Opět zasedal Krizový štáb města Chomutov

2020-11-03 10:32:00

CHOMUTOV – Včera 2. listopadu opět zasedal Krizový štáb města Chomutov, aby koordinoval informace a případné kroky spojené s epidemiologickou krizí v našem městě a blízkém okolí.

Pravidelná jednání Krizového štábu města Chomutov pokračují. V pondělí se zástupci štábu sešli zhruba k hodinové schůzce. Jednání se tradičně zúčastnili zástupci vedení města i magistrátu a příslušní úředníci krizového řízení, zástupci Krajské hygienické stanice, nemocnice Chomutov, Policie České republiky, Městské policie Chomutov a Hasičského záchranného sboru. K nedělní 18. hodině bylo v okrese Chomutově pozitivně testováno 146 osob, oproti předchozím dnům se jedná o mírný pokles.

V chomutovské nemocnici je momentálně hospitalizováno 120 pacientů, dalších 16 vyžaduje intenzivní péči a 7 z nich pak umělou plicní ventilaci. Pacienti, jejichž zdravotní stav to umožňuje jsou průběžně propouštěni do domácího ošetřování. Akutní péče je poskytována bez omezení. Policie České republiky hlásí úbytek výjezdů spojených s rušením nočního klidu. Městská policie Chomutov takových výjezdů eviduje v jednotkách za noc. „Takový je stručný souhrn aktuální situace, tu však budeme nadále sledovat a aktivně řešit. Další jednání Krizového štábu je naplánované již na pondělí 9. listopadu,“ uvedl na závěr primátor statutárního města Chomutova Marek Hrabáč.

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Kaple sv. Anny v Hlubanech o Štědrém dnu pro vás otevřena...

Pozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.

Přehrát video
Koledy v podloubí: Žatec, 4. adventní neděle 2024

Zlatá neděle 22. 12. se nesla v Žatci ve znamení zpívání koled - v podloubí u Ramon café, tradice, za kterou stojí mj. ŽOK :-)

Přehrát video