REGION (r) — Bezmála na trojnásobek narostl v našem kraji během jediného týdne počet lidí, kteří byli pozitivně testováni na nemoc COVID–19. Jak jsme informovali, v sobotu 12. září evidovali hygienici v Ústeckém kraji 326 aktuálně nemocných (viz čísla v závorce). O pouhých osm dní později, už jich bylo 842. Celkem u nás bylo od počátku epidemie pozitivně testováno 1 858 osob, z nichž 20 zemřelo a 996 se vyléčilo.
V okrese Chomutov počet pozitivně testovaných kopíroval krajský trend, ale celková čísla byla na Chomutovsku o mnoho příznivější. Předminulou sobotu bylo v našem okrese 20 aktuálně nemocných, o týden později už jejich počet narostl na 52. Od počátku epidemie bylo na Chomutovsku pozitivně testováno 156 lidí, z nichž se 103 vyléčilo. Jeden člověk v našem okrese s COVID–19 zemřel. Přes nepříznivý vývoj patří okres Chomutov — spolu s okresy Louny a Most — zatím k nejméně zasažených oblastem v Ústeckém kraji.
Pozitivním signálem je také skutečnost, že přes několikanásobně vyšší počet aktuálně nemocných v našem kraji během uplynulého týdne nikdo s covidem nezemřel. Pramen: KHS Ústí nad Labem
Napsal(a): Redakce
Iša Barák hraje každou neděli při mši v kostele na varhany a doprovází zpěv chrámového sboru, když písně sami nacvičí (s varhaníkem mívají jen generálky). Video je z poutní mši 29. 6. 2025.
Přehrát videoPozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.
Přehrát video