Správu sportovišť nově zajistí dvě organizace

Lucie Steklá 2019-12-03 09:52:47

Louny (lus) Dvě nové příspěvkové organizace, které budou mít na starost provoz sportovišť v Lounech, vzniknou od příštího roku v Lounech. Jejich založení od ledna 2020 odsouhlasili minulé pondělí na svém zasedání lounští zastupitelé. Správa sportovních zařízení města Louny (SSZML), která spravuje městská sportoviště od července roku 2015, bude rozdělena a vzniknou organizace dvě. Jedna se bude starat o „suchá“ a druhá o „mokrá“ sportoviště.

Lounská správa plaveckých areálů, nástupnická organizace SSZML, bude mít ve správě koupaliště, saunu a stavějící se plaveckou halu, která se má na podzim příští-ho roku otevřít. Její roční rozpočet má být patnáct milionů korun. Tato nová organizace bude potřebovat ředitele, na jehož post město vypsalo výběrové řízení. „Hlavním důvodem založení druhé organizace je možnost odečtu DPH při provozu nové plavecké haly,“ vysvětlila odštěpení organizace na dvě samostatné jednotky tajemnice lounské radnice Renáta Čapková.

Druhou organizací, v jejíž správě budou ostatní sportoviště - zimní stadion, sportovní hala, letní cvičiště, baseballové hřiště a fotbalový stadion Ladislava Nováka – bude Lounská správa sportovních areálů. Její roční rozpočet má být deset milionů korun a povede ji dosavadní ředitel SSZML Radek Příhoda.

Hlasování o rozdělení SSZML se neobešlo bez kritiky, nakonec ale bylo dvaceti hlasy pro schváleno, proti byl jeden zastupitel, dva se zdrželi hlasování. Skutečnost, že město nevypíše konkurz i na šéfa druhé organizace, kritizoval na zasedání opoziční zastupitel Michal Pehr. „Takový způsob je velmi nešťastný,“ uvedl. Přímý výběr ředitele městské příspěvkové organizace je v kompetenci městské rady. „Využili jsme zákonnou pravomoc. S dosavadní prací R. Příhody jsme spokojeni a chceme, aby organizaci vedl. Máme tady schopného člověka, který to dělá doteď, a byli bychom rádi, aby to dělal do budoucna,“ řekl starosta.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video