Správu sportovišť nově zajistí dvě organizace

Lucie Steklá 2019-12-03 09:52:47

Louny (lus) Dvě nové příspěvkové organizace, které budou mít na starost provoz sportovišť v Lounech, vzniknou od příštího roku v Lounech. Jejich založení od ledna 2020 odsouhlasili minulé pondělí na svém zasedání lounští zastupitelé. Správa sportovních zařízení města Louny (SSZML), která spravuje městská sportoviště od července roku 2015, bude rozdělena a vzniknou organizace dvě. Jedna se bude starat o „suchá“ a druhá o „mokrá“ sportoviště.

Lounská správa plaveckých areálů, nástupnická organizace SSZML, bude mít ve správě koupaliště, saunu a stavějící se plaveckou halu, která se má na podzim příští-ho roku otevřít. Její roční rozpočet má být patnáct milionů korun. Tato nová organizace bude potřebovat ředitele, na jehož post město vypsalo výběrové řízení. „Hlavním důvodem založení druhé organizace je možnost odečtu DPH při provozu nové plavecké haly,“ vysvětlila odštěpení organizace na dvě samostatné jednotky tajemnice lounské radnice Renáta Čapková.

Druhou organizací, v jejíž správě budou ostatní sportoviště - zimní stadion, sportovní hala, letní cvičiště, baseballové hřiště a fotbalový stadion Ladislava Nováka – bude Lounská správa sportovních areálů. Její roční rozpočet má být deset milionů korun a povede ji dosavadní ředitel SSZML Radek Příhoda.

Hlasování o rozdělení SSZML se neobešlo bez kritiky, nakonec ale bylo dvaceti hlasy pro schváleno, proti byl jeden zastupitel, dva se zdrželi hlasování. Skutečnost, že město nevypíše konkurz i na šéfa druhé organizace, kritizoval na zasedání opoziční zastupitel Michal Pehr. „Takový způsob je velmi nešťastný,“ uvedl. Přímý výběr ředitele městské příspěvkové organizace je v kompetenci městské rady. „Využili jsme zákonnou pravomoc. S dosavadní prací R. Příhody jsme spokojeni a chceme, aby organizaci vedl. Máme tady schopného člověka, který to dělá doteď, a byli bychom rádi, aby to dělal do budoucna,“ řekl starosta.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/KA ZŠ A MŠ

Městys Cítoliby (okres Louny) hledá ŘEDITELE/ŘEDITELKU pro Základní a Mateřskou školu Cítoliby. Přihlášky do konkursního řízení do 18.12.2019. Předpokládaný nástup do funkce leden 2020, nebo dle dohody. Více informací najdete na webu města nebo uvedeném telefonu.
Tel.: 415 691 134


PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK až 30 000,- KČ!! Firma Donaldson (průmyslová zóna Klášterec nad Ohří) hledá nové kolegy na pozice ELEKTROMECHANIK (náborový příspěvek 30 000,- Kč), Technik kvality - proces (náborový příspěvek 10 000,- Kč), Specialista BOZP, PO a EMS (náborový příspěvek 15 000,- Kč), Zákaznický servis, Účetní, Nákupčí.
Tel.: 474 616 614


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Postoloprty: Rozsvícení vánočního stromu

ZUŠka

Přehrát video
Postoloprty: Rozsvícení vánočního stromu

Proslov starosty - rozsvícení stromu

Přehrát video