce připravena  na úhradu částky, která se může vyšplhat s příslušenstvím přes 12 mil. korun, aniž by tím byla jakkoli ohrožena výroba a dodávka tepla a teplé vody."

Na posledním jednání zastupitelstvu zazněl také dotaz na stav kotlů K1, K2, které prošly v minulých letech tolik diskutovanou rekonstrukci. Kotle vykazují podle Jaroslava Hladkého stále určité závady, které jsou postupně  odstraňovány, a byl přizván také soudní znalec.

,,Soustava kotlů je však vzhledem k odběratelům naddimenzovaná, takže i při problému některého z kotlů nedojde k výpadku tepla,“ ujistil občany předseda představenstva Žatecké teplárenské.

Foto: archiv Žatecká teplárenská

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video