Postoloprty plánují přestavbu dvou starých domů, přestěhují se do nich senioři

Lucie Steklá 2020-01-14 09:38:20

Postoloprty (lus, kf) Budovy, které město Postoloprty získalo před několika lety do svého vlastnictví, č. p. 129 a 172, se brzy mohou proměnit v domy s pečovatelskou službou a další prostory.

Postoloprtská radnice v současné době připravuje jejich kompletní rekonstrukci. Domy stojí kousek od sebe mezi centrálním náměstím a autobusovým nádražím. „S naším záměrem však máme i jiné ambice a věříme, že se z domů mohou stát místní ikony. V první řadě jde samozřejmě o kvalitu života seniorů, která stojí v popředí našeho zájmu, ovšem celková architektonická kvalita projektu hraje také nemalou roli,“ plánují na postoloprtské radnici.  

V případě projektu domů s pečovatelskou službou půjde o velkou výzvu, která bude mít významné dopady na městský rozpočet, v neposlední řadě pak na práci dotčených úředníků a dalších zainteresovaných lidí. V plánu je dohromady patnáct bytů. „Věci se vyplatí neuspěchat. Není naším cí-lem dělat věci narychlo a „tak nějak“, ale s rozmyslem, se zohledněním dostupných variant a s vizí trvalé hodnoty. Již v předprojektové fázi jsme se museli vypořádat s problémy, jejichž odsunutí nebo bagatelizace by mohly celý projekt zkomplikovat,“ dodali zástupci radnice.

Diskuze byla vedena nad umístěním výtahů, počtem pokojů a celkovou ubytovací kapacitou, potažmo nad možností rozšířit projektovou dokumentaci o objekt bývalé pošty, který by mohl být chodbou propojen s budovou čp. 172. Samostatnou kapitolu představovaly úvahy nad stavební koncepcí společných vnějších i vnitřních prostor, návaznost na veřejnou infrastrukturu a také sbírání informací o tom, jaký je současný trend v oblasti péče o seniory.

Výsledkem těchto a dalších úvah a aktivit jsou studie na oba objekty od společnosti, které má radnice od listopadu k dispozici. V současné době se intenzivně pracuje na projektové dokumentaci, která by měla být dokončena na jaře příštího roku. Poté započne několikaměsíční řízení pro získání stavebního povolení. V Postoloprtech věří, že na přelomu let 2020 a 2021 bude vše připraveno k zahájení přestavby. Až budou nové byty připraveny, přestěhují se do nich senioři z bytů domu s pečovatelskou službou ve Smetanově ulici, který bude následně také zrekonstruován.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video