Adventní program potěšil klienty sociálních lůžek v Nemocnici Louny

Redakce 2019-12-18 14:13:42

Louny (nem) Úsměvy a rozzářené tváře vykouzlil ve čtvrtek 5. prosince Mikuláš se svou družinou čertů a andělů, který přinesl nadílku klientům oddělení sociálních lůžek v Nemocnici Louny. Adventní atmosféru umocnila i vánoční výzdoba s nazdobeným stromečkem.

Netradiční návštěva za sebou nechávala usměvavé klienty, které kromě své přítomnosti a sváteční nálady potěšila balíčkem, perníkem a přáním k Vánocům. „Každoročně zveme Mikuláše, aby obdaroval klienty, kteří si nemohou užít svátky doma s rodinou a musí advent strávit v naší sociální službě. Proto Mikuláš s čerty a andělem z řad zaměstnanců obcházel pokoje a předával klientům balíčky, které jim připravily jejich rodiny. Každý klient má možnost se s družinou vyfotografovat, fotky poté klienti dostávají jako vzpomínku na tento den. Celkem Mikuláš obdaroval 40 klientů a o letošních Vánocích se postaráme přibližně o pětatřicet z nich,“ míní Jana Hendrychová, zdravotně sociální pracovník Nemocnice Louny. 

Posláním sociální služby je poskytovat ji osobám, u kterých skončila indikace k další zdravotní hospitalizaci, ale jejich potřeby pro pobyt v domácím prostředí nejsou dostatečně zabezpečeny. „Vánoční výzdoba i koledy však mají kouzelnou moc a velmi blahodárně působí na psychiku našich klientů. Mnozí z nich, ačkoliv jsou už dospělí, se rádi vracejí do dětských let, aby si připomněli tento kouzelný čas,“ říká J. Hendrychová.

Během adventu čeká klienty oddělení sociálních lůžek Nemocnice Louny bohatý program. V pondělí 16. prosince proběhne vánoční pečení personálu s klienty sociální služby a Předvánoční flétničkové setkání dětí základní školy JAK Louny. V pátek 20. prosince netradičně klientům popřejí krásné Vánoce děti z mateřské školy Hřivice svým vystoupením plným koled a vánočního zpívání s tajuplným názvem Vánoční překvapení skřítků z mateřinky. „Na Štědrý den připravujeme tradiční štědrovečerní večeři pro klienty, kteří nemohou strávit svátky se svou rodinou,“ dodala sociální pracovnice. Nemocnice Louny, která přesto věří, že všem klientům sociální služby připraví příjemné vánoční chvíle.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA

Chmelařství družstvo Žatec hledá zaměstnance na pozice STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA. Nabízíme zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení, zajímavou práci, benefity v rámci sociálního programu. Podrobné podmínky na jednotlivé pozice najdete po rozkliknutí odkazu. Strukturovaný životopis zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
WWW: https://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


PRŮVODCE A VÝSTAVÁŘ

Chrám Chmele a Piva v Žatci hledá PRŮVODCE a VÝSTAVÁŘE. Požadujeme spolehlivost, komunikativnost, cizí jazyk. Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ekonom@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video