Cyklisté vyjížďkou přivítají nový rok

Lucie Steklá 2020-01-10 13:10:33

Obora (lus) „Jak na Nový rok, tak po celý rok.“ Klasická věta, která zaznívá na začátku každého kalendářního roku. Většinou ale jen zazní, ale jen málokdo ji dodrží. Proto se v sobotu 11. ledna v 13 hodin koná v Oboře u Loun projížďka na horských kolech známá jako Pedál. „Jedná se o hromadný start, nezávodíme - je to projížďka,“ vzkazují pořadatelé.

Čtyřicetikilometrová trať okolím ve přes pole, louky či les, většinou ale nenáročným terénem. Cyklisté se cestou mohou těšit na malebné zátoky řeky Ohře, vystoupají na nejvyšší místo trasy - Déběř (samota na Peruci). Pak pozvolna sjedou pod Peruc, kde je bude čekat svařák a čaj. Dále přes Strádonice na Kystru a podle počasí kratší nebo delší variantou zpátky do Obory.

Loňský ročník se nesl ve znamení počasí, které jen vzdáleně připomínalo zimu, podobně jako letos. Trať byla místy samé bláto, čemuž odpovídalo po dojetí do cíle oblečení i kola účastníků. „Tak neváhejte a přijeďte podpořit ojedinělou akci konající se na úpatí Českého středohoří, zvou pořadatelé.

Na projížďku je nutné se nejdříve přihlásit a pak registrovat ve dnech 9. a 10. ledna od 13 do 16 na provozovně Bibik na Pražské ulici v Lounech, nebo v den vyjížďky 11. ledna od 9.30 do 12.30 hodin v areálu startu v Oboře.

Při registraci si účastník vyzvedne startovní pokyny a odevzdá podepsaný reverz pro případ úrazu. Více informací, včetně mapy nebo ohlédnutí za loňským ročníkem, najdete na webu pedal.cz.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Vystoupení při předávání certifikátů Cambridge english

Vystoupily děti ze 4.A s p. uč. Jitkou Pletichovou.

Přehrát video