Vánoce v muzeu nezklamaly

Lucie Steklá 2019-12-27 10:36:00

Louny (bab) Vánoce v muzeu jsou již tradičně v Lounech nejkrásnější předvánoční a oblíbenou akcí.

 A ani letos tomu nebylo jinak. A opět se vánoční setkání v muzeu setkalo s velmi kladnými ohlasy. Sice drobet nepřálo počasí, ale atmosféra byla opět báječná. Již na náměstí návštěvníky vítal stánek Útulku Jimlín, Betlém a hlavně pro děti živá zvířátka. Tentokrát se kulturní program konal na scéně v atriu radnice, to proto, že se historická budova muzea opravuje. Nechyběla například středověká hudba Euphorica, divadélko Víti Marčíka, kejklíř Pupa či kouzelník Pet. Nechybělo připomenutí vánočních zvyků. V prostorách muzea a Pivovarské ulice probíhal prodej keramiky, šperků a výrobků z kůže. Mnohé návštěvníky zaujala práce tesaře, tkadleny a dalších umělců při výrobě ozdob, perníků, svíček a textilních výrobků. Trhy byly zahájeny slavnostní fanfárou a koledami v podání Žateckých trubačů. Návštěvníci si u trhovců mohli zakoupit drobné dárky, keramiku, šperky či vonné vosky. Díky počasí byl velký zájem svařák a další občerstvení. Program zakončila ohňová show.

Napsal(a): Ladislav Bába

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video