Cyklisté vyjížďkou přivítají nový rok

Lucie Steklá 2020-01-10 13:10:33

Obora (lus) „Jak na Nový rok, tak po celý rok.“ Klasická věta, která zaznívá na začátku každého kalendářního roku. Většinou ale jen zazní, ale jen málokdo ji dodrží. Proto se v sobotu 11. ledna v 13 hodin koná v Oboře u Loun projížďka na horských kolech známá jako Pedál. „Jedná se o hromadný start, nezávodíme - je to projížďka,“ vzkazují pořadatelé.

Čtyřicetikilometrová trať okolím ve přes pole, louky či les, většinou ale nenáročným terénem. Cyklisté se cestou mohou těšit na malebné zátoky řeky Ohře, vystoupají na nejvyšší místo trasy - Déběř (samota na Peruci). Pak pozvolna sjedou pod Peruc, kde je bude čekat svařák a čaj. Dále přes Strádonice na Kystru a podle počasí kratší nebo delší variantou zpátky do Obory.

Loňský ročník se nesl ve znamení počasí, které jen vzdáleně připomínalo zimu, podobně jako letos. Trať byla místy samé bláto, čemuž odpovídalo po dojetí do cíle oblečení i kola účastníků. „Tak neváhejte a přijeďte podpořit ojedinělou akci konající se na úpatí Českého středohoří, zvou pořadatelé.

Na projížďku je nutné se nejdříve přihlásit a pak registrovat ve dnech 9. a 10. ledna od 13 do 16 na provozovně Bibik na Pražské ulici v Lounech, nebo v den vyjížďky 11. ledna od 9.30 do 12.30 hodin v areálu startu v Oboře.

Při registraci si účastník vyzvedne startovní pokyny a odevzdá podepsaný reverz pro případ úrazu. Více informací, včetně mapy nebo ohlédnutí za loňským ročníkem, najdete na webu pedal.cz.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video