Postoloprty plánují přestavbu dvou starých domů, přestěhují se do nich senioři

Lucie Steklá 2020-01-14 09:38:20

Postoloprty (lus, kf) Budovy, které město Postoloprty získalo před několika lety do svého vlastnictví, č. p. 129 a 172, se brzy mohou proměnit v domy s pečovatelskou službou a další prostory.

Postoloprtská radnice v současné době připravuje jejich kompletní rekonstrukci. Domy stojí kousek od sebe mezi centrálním náměstím a autobusovým nádražím. „S naším záměrem však máme i jiné ambice a věříme, že se z domů mohou stát místní ikony. V první řadě jde samozřejmě o kvalitu života seniorů, která stojí v popředí našeho zájmu, ovšem celková architektonická kvalita projektu hraje také nemalou roli,“ plánují na postoloprtské radnici.  

V případě projektu domů s pečovatelskou službou půjde o velkou výzvu, která bude mít významné dopady na městský rozpočet, v neposlední řadě pak na práci dotčených úředníků a dalších zainteresovaných lidí. V plánu je dohromady patnáct bytů. „Věci se vyplatí neuspěchat. Není naším cí-lem dělat věci narychlo a „tak nějak“, ale s rozmyslem, se zohledněním dostupných variant a s vizí trvalé hodnoty. Již v předprojektové fázi jsme se museli vypořádat s problémy, jejichž odsunutí nebo bagatelizace by mohly celý projekt zkomplikovat,“ dodali zástupci radnice.

Diskuze byla vedena nad umístěním výtahů, počtem pokojů a celkovou ubytovací kapacitou, potažmo nad možností rozšířit projektovou dokumentaci o objekt bývalé pošty, který by mohl být chodbou propojen s budovou čp. 172. Samostatnou kapitolu představovaly úvahy nad stavební koncepcí společných vnějších i vnitřních prostor, návaznost na veřejnou infrastrukturu a také sbírání informací o tom, jaký je současný trend v oblasti péče o seniory.

Výsledkem těchto a dalších úvah a aktivit jsou studie na oba objekty od společnosti, které má radnice od listopadu k dispozici. V současné době se intenzivně pracuje na projektové dokumentaci, která by měla být dokončena na jaře příštího roku. Poté započne několikaměsíční řízení pro získání stavebního povolení. V Postoloprtech věří, že na přelomu let 2020 a 2021 bude vše připraveno k zahájení přestavby. Až budou nové byty připraveny, přestěhují se do nich senioři z bytů domu s pečovatelskou službou ve Smetanově ulici, který bude následně také zrekonstruován.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů

Město Louny vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce ŘEDITELE/KY Lounské správy plaveckých areálů, přísp. organizace. Pracovní poměr na dobu neurčitou, platová třída 11. Podrobné informace najdete na webu města.
Tel.: 415 621 116
E-mail: j.zuskova@mulouny.cz


UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


PRŮVODCE A PRACOVNÍK VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI

NÁRODNÍ PAMÁTKOVÝ ÚSTAV ZÁMEK STEKNÍK hledá na hlavní pracovní poměr pro rok 2020: PRŮVODCE na 1/2 úvazek, PRACOVNÍKA VZTAHŮ K VEŘEJNOSTI na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu zámku v sekci pracovní příležitosti.
E-mail: zajickova.jana@npu.cz


BRIGÁDNÍK NA VÝDEJ JÍDEL

Brigádník na výdej jídel. Víkend 1x za 14 dní, 8-14 hodin. Praxe výhodou. Volejte do 15 hod.
Tel.: 731 438 449


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Hrníčkování pro rodiče s dětmi v DDM Žatec

V domě dětí a mládeže se v pátek 17. 1. odpoledne hrníčkovalo s Janou Bělohoubkovou, která prozradila jednoduchý a přitom pro mnohé neznámý způsob vytvoření svého vlastního neopakovatelného hrníčku.

Přehrát video
Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video