Bylo z čeho vybírat. ,,Vzdělávání 2020“ nabídlo přes dvě desítky škol

Hedvika Mašková 2019-12-17 14:00:00

Akce s dlouholetou tradicí určená žákům základních a speciálních škol, kteří končí povinnou školní docházku, to je ,,Vzdělávání“. Na letošní akci s letopočtem 2020, která se tradičně konala v prostorách Střední obrodné školy zemědělské a ekologické v Žatci, přijalo pozvání 21 středních škol a učilišť, ale také Armáda České republiky a Úřad práce v Lounech.

,,Pozvánka na akci putovala na všechny základní školy na Žatecku. Výstavy se mohou zúčastnit celé třídy, nebo k nám mohou odpoledne zavítat žáci s rodiči. Letos se akce účastní 21 středních škol a učilišť, ale také Armáda ČR, která žáky láká na studium Vojenské střední školy v Moravské Třebové. Úřad práce v Lounech si pak pro žáky v počítačové učebně připravil test, který jim může pomoci při úvahách o vhodném oboru a povolání,“ popsal zástupce ředitele školy pro zemědělskou sekci Pavel Sekera.

Na propagační výstavě poskytly žákům informace o možnostech studia v otevíraných studijních a učebních oborech. Akce byla rovněž spojena s praktickými ukázkami prací studentů.

Letošní burzy se zúčastnily především střední školy a učiliště z Ústeckého kraje – Žatec, Chomutov, Kadaň, Litvínov, Podbořany, Louny, Ústí nad Labem, Litoměřice a Meziboří. Prezentovaly se ale také Střední lesnická škola Křivoklát, Integrovaná střední škola Jesenice a Střední škola logistická Dalovice.

S organizací akce pomáhali všichni zaměstnanci zemědělské sekce a studenti 3. EM a 3. A.

V prvním kole přijímacího řízení na střední školy pro školní rok 2020/2021 je možné podat až dvě přihlášky. V dalších kolech pak už není počet omezen. Přihlášku je nutné podat v 1. kole do 1. března. Žáci základních škol mají tedy ještě čas na rozmyšlenou .


Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video