Porota v Ústí vyslala do celostátního finále projekt studentů žatecké školy

Redakce 2020-01-20 12:30:00

První a třetí místo vybojovali studenti žatecké Obchodní akademie a Střední odborné školy zemědělské a ekologické v regionálním kole čtvrtého ročníku Soutěž & Podnikej. Vítězným projektem se stal Ticker Print, za kterým stojí loňský maturant David Reininger a studentka 3. ročníku oboru sociální činnost Monika Starečková. Ti dokázali v Ústí nad Labem zvítězit v konkurenci dalších sedmi projektů a postupují tak do celostátního kola. Třetí příčku obsadili žáci 3. ročníku ekonomického lycea Kateřina Müllerová a Vojtěch Sobotka s projektem VoKno, který se snaží zaktivizovat žáky základních a středních škol a namotivovat je hravou formou ke studiu.

Myšlenka vítězného nápadu je prostá – 3D tisk pomůcek, které využívají při výuce základní a střední školy. „Vytváříme anatomicky přesné 3D modely a výukové pomůcky pro základní a střední školy za využití 3D tiskárny. Jedním z našich cílů je tímto způsobem zefektivnit české školství,” vysvětluje David Reininger.

Regionální finále v Ústí nad Labem se konalo ve spolupráci s Inovačním centrem Ústeckého kraje. Soutěžící hodnotila odborná porota ve složení Tomáš Holub (Adler), Jana Hodboďová (Vodafone Nápad roku) a Martin Mata (ICUK).

Soutěž a Podnikej je tříměsíční program pro středoškoláky, který vrcholí oceněním nejlepších projektů. Republikové finále proběhne 24. ledna. Ve hře jsou velmi zajímavé ceny jako například obchodní cesta do Chicaga, konzultace se zakladatelem a s týmem StartupJobs.cz, stipendium European Centre for Career Education na letní program a mnoho dalších. (red)

Foto: David Reininger a Monika Starečková, studenti žatecké OASOŠZE, zvítězili v regionálním kole Soutěž & Podnikej a svůj projekt Ticker Print představí porotě v celostátním finále. Foto: archiv pořadatelé 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Příslušník Policie ČR

Staňte se příslušníkem Policie ČR. Náborový příspěvek 110 000,- Kč, po roce 31 890,- Kč jistý služební příjem. Požadavky: občanství ČR, věk 18 let, SŠ s maturitou, fyzická, zdravotní a osobní způsobilost, bezúhonnost, bez stranické příslušnosti.
Tel.: 974 421 751
E-mail: krpu.nabor@pcr.cz


VEDOUCÍ PROVOZU, KUCHAŘ, POKLADNÍ

Veřejné stravování CZ a.s. nabízí volné pracovní pozice - VEDOUCÍ PROVOZU (PULS Chomutov), KUCHAŘ (Nexen - průmyslová zóna Triangle), POKLADNÍ (KOITO Žatec). Všechny pozice jsou vhodné pro lidi s částečným zdravotním omezením (ZTP). Bližší info a finanční podmínky při osobním jednání.
Tel.: 724 194 195


REDAKTOR/KA

Vydavatelství Ohře Media hledá REDAKTORA/KU pro Žatecké noviny. CO BUDETE DĚLAT: psát o zajímavém dění v Žatci a okolí. CO OD VÁS OČEKÁVÁME: samostatnost, aktivitu, spolehlivost, zájem o dění v regionu, práci s PC, řidičák výhodou. CO NABÍZÍME: spolupráci v rozsahu zhruba půl úvazku, práci z domova. Životopisy a tři ukázky redaktorské práce (článek, blog, apod.) posílejte na uvedenou e-mailovou adresu nebo volejte.
Tel.: 604 288 678
E-mail: jan.rodling@ohremedia.cz


SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY

Firma SSE Explo Česká republika s.r.o. Tuchořice přijme do týmu posilu na pozici SPECIALISTA ISO, SPECIALISTA KVALITY. Výkon práce v Žatci. Požadavky: orientace v oblasti ISO 9001, 14001, 45001 je velkou výhodou, výborná znalost MS Office, znalost AJ na komunikativní úrovni, výborné komunikační schopnosti a loajalita, samostatnost, pečlivost, flexibilita, spolehlivost, ŘP - skupina B (aktivní řidič), trestní bezúhonnost. Nabízíme: flexibilní pracovní dobu, občasná práce z domova, odpovídající finanční ohodnocení podle kvality a výsledků odvedené práce, příspěvek na stravné, mobil, notebook, příspěvek na penzijní připojištění, životní pojištění, na očkování proti klíšťové encefalitidě, roční odměny. Základní mzda 25000 - 40000 CZK. Smluvní vztah: HPP. Vhodné pro absolventy SŠ, VŠ - praxe výhodou. Nástup leden 2022.
Kontakt: Jaroslava Urbánková
Tel.: 731 095 668
E-mail: jaroslava.urbankova@sse-cesko.cz


STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video
2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video