Občané poměřili své znalosti o městě ve filmovém kvízu

Hedvika Mašková 2020-01-12 13:00:00

Poslední loňský večerní klub strávili návštěvníci poněkud netradičně. Spolek ,,A dál?“ pro všechny zájemce uspořádal kvíz na téma ,,Žatec na stříbrném plátně“. V nově otevřené Kavárně S Duší na náměstí Svobody provedly kvízem ve středu 18. prosince dvoučlenné až pětičlenné týmy Eva Pettrichová a Monika Merdová.

,,V kvízu bylo dvacet otázek - poznávačky míst, děje ale třeba i otázky na reklamu nebo hudební ukázky. Později jsme společně prošli i správné odpovědi, aby to bylo trochu naučné. Nejtěžší byla asi počítačová hra Dishonored 2, ke které se točila ukázka mezi Chelčického náměstím a 5. května. Taky moc lidí neuhádlo interiéry a exteriéry Dreherova pivovaru v ukázce Já, Mattoni,“ vysvětlila průběh kvízu, ale také, co dělalo týmům největší problém, Eva Pettrichová.

Ceny pro tři první týmy věnovalo Infocentrum Žatce a diplomy vytvořila Monika a Eva ze spolku ,,A dál?“. Kdo si je nakonec odnesl? Na třetím místě se umístil ,,Tým, který hledá název“, druhé místo bral tým Ostrov a na prvním místě se umístil ŽOK. Gratulujeme!

,, Asi budeme myšlenku ještě dál rozvíjet ve spolupráci s kulturní komisí, uvažujeme i o recyklaci tématu na samostatné vycházce, či cyklovyjížďce,“ doplnila na závěr Eva Pettrichová.

Foto: archiv ,,A dál?“


Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video