Bývalá spořitelna ožívá kulturou

Hedvika Mašková 2020-02-05 14:00:00

Výstavy, koncerty, trhy,… Prostor bývalé spořitelny na centrálním náměstí ožívá pod rukama dobrovolníků. Páteční akce, kterou byl koncert žateckých skupin, přilákala téměř stovku lidí. A na programu jsou další akce. V polovině února zde zazní šanson!

,,Prostor bývalé spořitelny jsem nabízel k pronájmu a hledal dlouhodobější využití několik let. Nakonec jsem ho uvedl do provozuschopného stavu a nabídl k pořádání příležitostních akcí Žateckému okrašlovacímu kolektivu a dalším zájemcům. Místo je vhodné pro nejrůznější kulturní akce,“ vysvětlil majitel budovy na náměstí Svobody Petr Šmíd.

Dveře bývalé spořitelny se veřejnosti otevřely již v srpnu minulého roku, a to během vernisáže výstavy ,,Žatecké domy“, kterou připravily místní spolky ,,A dál?“ a ŽOK (Žatecký okrašlovací kolektiv) společně s Fakultou architektury ČVUT. V předvánočním čase se v prostoru s dominantním lustrem pořádal koncert skupiny Barbaruna ,,Příběh slunovratu“ a také adventní jarmark. Minulý pátek zde pro veřejnost vystoupily žatecké skupiny OGEE (čti oudží) a MINĎA BAND.

,,Organizace akcí spadá pod ŽOK, tedy pod partu dobrovolníků. Akce nejsou až na výjimky sponzorovány žádnými soukromými subjekty, takže jde jen o práci a energii jednotlivých lidí. Dokonce i interpreti, kteří zde vystupují, koncertují většinou bez nároku na honorář. Návštěvníci mohou jejich aktivitu podpořit dobrovolným vstupným a větším či menším finančním obnosem během koncertu,“ sdělil Petr Šmíd a nadto doplnil: ,,Chceme, aby prostor sloužil především jako místo setkávání lidí. Mohou zde po akcích posedět a popovídat si. Jsou zde židle, stoly a obsluha z vedlejší kavárny Ramon Café, která na akcích zajišťuje občerstvení.“

Další akcí v bývalé spořitelně bude koncert ,,Chanson? Šanson! Trio Chouette“, na který zvou dobrovolníci ze ŽOKu všechny příznivce francouzských šansonů, dobrého vína, kávy i sladkých zákusků. Na koncertě zazní písně od slavné šansoniérky Edith Piaf, francouzské zpěvačky Zaz a dalších. Trio Chouette se skládá z kytary, zpěvu a akordeonu.

,,Každá akce je pro nás novou zkušeností. Uvidíme, jak bude prostor na lidi působit. Pokud se ukáže zájem a budeme mít pocit, že by mohlo místo sloužit k pořádání pravidelných oficiálních akcí, na kterých by se chtěl někdo podílet, postoupíme k větší rekonstrukci prostoru. Teď všemu necháváme volný vývoj,“ oznámil Petr Šmíd a na závěr doplnil: ,,V prostoru se dá skloubit několik věcí dohromady. Pokud by zde měl někdo například zájem prezentovat umění, ať už jakékoli, je možné vytvořit expozici, která by fungovala a byla součástí hudebních koncertů.“


Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video