Správu sportovišť nově zajistí dvě organizace

Lucie Steklá 2019-12-03 09:52:47

Louny (lus) Dvě nové příspěvkové organizace, které budou mít na starost provoz sportovišť v Lounech, vzniknou od příštího roku v Lounech. Jejich založení od ledna 2020 odsouhlasili minulé pondělí na svém zasedání lounští zastupitelé. Správa sportovních zařízení města Louny (SSZML), která spravuje městská sportoviště od července roku 2015, bude rozdělena a vzniknou organizace dvě. Jedna se bude starat o „suchá“ a druhá o „mokrá“ sportoviště.

Lounská správa plaveckých areálů, nástupnická organizace SSZML, bude mít ve správě koupaliště, saunu a stavějící se plaveckou halu, která se má na podzim příští-ho roku otevřít. Její roční rozpočet má být patnáct milionů korun. Tato nová organizace bude potřebovat ředitele, na jehož post město vypsalo výběrové řízení. „Hlavním důvodem založení druhé organizace je možnost odečtu DPH při provozu nové plavecké haly,“ vysvětlila odštěpení organizace na dvě samostatné jednotky tajemnice lounské radnice Renáta Čapková.

Druhou organizací, v jejíž správě budou ostatní sportoviště - zimní stadion, sportovní hala, letní cvičiště, baseballové hřiště a fotbalový stadion Ladislava Nováka – bude Lounská správa sportovních areálů. Její roční rozpočet má být deset milionů korun a povede ji dosavadní ředitel SSZML Radek Příhoda.

Hlasování o rozdělení SSZML se neobešlo bez kritiky, nakonec ale bylo dvaceti hlasy pro schváleno, proti byl jeden zastupitel, dva se zdrželi hlasování. Skutečnost, že město nevypíše konkurz i na šéfa druhé organizace, kritizoval na zasedání opoziční zastupitel Michal Pehr. „Takový způsob je velmi nešťastný,“ uvedl. Přímý výběr ředitele městské příspěvkové organizace je v kompetenci městské rady. „Využili jsme zákonnou pravomoc. S dosavadní prací R. Příhody jsme spokojeni a chceme, aby organizaci vedl. Máme tady schopného člověka, který to dělá doteď, a byli bychom rádi, aby to dělal do budoucna,“ řekl starosta.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video